{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

שלום לכולם,

ההרשמה להשתלמות "מה קורה כשניגודים נפגשים?" שתתקיים ב- 7 למרץ 2017 ולהשתלמות " 'מרחב מרפא' יצירת מפגש מיטיב עם הילד הפנימי " שתתקיים ב-31 למרץ 2017 - בעיצומה.

ההשתלמויות מועברות ע"י ברורית לאוב, פסיכולוגית קלינית בכירה, מדריכה בפסיכותרפיה, בטיפול משפחתי וב־EMDR, מרצה ומנחה סדנאות בארץ ובחו"ל על מודלים יחודיים שפיתחה. מחלוצות טיפול הEMDR בישראל, חברת ועד עמותת EMDR ישראל. פרסמה 2 ספרים בעברית בנושא הדיאלקטי ומספר מאמרים מקצועיים באנגלית. עובדת ומדריכה בפרקטיקה פרטית. 

                                   

הזרקור הפעם על ההשתלמות

"מה קורה כשניגודים נפגשים?"

תרומת הפרספקטיבה הדיאלקטית למודל ה-AIP
( Adaptive Information Processing ) ולשיטת ה- EMDR.

7.3.2017

הפרספקטיבה הדיאלקטית מתייחסת לתנועת האינטגרציה שהיא לב ליבה של הבריאות הנפשית עפ"י ד"ר דניאל סיגל.  

ד"ר סיגל מוכיח כי האינטגרציה מבוססת על תנועה בין ניגודים (איום בטחון, תלות עצמאות, חולשה כוח,  וכו), וכי היא יוצרת סינתיזה חדשה המשקפת עליה ברמת האינטגרציה.

ככל שרמת האינטגרציה עולה רמות המידע השונות (סנסורימוטורית, רגשית, קוגניטיבית ורוחנית) משתלבות זו עם זו ותחושת השלמות שלנו גוברת.

בטיפול EMDR ניתן לראות את התנועה הטבעית בין הניגודים והחתירה לאינטגרציה כאשר המטפל מאפשר לתהליך האסוציאטיבי להתפתח ללא הפרעה.

ההבנה הדיאלקטית נותנת פשר לשינויים המשמעותיים שקורים בטיפול בשינוי התפיסה העצמית ובתופעות של צמיחה פוסט-טראומטית.

למה כדאי לכם ללמוד קצת יותר על כך?

ברורית מספרת: "במהלך השנים מתברר לי יותר ויותר עד כמה המושגים הדיאלקטיים שהזכרתי (ועוד נוספים שילמדו בסדנה) תורמים להבנת תהליך עיבוד המידע המופלא שכולנו חווים כמטפלים.

יתרה מכך, ההבנה הדיאלקטית תורמת ישירות לטיפול בכך שהיא מספקת למטפל הנחיות כיצד לעודד את התנועה הדיאלקטית/האינטגרטיבית גם כשהיא נתקעת, וגם כשהיא לא נתקעת אך יכולה להתרחב לרמות אינטגרציה יותר גבוהות".

בהשתלמות נתייחס להשפעת הקשר הטיפולי ומערכת ההתבוננות (dual awareness) על תהליך העיבוד האסוציאטיבי.

תוכלו לצפות בקטעי וידאו של קליינטים בעברית, בנושאים שקרובים לכל אחד מאיתנו ושדרכם יוסברו המושגים הדיאלקטיים.

נלמד גם את מעטפת החיבור למשאבים שהיא פרוצדורה דיאלקטית שיצרה ברורית לפני 16 שנה ולימדה הן בארץ והן בכנסים רבים של EMDR בחו"ל.

" כל מטפל שמשתמש במעטפת בעבודתו מתלהב מהדיוק המפליא (הדיאלקטי) שלה לבעיות הקליינט ומיכולתה לספק ציוד משמעותי בתהליך העיבוד. "

בהשתלמות נלמד :

כיצד להנגיש את הניגודים.

כיצד לשקם את התנועה אם נתקעה.

כיצד לתקף משאבים.

כיצד לעזור באינטגרציה של רמות המידע השונות.

כיצד ללוות את המטופל בנוכחות אמפתית ובהבנה עמוקה של התנודתיות העולה ויורדת של מערכת עיבוד המידע שלו.

המשגה דיאלקטית מתייחסת למערכות השונות וליחסים בינהם.

לחץ להרשמה ותשלום מאובטח באתר העמותה

ההשתלמות מתאימה למטפלי EMDR חדשים וותיקים, וכן למטפלים מגישות שונות שאינם יודעים EMDR היות ואפשר ליישם את העקרונות הדיאלקטיים לכל שיטה.

ההשתלמות מתאימה גם למטפלי ילדים מכיוון שהבנת התנועה הדיאלקטית תתן מפה לעבודת EMDR עם ילדים, וכן מכיוון שבכל מבוגר יש ילד/ים פנימיים ועבודה עם ההורים על הילד הפנימי הפגיע שלהם תתרום רבות להתמודדות עם הילד המופנה לטיפול.

למדריכים ולמדריכים שבדרך - תוכלו לקבל תמונה מעמיקה על מערכת ה-AIP וכיצד היא מתפתחת, וגם כלים כיצד לעזור למודרכיכם להמשיג את הטיפול ולעשות התערבויות דיאלקטיות המותאמות באופן אורגני לקליינט.  

אז כולכם מוזמנים בחום.

ההשתלמויות מתקיימות ב"קמפוס" - ברמת גן, בשעות 09:00-18:00.

פלייר להשתלמות 7.3- תרומת הפרספקטיבה הדיאלקטית למודל ה-AIP ולשיטת -EMDR

פלייר להשתלמות 30.3- "מרחב מרפא" -יצירת מפגש מיטיב עם הילד הפנימי.

 

המלצה ממשתתפת בסדנה

השתתפתי בהשתלמות בנושא ״הפרספקטיבה הדיאלקטית״ למרות שלא לגמרי הבנתי מה זה, ידעתי שברורית לאוב נמצאת בחוד החנית של מטפלי הemdr בישראל והחלטתי לנסות.

ברורית מנחה יצירתית אשר מלמדת את המודל שפיתחה, בבהירות ובנדיבות. ההסברים פשוטים, בגובה העינים וללא התנשאות, אשר מלווים בדוגמאות וסרטונים מצויינים.

הטכניקות הנלמדות בהשתלמות ישימות לשימוש יום יומי בקליניקה ומאפשרת לקדם תהליכי ריפוי. המודל שפיתחה מנגיש את עבודת הEMDR ונותן עוד דרכים להשתמש בשיטה. אחת ההשתלמויות האפקטיביות והמלמדות שהשתתפתי בהן.  דורית סגל, מטפלת EMDR מוסמכת.

עמותת EMDR ישראל              EMDR Israel- פייסבוק               קבוצת פייסבוק למטפלי EMDR 

נשלח לכתובת chaya.harash@gmail.com מהכתובת office@emdr.org.il
שולח: עמותת EMDR
כתובת השולח: דוד אלעזר 43 רעננה
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה