שלום רותי

מה שלומכם? איך הקיץ עובר עליכם? עוד מעט כבר אמצע החופש הגדול. וואהו.

יש לכם ילדים בני 14 ומעלה? ידעתם שהם יכולים לעבוד באופן רשמי ולקבל אפילו תלוש? תוכלו לקרוא כל מה שצריך לדעת על עבודת בני נוער בחופש בשני פוסטים שלי שהתפרסמו לאחרונה בבלוג של בנק לאומי:

הורים? הכל על עבודת בני נוער בחופש

 "אימוש, אני קופצת עם חברות לקניון. תביאי לי 100 שקלים לקניות פליזזזז". "אבא אני נוסע לים, אפשר 100 שקל?". ברוכים הבאים לחופש הגדול, שמש, ים, הרבה חופש והרבה הרבה יותר הוצאות סביב הילדים. רמת ההוצאות בקיץ יכולה לעלות בעשרות אחוזים על "הבזבוזים" של מתבגרנו היקרים (תרתי משמע). אז מה בוחרים אצלכם בבית? הצופים או הנוער העובד? צופים במסכים ומסתלבטים? או נוער שיוצא לעבוד והופך את הבעיה גם לפתרון, ומשתלב לזמן קצר בשוק העבודה. 

להמשך קריאה: קליק, קליק 

הורים, כך תעזרו למתבגרים שלכם למצוא עבודה לקיץ 

החופש הגדול בעיצומו, חם ולוהט בחוץ, הנוער שלנו הפך את היום ללילה, ואת הלילה ליום; ואולי קצת נמאס להם מהסתלבט האינסופי הזה, והם מחפשים הזדמנות לעבוד? הנה כמה עצות מועילות עבורכם ועבורם. 

להמשך קריאה: קליק, קליק  

איחוד כוורת? לא... איחוד קרנות הפנסיה

נכון, איחוד להקת כוורת נשמע יותר סקסי ומעניין מלדבר על איחוד קרנות הפנסיה. לא כל אחד מאיתנו יכול לעשות מופע ולגרוף הכנסות בערב אחד שיגדילו לו את הפנסיה, כמו ה"מתבגרים" של להקת כוורת . אצל רבים מהלקוחות שלי אני רואה "שאריות" של קרנות פנסיה. כמה אלפי שקלים פה וכמה אלפי שקלים שם. וכשהם שאלו את סוכן הביטוח שלהם אם ניתן לאחד, נענו בשלילה. דורית סלינג'ר, המפקחת על הבנקים, ממשיכה בפרוייקט "ניקיון האורוות" שלה והפעם יזמה מהלך של איחוד קרנות הפנסיה. 

ממליצה לכם לקרוא הכל על היוזמה הזו כאן: קליק, קליק 

בימים אלו קיבלו רבים מכם מיילים או סמסים מחברות הביטוח בו הן מיידעות אתכם על זכותכם שלא לאחד את חשבונות הפנסיה שלכם. ע"י לינק תוכלו לשלוח בקלות טופס התנגדות להעברת מידע על חשבונות הפנסיה שלכם למשרד האוצר. אז אנחנו בעד או נגד? אם אתם רוצים להשאיר את השאריות האלו מפוזרות בקרנות ולהמשיך לשלם עליהן דמי ניהול גבוהים יחסית שלעיתים יאכלו חלק ניכר מהחיסכון, זכותכם.  

רוצים להבין למה בעצם חוששים מנהלי קרנות הפנסיה מהמהלך הזה ואיך הם מטרפדים אותו? קליק, קליק 

שווה להכיר: פואנטה - דפנה הראל כפיר נכנסת לארנק שלכם - בלוג צרכנות חדש 

דפנה הראל כפיר הייתה עורכת מדור הצרכנות של עיתון גלובס. בבלוג הנושא את השם פואנטה היא מתחייבת לפעול באופן עצמאי ולספק לכם, הצרכנים הישראלים, את המידע שאתם צריכים לדעת על מה שמגיע לכם, על מי שמגן עליכם, על מי שפוגע בכם ועל המוצרים והשירותים שאתם צורכים. איך קונים סמארטפון בהנחה של מאות שקלים, השינוי בחישוב דמי הלידה, ואיך להיכנס לפארק מים ב-29 שקל, ועוד. 

ממליצה לכם להיכנס ולשוטט קצת בין הכתבות: קליק, קליק

 

עד כאן להפעם.

שיהיה לכם סופשבוע נעים והמשך קיץ כייפי

 

נ.ב.

טוב, נו, אם אתם מתעקשים  -
תוכלו לקרוא איך עובד הייעוץ הכלכלי הפרטני כאן,
לארגן הרצאה או סדנא במקום העבודה שלכם כאן,
ולרכוש את הערכה הדיגיטלית לניהול תקציב משפחתי מאוזן כאן