לאתר עיר עמים לחץ/י כאן

"יום ירושלים" השנה עומד בסימן 'העיר המאוחלקת', שהיא מאוחדת לכאורה אך מחולקת למעשה, על פי מאפיינים של אפליה והזנחה, אלימות והסתה ושעתידה המדיני לוקה בחוסר וודאות.

השנה אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בערב שיח ובקמפיין:  

מאוחלקת- ערב שיח לקראת יום ירושלים

הציבור מוזמן לאירוע השנתי של עיר עמים בו דוברים מתחומים שונים יסקרו את אתגריה של העיר בעת הזו. (ראו מודעה). הכניסה חופשית.

 

מצעד הדגלים- השנה לא עוברים ברובע המוסלמי

מזה שנים מהווה מצעד הדגלים מופע של אלימות וגזענות. המצעד עובר דרך הרובע המוסלמי ושער שכם ומשתק את החיים הפלסטינים לאורך מסלולו. במהלכו נדרשים התושבים הפלסטינים להישאר בבתיהם, הסוחרים נדרשים לסגור את החנויות, נקראות קריאות גזעניות לרוב ורכוש פלסטיני נפגע. 

 לסרטון המציג את מצעד הדגלים 2014 לחצו כאן

בחודש שעבר פנינו יחד עם קואליציית תג מאיר למשטרה בדרישה לשנות את תוואי המצעד ונענינו בשלילה. בתגובה, הגשנו היום לבית המשפט עתירה נגד תוואי המצעד.

במקביל לערוץ המשפטי, השקנו השבוע גם קמפיין ציבורי ברשתות החברתיות נגד תוואי המצעד. אתם מוזמנים להיכנס ללינק jlm-yomyom.co.il ולהצטרף לדרישתנו המופנית אל ראש העירייה ומפקד המחוז לשנות את תוואי המצעד.

 

סיורים קרובים

עמותת עיר עמים מזמינה את הציבור לסיורים להכרת הסוגיות המדיניות והאנושיות של ירושלים כלב לבו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הסיורים מזמנים מבט כן ונוקב על ירושלים, תוך סקירה וניתוח של המציאות המורכבת בעיר.

הסיור עובר בנקודות תצפית ובשכונות ישראליות ופלסטיניות במזרח ירושלים. ההדרכה מספקת את הרקע על היווצרות גבולותיה של ירושלים המאוחדת ודנה במכלול סוגיות מכריעות ביחס לחיים בעיר ולעתידה המדיני: מכשול ההפרדה, היח

סים בין השלטון לאוכלוסיה הפלסטינית, בנייה ופיתוח ישראליים במזרח ירושלים ועוד.  ההשתתפות בסיורים מותנית בהרשמה מראש ואינה כרוכה בתשלום. 

 יום שישי 15 במאי 9:30-13:30 בין עיר מאוחדת למדיניות מפרידה 

יום שבת 16 במאי10:00 -13:30 בין כיכר צין לסלאח א-דין, סיור במרכזים העירוניים של ירושלים

 יום שישי 22 במאי9:30-13:30 בין עיר מאוחדת למדיניות מפרידה 

 

ההרשמה לסיורב 22.5 נעשית דרך אתר עיר עמים 

הסיורים ב 15.5 וב 16.5 נערכים במסגרת אירועי "זאת ירושלים", וההרשמה אליהם תיערך דרך האתר שלהם. להרשמה לחצו כאן.

תמכו בפעילות עיר עמים

עיר עמים פועלת במטרה לעורר דיון ציבורי מושכל בסוגיות הפוליטיות של ירושלים ובמטרה למנוע פגיעה מתמשכת בתושבי העיר ולקדם את התנאים לעתיד מדיני מוסכם. אנו פונים לקהל הישראלי באמצעות סיורים, הרצאות, מאמרים בעיתונות, פעילות ברשתות החברתיות, קמפיינים תקשורתיים ועוד.

עזרו לנו להמשיך להגיע לקהל הרחב על ידי תרומה. תרומות יתקבלו בתודה. לתרומה, לחצו כאן.

בברכה, צוות עיר עמים. 

 לעדכונים יומיים, עקבו אחרינו בפייסבוק