אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ראש חודש תמוז מבורך שני יקר/ה,

"אין שמיים עוזרים, אלא למי שעוזר לעצמו" (חז"ל)

ראש חודש הוא יום חשוב, כפי שכבר כתבתי לכם בעבר, כי הוא השורש, הזרע, של החודש כולו. אנו חיים במחזוריות כמעט בכל תחום בחיינו, כשנגמר היום מתחיל הלילה, עונות השנה מתחלפות, אנו חוויםעליות ומורדות בעבודה, במערכות יחסים, בתחום הבריאותי, וגם בתחושת הסיפוק וההגשמה האישית שלנו.

גם בחודשי השנה יש מחזוריות, שמאפשרת לנו לחוות את האנרגיה המתחדשת בכל חודש, ולהתאים אותה לתהליך הפנימי שעובר עלינו, כדי לנצל את ההזדמנויות שהיא מביאה לנו לצמיחה ושינוי. ואם בחודשים האחרונים, של האביב, הרגשנו תחושה של הקלה, צמיחה ופריחה, כעת מגיע חודש תמוז, שנחשב לאחד החודשים המאתגרים ביותר בשנה.

חודש שמביא איתו אנרגיה של חורבן ואבל, מגמה של צמצום וחוסר, תקופה של בין המצרים, שלשה שבועות שבהם אנו חווים קושי, שבהם אסור להתחתן, לחגוג, כשהגברים, על פי המסורת גם מגדלים זקן, לאות אבל. חודש שבו אנו מרגישים יותר את החוסר שיש בחיינו, מתמקדים במה שעדיין לא עשינו, במה שאין לנו, במה שלא השגנו, וזה עלול לגרום לתחושת תסכול, ייאוש וקורבנות.

אלא לכאורה חדשות לא טובות, אבל בהכירכם אותי, אתם יודעים שיש, כמובן, גם חדשות טובות.

דווקא לנו, כקהילה צומחת ומודעת, יש יכולת ללמוד ולהשתמש בכלים/מפתחות, שיעזרו לנו לבחור אחרת, ולראות בקשיים ובאתגרים שנחווה החודש, קרקע נפלאה ללמידה, צמיחה והתפתחות. כי כפי שאנו כבר יודעים, כל רגע שאנו חיים הוא רגע חדש, ואין זמן באמת, מלבד הרגע הזה, ההווה, לשנות ולעשות בחירות מודעות, שיקדמו אותנו לעבר האמת, ויעזרו לנו בתהליך שלנו- בדרך אל החופש לחיות ולהיות מי שאנו באמת.

כי כעת, כשאנו מודעים למה שהחודש הזה מביא באמתחתו, ובמיוחד כשאנו בראשיתו של החודש, היום, א' בתמוז, שהוא השורש של החודש כולו, יש לנו יכולת בחירה, לקחת את האנרגיה, ולמנף אותה לטובתנו. כעת, כשאנו מודעים, שזה חודש מאתגר אנרגטית, אנו יכולים לקבל החלטה להפוך את הקושי ליתרון (מפתח). להפוך להיות בוראים, לא ליפול לתגובתיות, לחוסר אונים ויאוש, אלא דווקא בחודש כזה להתעלות על עצמי "הקטן" ולהתחבר ל"עצמי הגבוה" שלנו. לבחור להתמקד באור שלנו, ולא בחושך, כפי שאומרת מריאן ווילאמסון, להרים מבט למעלה, לשמיים, ולא ליפול לבורות שבאדמה.

איך עושים זאת?

זה מתחיל תמיד בתוכנו, בידיעה הפנימית, שללא הקושי, לא נדע לחוות הצלחות, וללא החושך, לא נוכל לחוות את האור, ובלי נוכחותנו כאן על פני האדמה, לא נוכל להינות מהשמים. בהבנה שהחודש הזה, קשה ומאתגר ככל שיהיה, דווקא יכול, בהפוך על הפוך, להיות חודש של הצלחה ואור גדול. ומי לדעתכם מחליט מה הוא יהיה?

נכון מאוד....אנחנו ורק אנחנו!

כלי אחד חשוב שיעזור לנו לבחור מחדש כל יום באור שבנו ולא בחודש, הוא הכרת תודה על הטוב בחיינו. "להתמקד ביש"(מפתח). להודות מידי יום על כל הדברים הנפלאים שיש לנו, שאנו לוקחים אותם כמובן מאליו. (ממש לעשות רשימה, אפילו אם היא חוזרת על עצמה). להודות על דברים קטנים כגדולים, על זה שקמנו בבוקר, ואנו בריאים ונושמים, על זה שיש לנו אוזנים לשמוע, ועיניים לראות, על קורת הגג והאוכל במקרר, ומישהו שאוהב אותנו, ושאנו אוהבים, וכן הלאה.

כי לראות את הטוב שבחיינו, ולבחור להאיר אותו מחדש מידי יום, לשים עליו זרקור, זה אומר להכיר ולהתחבר לאור לאמת של מי אנחנו באמת, ולהפסיק לספר לעצמנו את הסיפור של המסכנות ו"החושך" שבחיינו.

בדרך כלל כשאנו רואים את "המציאות", יש לנו תחושה פנימית לא מודעות, שמה שאנו רואים קיים, ומה שאיננו רואים, לא קיים. מכירים את משחק המחבואים שעושים עם ילדים קטנים, שמסתירים בידיהם את העיניים שלהם, וחושבים שאם הם לא רואים אותנו, אז אנחנו באמת לא שם?  אבל האמת נמצאת דווקא בדברים הסמויים מן העין. אם רק נסכים לראותה אותה.

כך למשל השמיים, תמיד נמצאים שם עבורנו, גם אם אנו לא תמיד רואים אותם, גם כשיש עננים, או פשוט כי שכחנו להרים את הראש ולהתבונן בהם. הם הרי שם כל הזמן בכל מקום שבו נהיה, תמיד יהיו שמים מעלינו, גם כשאנו בקושי, באתגר, בחוסר, או כמו שהילדים אומרים "במיצים של הזבל" וכל מה שאנו צריכים, זה לזכור מידי פעם, להרים את העינים לשמיים, ולהיזכר באור שבנו, באהבה שהיא אנחנו, בנצחיות האינסופית שהיא אנחנו ביכולות הנפלאות שלנו, ובכל הדברים הטובים שיש בחיינו. עצם הידיעה הזו, שגם, כשאנו עמוק בתוך "המיצרים" בתוך הכלא הפנימי של המחשבות שיצרנו בעצמנו, בתוך הקושי, השמיים תמיד שם עבורנו, להזכיר לנו את מי שאנחנו באמת ולצאת מהכלא הפנימי שיצרנו.

הַשָּׁמַיִם, מְסַפְּרִים כְּבוֹד-אֵל;   וּמַעֲשֵׂה יָדָיו, מַגִּיד הָרָקִיעַ. (תהילים י"ט)

זו המתנה שחודש תמוז מביא איתו, הוא מזכיר לנו, שנסיבות חיינו, קשות ומאתגרות ככל שיהיו, הן לא האמת, הן למעשה רק אמצעי שבא להעיר אותנו, אל השמיים שבנו, אל האור והנפלאות שבנו, כמי שנוצרו על ידי אלוהים, ובצלמו. והם מספרים לנו, אם רק נקשיב בשקט, שתמיד הבחירה והמפתחות לחופש, הם בידנו שלנו.

מזמינה אתכם להמשיך למטה, לכמה הודעות והפתעות בסוף המייל:


עד סוף החודש נמשך גם המבצע על ספרי, "להיפתח לשינוי" שיצא במהדורה חדשה בכריכה רכה!!! במחיר מיוחד ועם מפתח הספר ושרשרת עם המפתח המקורי במתנה - (נותרו שרשראות בודדות) . הזמינו לחצו על הלינק והזמינו כעת. המחיר לספר אחד 50 ש"ח שני ספרים ב 80 ש"ח ושלשה ספרים ב 110 ש"ח.

אפרופו מתנות השמיים, הנה 3 "ממתקים" לצמיחה והתפתחות בחודש הזה:

1. השבוע ראיינתי בתוכניתי "השראה מעשית" את מרטינה קוגן, מורה בכירה של בית הספר המודרני למסתורין, שהגיעה לארץ ללמד כמה קורסים ייחודיים של בית הספר. רובם כמעט מלאים, אך יש עוד מספר מקומות, ואני מזמינה אתכם לצפות בראיון, ולבוא לחוות לפחות קורס או סדנה אחת, שתעזור לכם להיזכר במי שאתם באמת. אני אהיה בשישי בסדנת הריפוי של המלאך רפאל שמתקיימת בתל אביב.

הנה הלינק לראיון עם מרטינה ושני לרר, מייסדת בית הספר למסתורין בישראל.

2. אוריאלה פז-מורין, קולגה וחברה אהובה שלי, מזמינה אתכם, חברי קהילת השראה מעשית, לכנס תדרים שהיא עורכת ביום שישי הקרוב, במרכז דוהל בשכונת התקווה ובחינם!!! 4 שעות של תדרים גבוהים, וכלים רוחניים, שהיא מעניקה באהבה ובמתנה גם ללקוחות שלי. אז תגידו שהגעתם דרכי, תהנו, וספרו לי איך היה.

הנה הלינק לפרטים והרשמה לסמינר תדרים

3. אלפים כבר נרשמו וצפו בהרצאות של כנס השפע, ולכן החליטו המארגנים שלו, אריה קגן ואוריאלה פז מורין, להשאיר את ההקלטות באוויר לשירותכם, עד סוף החודש הזה. אז אתם יותר ממוזמנים, להיכנס דרך הלינק הזה ולצפות בהדרכות בנושאים שמעניינים אתכם, כדי למשוך יותר שפע והצלחה לחייכם:

לחצו כאן והרשמו לינק להרשמה לכנס הצלחה ולשפע


עד כאן להפעם, חודש מבורך, ואל תשכחו להביט כמה שיותר למעלה, אל השמיים, אל עצמכם במיטבכם,

שלכם באהבה,

אורלי בר-קימה

מורה ומלווה בתהליכי שינוי וצמיחה

עיתונאית, מאמנת מרצה ומנחת סדנאות העצמה ופיתוח אישי

מחברת הספר "להיפתח לשינוי"

אתר הבית : www.barkima.com

הזמנת טיפול ניקוי אנרגטי בשיטת "אקסס ברס"- שעה של לחיצות עדינות על 32 נקודות "קסם" בראש, טיפול מאוד משחרר ומרגיע, המאפשר פירוק של מטענים אלקטרו-מגנטי שלילים, ושחרור מחסומים מנטלים ורגשיים, שתוקעים אותנו במקום. זה הזמן לקבוע טיפול חוויתי, בעלות 250 ש"ח בלבד
פרגנו בלייק לעמוד האוהדים "להיפתח לשינוי" בפייסבוק
נשלח לכתובת shani.prod@gmail.com מהכתובת orlybarkima@outlook.co.il
שולח: אורלי בר-קימה
כתובת השולח: ברנדיס 51 תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה