פורטל בטיפולנט לשירותים פסיכולוגיים

סיכום שנה בפורטל בטיפולנט: המאמרים החמים של 2014

סיכום שנה מקצועית: סקירת ימי העיון של 2014, טיפול בטראומה ומגוון סוגיות קליניות: סטינג, נרקיסיזם, אמפתיה, אותנטיות, מנגנוני הגנה, העברה והעברה נגדית ועוד


 שתף בפייסבוק

לחברי בטיפולנט שלום, אנו שמחים לפתוח את הגיליון הנוכחי במאמרה של דגנית יערי דגים שוברים שתיקה המציג את פרוייקט "דגים של תקווה" המופעל בבתי כלא בישראל כחלק מתוכנית של טיפול בבעלי חיים.

בגיליון זה, האחרון לשנת 2014, ריכזנו עבורכם את החומרים הקליניים-תיאורטיים הנקראים ביותר של שנת 2014. כמו כן, אנו מזמינים אתכם לחפש חומרים מקצועיים נוספים בעזרת מנוע החיפוש שלנו.

אז מה עניין אתכם השנה? קודם כל- סקירות ימי העיון המרתקים אשר נערכו השנה בארץ ועסקו במגוון נושאים.

אחד הנושאים החמים של השנה היה מורכבות הטיפול בטראומה על סוגיה השונים, כפי שמוצג במקבצי המאמרים העוסקים בפוסט טראומה, בהתאוששות ועמידות נפשית לנוכח טראומה ובטיפול בפגיעה מינית.

להתעניינות רבה זכו גם מאמרים העוסקים בטכניקה הטיפולית: מקבץ המאמרים העוסק בסוגיות הנוגעות לסטינג, ומקבצים נוספים העוסקים ברגרסיה, סימביוזה, אמפתיה, הגנות אוטיסטיות, האיזון בין doing ל- being, העברה והעברה נגדית, אידיאליזציה, הזדהות השלכתית ואותנטיות- כפי שהם באים לידי ביטוי הן בנפש המטופל והן במפגש הטיפולי.

תשומת לב מיוחדת הוקדשה גם למצבים קליניים ואזורים נפשיים אשר מלווים באתגרים קליניים משמעותיים, שביניהם נרקיסיזם מפרספקטיבות שונות, הפרעת האישיות הגבולית, אזורים פרימיטיביים בנפש, מצבי אובדן, אבל ושכול ומצבי תקיעות בפסיכותרפיה.

לסיום אנו מזמינים אתכם לעיין גם במקבצי מאמרים העוסקים בתיאוריות ספציפיות שביניהן התיאוריה הקלייניאנית, הטיפול מבוסס המנטליזציה והגישה ההתייחסותית (כולל התייחסות ספציפית לנושא החשיפה העצמית).

 

מעוניינים לפרסם מאמר או מאמר תגובה? פנו ל- contact@betipulnet.co.il