לאתר עיר עמים לחץ/י כאן
 

שלום חברים

אפשר לחזור ולומר שירושלים מאוחדת, או לטעון שהפרדה חד צדדית היא הפתרון (כאילו שאין צד שני), אז מה בכל זאת?

לקראת חג הפסח אנחנו שמחים להזמין אתכם לסיורים שלנו, שבמסגרתם נכיר לעומק את המציאות בירושלים, ונציג לכם את המתווה שלנו להתמודדות עם ההסלמה ולאימוץ מדיניות של תקווה לעיר. 

 הסיור עובר בשכונות ישראליות ובנקודות תצפית. כניסה לשכונות פלסטיניות תתקיים בהתאם למצב והאירועים בעיר.

ההשתתפות בסיורים בחינם, מספר המקומות מוגבל, ההרשמה באתר עיר עמים - 

 

מאוחלקת 

חלוקה לרסיסים 

מאוחלקת 

מאוחלקת

הפוליטיקה הגדולה והכפר הקטן 

חלוקה לרסיסים 

מאוחלקת

15.4.16

25.4.16 

הסיור יוצא מת"א

26.4.16

27.4.16

הסיור יוצא מת"א

27.4.16

28.4.16

הסיור יוצא מת"א

6.5.16

להרשמה לחצו כאן להרשמה לחצו כאן להרשמה לחצו כאן להרשמה לחצו כאן

להרשמה לחצו כאן

להרשמה לחצו כאן להרשמה לחצו כאן

 

  

עדכונים מעיר עמים 

 

סרטון של פרופ' חביבה פדיה וערן סבאג על הר הבית

העמדה שהשאירה את הר הבית כמקום מרוחק הולכת בשנים האחרונות וננגסת, ובציונות הדתית הפך המאבק לחזרה להר לסוג של פולחן בפני עצמו, שבהשלכותיו אנחנו דנים לאחר כל סבב אירועים אלימים סביבו.

בנסיון להרחיב את השיח הישראלי על ההר אל מעבר לפוליטי, ולהציב אלטרנטיבה של זיקה רוחנית ערכנו בשנים האחרונות סדרה של מפגשים לימודיים  על המתחם ועל המשמעויות הסמליות והפסיכולוגיות שלו בעבור העם היהודי, עם פרופ' חביבה פדייה.

אחד מתוצרי המפגשים הוא הסרטון הבא שהפקנו יחד עם הקרן החדשה לישראל. מוזמנים לצפות ולשתף.  

 

 לצפייה בסרטון בערוץ היוטיוב שלנו לחצו כאן

הגבלות קולקטיביות בהר הבית

בתשובה לבקשה שהגשנו במסגרת חוק חופש המידע על מדיניות ההגבלות הקולקטיביות על כניסת מתפללים מוסלמים להר הבית/חראם אל שריף, עולה כי בשנת 2015 חלה ירידה משמעותית באירועים האלימים בהר. כמו גם ירידה במספר המבקרים היהודים בהר שעלה באופן עקבי בחמש השנים האחרונות.

ההסבר לירידה בהיקף האירועים מבחינתנו הוא שינוי במדיניות הגבלות הכניסה על מוסלמים להר. ב 2015 הוטלו הגבלות 22 פעמים בלבד לעומת 41 ב 2014. אלא שההצלחה בהורדת האלימות ירדה לטמיון בחגי תשרי, כששוב הפעילה המשטרה את כניסת המוסלמים למתחם, ובכך הכניסה אותם למשוואה העדינה של הסטטוס קוו בהר.

לקראת חג הפסח פנינו במכתב למפקד מחוז ירושלים ובו את הניתוח שלנו להשלכות המדיניות על העיר.

למכתב למפקד המחוז לחצו כאן 

 

 

 

 


  

עיר עמים בתקשורת

 

 

 

 

עיריית ירושלים אישרה התנחלות חדשה בג'בל מוכבר

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה פה אחד תכנית לבניית 18 יחידות דיור למשפחות יהודיות בג'בל מוכבר. מאחורי התכנית עומדת עמותת אלע"ד.

 מאותו הכפר/ יהודית אופנהיימר

ירושלים "המאוחדת" היא מציאות סבוכה ובעייתית העומדת בדרכו של הסכם עתידי שאנשי המחנה הציוני עדין מנפנפים במחויבות ערטילאית אליו

נתניהו התחייב למנוע עליית פוליטיקאים ולהגביל את פעילי המקדש בהר הבית 

לפי הבנות מלפני שנה וחצי, הנחשפות כעת, המלך עבדאללה הבטיח למנוע ממתפרעים פלסטינים ללון בלילה בהר ולהימנע מהגבלות קולקטיביות על מתפללים מוסלמים. 

למי שאינו מנוי על העיתון, הידיעה באתר עיר עמים

 

כיכר העיר - הבלוג של עיר עמים

'כיכר העיר' הוא בלוג אירוח באתר עיר עמים שמטרתו לשמש במה לדיון ציבורי על הסוגיות המדיניות של ירושלים, ועל החיים המשותפים בעיר. הפוסטים אינם משקפים בהכרח את עמדת עיר עמים, אך אנחנו רואים חשיבות בהצפתם של התכנים. אתם מוזמנים לשלוח לנו פוסטים ל erlich.uri@gmail.com  ונשקול לפרסמם. 

יועצו לענייני ערבים של ראש העירייה טדי קולק ז"ל , אמיר חשין שהוזכר כאחד מתומכי התנועה להצלת ירושלים היהודית, מסביר מדוע עזב את התנועה, ומדוע צעדים חד צדדים אינם הדרך.

לפוסט המלא לחצו כאן 

ד"ר שמואל ברקוביץ', מסביר מדוע תכניות ההפרדה החד צדדיות שעולות לאחרונה לא רק שאינן חוקיות בעליל, אלא גם יביאו אסון על ירושלים.

 

לפוסט המלא לחצו כאן

  

תמכו בפעילות עיר עמים

עיר עמים פועלת במטרה לעורר דיון ציבורי מושכל בסוגיות הפוליטיות של ירושלים ובמטרה למנוע פגיעה מתמשכת בתושבי העיר ולקדם את התנאים לעתיד מדיני מוסכם. אנו פונים לקהל הישראלי באמצעות סיורים, הרצאות, מאמרים בעיתונות, פעילות ברשתות החברתיות, קמפיינים תקשורתיים ועוד.

עזרו לנו להמשיך להגיע לקהל הרחב על ידי תרומה. תרומות יתקבלו בתודה. לתרומה, לחצו כאן.

בברכה, צוות עיר עמים. 

 

 לעדכונים יומיים, עקבו אחרינו בפייסבוק