{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון                                             מאי2017, סיון תשע"ז

 

מוכנות לשלום                                                 Ready for Peace

בשבוע שעבר קיבלנו את פניו של נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ במסר ברור וצלול. אנחנו מוכנות לשלום!  ומוכנות לפעול יחד עם המנהיגים להביא הסכם מדיני עם הפלסטינים. לפני בואו התאספנו מול הים ביפו ויצרנו שלט ברכה אנושי (ראו סרטון).  חברות התנועה יהלומה זכות וסביונה רוטלוי קידמו את פניו של טראמפ במכתב מעודד שלום, ענת סרגוסטי והיאם טאנוס קראו לו להטיל את כובד משקלו לסיום סבבי האלימות והמלחמות, ומכתב מרגש של ליאורה הדר וחמוטל גורי "אנו מצרפות את קולותינו יחד ופונות אליך, הנשיא טראמפ, מי שיכול כעת להוביל פריצת דרך משמעותית ולקדם הסכם מדיני שיביא קץ לסכסוך הקשה והעקוב מדם בין ישראל לפלסטינים".

בעת ביקורו של טראמפ אצל הנשיא ריבלין עמדנו במשמרת תמיכה מול בית הנשיא והנפנו שלטים המבטאים תמיכה ואמונה שהשלום אפשרי !!!

60 ימים של נחישות במשמרת "עוצרות את המלחמה הבאה"

לפני כמה ימים ערכנו טקס סיום למשמרת שהתייצבה 60 יום מול משרד הביטחון בתל-אביב בעקבות פרסום דו"ח מבקר המדינה על מלחמת צוק איתן, בדרישה לבחון חלופות מדיניות, כי אפשר לעצור את המלחמה הבאה! מאות נשים מכל קצות הארץ לקחו חלק במשמרות במשך 6 שעות ביום ושוחחו עם העוברים ושבים שעצרו והתעניינו. דיברנו על הצורך לסיים את סבבי האלימות ועל כך שביטחון אמיתי יושג בהסכם מדיני ולא בעוד מלחמה. מאות נרשמו לתנועה במפגשים מדרכה האלה, גם לתא הצעירות והצעירים. תודה ליוזמות, למארגנות ולכל המשתתפות שהגבירו את הנראות שלנו והפיצו את דבר התנועה במרחב הציבורי.

מבחר מהפעילויות שלנו בחודש האחרון

פוליטיקה של היכרות

הודא אבו ערקוב, פלסטינית מחברון, יושבת ראש רשת ארגוני השלום במזרח התיכון, אומרת שללא היכרות עם האחר קשה לכונן שלום. באחרונה קיימה הודא שני מפגשים – בגבעתיים ובירושלים - על פוליטיקה של היכרות. הדעות הקדומות והאמירות הלא אוהדות מקורן באי הכרת הצד השני. עלינו להיפרד מאמירות שמשאירות אותנו באותו מקום שוב ושוב, עלינו ליצור שפה של סקרנות שמבקשת להכיר את האחר ולגלות את המשותף והאפשרי... קראי עוד. עם סיום חודש הרמדאן, תמשיך הודא בסדרת מפגשי ה"פוליטיקה של היכרות" ברחבי הארץ.

מה למדנו מקרול גיליגן?

פרופ. קרול גיליגן, שנחשבת מייסדת זרם הפמיניזם התרבותי, הקדישה חלק ניכר מביקורה האחרון בארץ למפגשים עם נשים עושות שלום. שמענו אותה בהרצאה באוניברסיטת בן גוריון, בהרצאה שלה בכנסת ובמפגשים בהם הצגנו לפרופ. גיליגן את תנועת נשים עושות שלום. שוחחנו אתה ועם 3 הסטודנטיות שהתלוו אליה על הקול שאנחנו יוצרות ועל הצורך להגביר את הקול הנשי בשיח הפוליטי. הסבריה של גיליגן על חשיבות איחוי הקרעים ביחסים ועל הכוח המצוי באהבה ובהקשבה עמוקה הותירו את הנוכחות עם תקווה גדולה והשראה להמשך הפעילות ... קראי סיכום   ועוד אחד


דניאלה כרמון - אשה עושה שלום

דניאלה מוכרת בדימונה כמנהיגה מקומית. מאז הצטרפה לנשים עושות שלום, היא פעילה הן באירועי השטח והן בדיונים על דרכה של התנועה. דניאלה ארגנה את נטיעות ט"ו בשבט בדימונה, סידרה לנו פגישה עם שר האוצר משה כחלון, והיא פעילה מאוד בקבוצות הדיון של צוות המאה. דניאלה מגדירה עצמה כאשת ימין ויש לה עמדות פוליטיות מוצקות אבל כמו כולנו, גם היא לומדת להקשיב לפירושים אחרים של המציאות ולהכיל את מגוון החברות והדעות. קראי עוד על דניאלה.

20,000 בדרך ל 100,000

לפני חודש ומשהו פתחנו את קמפיין המאה אלף במטרה להגיע ל-100,000 חברות רשומות בנשים עושות שלום עד יום הולדת 3 של התנועה בקיץ הקרוב.

ב-21 באפריל היו רשומות 14,800 חברות וחברים ואתמול היו רשומות מעל 20,000! הקמפיין עובד!

איך זה עובד? כל חברה בתנועה מזמינה 10 נשים מהמעגלים הקרובים שלה להצטרף. כזה פשוט!

אם עוד לא שלחת הזמנה לחברותייך, שכנותייך וקרובות משפחתך להצטרף, שלחי להן את הקישור הזה עוד היום והזמיני אותן לעשות יחד איתנו היסטוריה!

תודה לצוות דיגיטל ולכל החברות שעוזרות לנו לגדול.


טעימות מיומן הארועים שלנו

לפני חודש התקיים מפגש מכונן של תא צעירות עושות שלום. החברות החדשות לא איבדו זמן ונכנסו מיד לפעילות בפסטיבל יערות מנשה ואיישו את משמרת התמיכה בעת ביקורו של נשיא ארה"ב בבית הנשיא בירושלים. המפגש הבא של תא הצעירות יתקיים ב-8.6 ♥♥♥ שרנו עם יעל דקלבאום את שירת האימהות בפסטיבל יערות מנשה  ♥♥♥ השתתפנו בכנס ע"ש רון פונדק על ההיסטוריה של תנועות השלום בישראל  ♥♥♥ למדנו על הסכסוך הישראלי-פלסטיני ועל דרכים אפשריות לפתרונו בערב עיון שערך המכון למחקרי מדיניות ביטחון באוניברסיטת תל-אביב במיוחד לנשים עושות שלום  ♥♥♥ וגם בהרצאה על הנושא מאת אלוף (מיל.) נעם תיבון שהתקיימה בקיבוץ לוחמי הגטאות ♥♥♥ נפגשנו עם השר משה כחלון ♥♥♥ אנחנו רוכבות על אופניים בימי שישי בטיילת בתל-אביב ומשוחחות עם העוברים ושבים - הצטרפי לרוכבות  ♥♥♥ המשכנו ליצור ריבועי שלום בסדנאות לילדים ולמבוגרים ♥♥♥ קיימנו חוגי בית והקרנות של הסרט על נשות ליבריה ביפו, במועצה האזורית מנשה, ברמלה, ברעננה, בשער העמקים ובעוד ישובים רבים. 

ביום חמישי פרויקט סעו לשלום יוצא לדרך!

ב-1 ביוני, בשעות 17:30 - 19:00 אנחנו יוצאות לעמוד ביותר מ-100 צמתים ברחבי הארץ. נצא לצומת ליד מקום מגורינו כדי לעודד את העם ואת מנהיגיו לעשות שלום. רכזות האזורים סימנו כבר 110 צמתים בצפון, בדרום ובמרכז הארץ בהם יפגשו אותנו הנוסעים בדרכים לבושות לבן, נושאות שלטים גדולים ודורשות הסכם מדיני!

נחזור לצמתים בכל יום חמישי הראשון בחודש. הצטרפו לשעה וחצי בצומת הקרוב לביתכן. מאמץ קטן של כל אחת מאתנו יניב נראות עצומה! חגית לביא שעומדת עם חברותיה כל יום שישי בצומת כרמיאל קוראת לכן להצטרף לפרויקט "סעו לשלום".

לפרטים ולמידע על הצומת הקרוב אליך פני לרכזת האזור שלך או לרויטל 054-4238677 או לתמנע 050-5943427.

 

שמות לב לחברי הכנסת

מהיום אנחנו שמות לב שהמנהיגים שלנו בוחנים את האופציה המדינית. מהיום אנחנו שמות לב שההתבטאויות שלהם מגובות במעשים. מהיום אנחנו שמות לב שקולנו נשמע ונספר. הסכם מדיני יקום ויהיה כשהממשלה והכנסת יתמכו בו ויקדמו אותו. במסגרת השאיפה להשפיע על מקבלי ההחלטות לבחור בהסכם מדיני כאסטרטגיה מועדפת, הקים צוות קשרי ממשל רשת נשים ששמות לב לכל חבר וחברת כנסת ויוצרות איתן ואיתם קשר אישי ומתמשך. קבוצה של 2-3 נשים יוצרות קשר עם כל אחת ואחד מחברות וחברי הכנסת. דרך קשר דיגיטלי קבוע ומפגשים אישיים עם חברי הכנסת אנחנו יכולות להשפיע על קבלת ההחלטות. בואו לא נחכה שמישהו אחר יעשה את העבודה בשבילנו... קראי עוד והצטרפי אלינו

בונות עתיד משותף

במסגרת מהלך משותף של העמותות איתך-מעכי, נשים עושות שלום ומדרשת אדם מאות נשים מכל רחבי הארץ עוברות סמינרים בנושא נשים, שלום ובטחון במטרה להסיר חסמים המונעים מהן לדבר ולהשפיע על שלום וביטחון. בשלב הראשון אנחנו מזמינות אותך להכשרה שתעסוק בכוחן של נשים להוביל שינוי במצב המדיני-ביטחוני בישראל על בסיס החלטה 13255 של האו"ם. בקורס יועברו סדנאות על שימוש במדיה החברתית ובתקשורת, יסודות ביישוב סכסוכים, בכלי הנחיה ובפעילות לשינוי חברתי.

נותרו מספר מקומות לסמינר יוני (אמצע השבוע 12-13.6 במרכז ציפורי בירושלים). לסמינר יולי (סופ"ש 7-8.7 בבית ברל) נותרו מקומות לנשים ערביות (שריינו עבורן מקומות).
להצטרפות להכשרה ולמידע נוסף - כאן. 

עדכון פרטים

את רשומה אצלנו עם הפרטים הבאים:

שם פרטי: מיכל       שם משפחה: פנט פלג

טלפון: 0547257242

ישוב: אבן יהודה

אם הפרטים האלה לא מלאים או לא מדויקים, נודה לך אם תעדכני אותם

עדכון פרטים

לאתר

כתבו לנו

Twitter

קישור בפייסבוק

שתפו בפיייסבוק

לדף הפייסבוק שלנו


נשלח לכתובת michal.paneth@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה