אתגר היום שאחרי סילוק איום האמוניה: להסתכל לזיהום בעיניים.

 

 

שלום חברות וחברים, مرحبا أصدقاؤنا وصديقاتنا

 

כבר שנים שאנחנו, קבוצות של תושבים, מדענים וארגונים מאזור עכו, הקריות וחיפה, מנסים להביא את סיפור המפרץ אל סדר היום העירוני האזורי, והלאומי, לאחר שהבנו עד כמה הוא קטלני עבור התושבים. מולנו עומדים הכוחות החזקים ביותר: התעשיינים, הטייקונים שהפכו להיות הבעלים של המפעלים הכי מזהמים במדינה, והרשויות ששיתפו איתם פעולה.

במאבק שלנו לחשוף את המידע נתקלנו בפוליטיקה של הכסף, שמצליחה לקנות אפילו את אנשי המדע, ובחומת האדישות של התקשורת שנצבת רוב הזמן מנגד, מול התחלואה הגוברת והבלתי נסבלת.

אנחנו יוצאים כעת בקמפיין הדסטארט מיוחד - להסתכל זיהום בעיניים >>>

הפרויקט הזה נוצר בכדי לאפשר לכל הפעילים והתושבים לקחת את המאמץ האדיר שנעשה לטובת התושבים - צעד אחד גדול קדימה: לרדת לשטח, להתנתק טיפה מהמסכים, להפגש עם המציאות, לייצר חיבורים ושיתופי פעולה חדשים, לחשוף מידע חדש, להגביר את המודעות והערנות של התושבים למורכבות המציאות שסביבם, ואת האחריות הציבורית של מקבלי ההחלטות.

במידה והפרויקט יצליח והסכום כולו יגוייס, כל כספי הפרויקט יועברו לעמותה, ויושקעו בהמשך הפעילות שלנו במפרץ, ובמיוחד באזורים המתועשים: עכו, חיפה והקריות שבינהם.

במידה ולא נצליח לגייס בעזרתכם, ובעזרת ציבור תושבי האזור, את הסכום הדרוש להמשך הפעילות שלנו במפרץ, נאלץ לצמצם משמעותית את הפעילות שלנו באזור והיא לא תהיה דומה בהיקפה לכל הפעילות שעשינו עד כה.

חשוב לנו לעדכן אתכם כשותפים שלנו: גם אם אנחנו חושבים שזה הנושא הכי חשוב וקריטי לחייהם של מאות אלפי תושבים, לא נוכל לעשותו בלי ההשתתפות והתמיכה שלכם ושל נציגים מובילים מבין התושבים.

 

אירועים חשובים ומעניינים מאד מתקרבים! אנחנו מזמינים אתכם להרשם ולבוא:

 

ביום ו' 17/3/17 בשעה 9:00 יתקיים הכנס הרביעי השנתי לבריאות קהילתית, של המרכז להנהגת הבריאות בעמק המעיינות. גם אנחנו נהיה שם, הכניסה חופשית.

 

ביום א' 26/3/17 בשעה 14:30 יתקיים יום עיון אותו יזמנו בשיתוף פרופ' אלון טל, ראש החוג למדיניות ציבורית באונ' תל אביב ומטרתו להביא את סיפור מפרץ חיפה - אל 'מדינת תל אביב' המנותקת.

תכנית יום העיון - 'אתגר היום שאחרי סילוק איום האמוניה: המאבק במפרץ חיפה, לקחים לקראת העתיד' נמצאת כעת בפיסבוק, ניתן להרשם. הכניסה חופשית.


להתראות,

עו"ד ג'מילה הרדל ואכים וליאורה אמיתי, עמותת אזרחים למען הסביבה


תודה ליונתן בר צבי על הצילום המדהים ולנדב רוזנבלום על האיור

http://cfenvironment.org.il/     חפשו אותנו בפייסבוק