{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

    ידיעון יולי2017, אב תשע"ז

נעמי,

היכונו למסע השלום  24.9-10.10.2017

בתחילת השנה העברית החדשה נצא מארבע כנפות הארץ למסע השלום. אנחנו, נשים מכל הארץ – מהמרכז ומהפריפריה, חילוניות ודתיות, צעירות ומבוגרות, יהודיות וערביות, מימין, מרכז ושמאל – נצא למסע על מנת להביא לירושלים את דרישתנו הנחושה, דרישה המאחדת את כולנו, דרישה להשגת הסכם מדיני ופתרון לסכסוך הישראלי פלסטיני... קראו עוד וצפו בסרטון של עינת דטנר.

כן, זה אפשרי! סכסוכים קשים בארץ ובעולם נפתרו וזה יכול לקרות גם כאן

 

 שוב אנחנו נוכחות עד כמה המצב כאן נפיץ ושברירי

בעקבות העימותים סביב הר הבית, התכנסנו ביום חמישי (27.7) נשים עושות שלום, יהודיות וערביות, חילוניות ודתיות, בטיילת ארמון הנציב בירושלים ויצאנו בדרישה נחושה למנהיגים ולאנשי הדת לעצור את מעגל הדמים, ובתפילה משותפת לשלום. אנו קוראות לכל הנשים, יהודיות וערביות, להתאחד, לקחת אחריות ולא לתת למצב להידרדר, כי את המחיר על כך נשלם כולנו. אנחנו שבות ודורשות לקדם הסכם מדיני שרק הוא יכול להבטיח שקט וביטחון יציבים ובני קיימא. באנו לקרוא ביחד לפתרון של מו"מ, אחריות והידברות. הארוע זכה לסיקור תקשורתי בארץ ובחו"ל (facebook).

גם השבוע, ב-3 באוגוסט, נצא לצמתים

 ונברך את הנוסעים בבִרכַּת סעו לשלום!

ב-160! צמתים ברחבי הארץ

כל יום חמישי הראשון בחודש

בפעם הבאה: 3 באוגוסט, מ-18:00 עד 19:30  

ועדיין בסימן 3 שנים ל"צוק איתן" 

פעמיים, בתחילת יוני ובתחילת יולי, יצאנו לדרכים בדרישה להסכם מדיני. התפרסנו עם שלטים גדולים מצומת גומא בצפון ועד אילת בדרום. עִיזרו לנו לפרסם את המבצע ולצרף אליו נשים נוספות וצמתים נוספים. ספרו לחברות ולמכרות ועודדו אותן להצטרף. אנחנו נעזור בשלטים, בהכוונה ובקריאות עידוד.

לחיפוש הצומת הקרוב אליכן הקישו כאן. פרטים אצל רכזת האזור שלך או אצל תמנע  050-5943427

רק שעה וחצי - מאמץ קטן עם ניראות עצומה!

שדולת הנשים לשלום ולביטחון בכנסת

 

ב-19 ביולי ארחה השדולה לשלום וביטחון בראשות חברות הכנסת קסניה סבטלובה ומיכל רוזין את נשים עושות שלום ושגרירות משבע מדינות - אירלנד, אקוודור, מלטה, סלובניה, קפריסין, קרואטיה וצרפת, לדיון בנושאים שהשדולה עוסקת בהם. השדולה קמה לפני שנה בעידודה של התנועה. שגרירת אירלנד סיפרה על תהליך הפיוס בין הפלגים השונים באירלנד. שגרירת סלובניה, סיפרה על הפעולות בארצה לשיתוף נשים בממשל ובפוליטיקה ושגרירת קפריסין דיברה על המגעים בין שני חלקי האי ועל חלקן של הנשים בתהליך השלום. את דבר התנועה הביאו סביונה רוטלוי וסוזן עבד אלקאדר. חברות וחברי כנסת מרוב סיעות הבית נכנסו לאולם, ביקשו לשאת דברים ושיבחו את התנועה על כך שהחזירה את התקווה ואת שיח השלום ... קראו עוד 

 

    סכסוכים בעולם נפתרים - זה יכול לקרות גם כאן!

מה משותף לקוסובו, קולומביה וקפריסין? מעבר לעובדה ששמותיהן מתחילים באות ק', כולן ניצלו את השנים האחרונות כדי להתקדם בדרך ליישוב הסכסוכים ארוכי השנים שבהם הן מעורבות.

בקפריסין עברו מניהול הסכסוך לפתרונו: בצפון אוכלוסייה טורקית, בדרום יוונית, וביניהן קרע בן 42 שנה, אבל בימים אלה מתקרבים הצדדים היריבים להסכם שלום היסטורי אם לא יקרו תקלות. בז'נבה נפגשו באחרונה הצדדים כדי לנסות ולהגיע לפתרון הסכסוך שמחלק את האי הקסום זה יותר מארבעה עשורים. לא הרחק משם, אחרי מלחמה עקובה מדם במערב הבלקן, בין סרביה לקוסובו, חתמו הצדדים ב-2013 על הסכם עקרונות להמשך המשא ומתן לקראת נורמליזציה. בדרום אמריקה - בשנה שעברה חתמו ממשלת קולומביה וארגון המורדים FARC על הסכם שלום. כמה חודשים לאחר שהופל במשאל עם, השכיל נשיא קולומביה לעקוף את משאל העם ולאשר את ההסכם.... קראו את המאמר המלא של ד"ר דליה שיינדלין 

טניה הרכבי - אישה עושה שלום

כל אימת שיש צורך בהתגייסות לפרויקט ארצי או אזורי, היו בטוחות שטניה תטה שכם ותירתם למשימה – בין אם להנפת שלט בצומת או להקרנת סרט בחוג בית מרוחק. והכול בצניעות וחיוך על הפנים. אין פלא שטניה הפכה לאחד מעמודי התווך של התנועה. "מלחמת צוק איתן הייתה הקש ששבר את גב הגמל. החלטתי שהפעם לא אשב בחיבוק ידיים ואקבל את החיים שלנו כאן בארץ כגזירת גורל. החלטתי שאעשה כל שביכולתי כדי להבטיח לנכדיי חיים שפויים יותר. כשחיפשתי באינטרנט נשים ושלום ראיתימודעה על רכבת השלום לשדרות ומאז אני חלק..." קראי עוד

3,000+ ריבועי שלום

שטיח השלום גדל מיום ליום הודות למאות נשים, נערות ותלמידי בתי ספר בארץ ובחו"ל. עד כה נאספו למעלה מ-!3000 ריבועים והם ממשיכים להגיע מכל קצוות העולם. סדנאות להכנת פיסות שלום הפכו למרכיב מבוקש בארועים רבים. קראו את המכתב המרגש שקיבלה עליזה ארז, רכזת הפרויקט, מקבוצת נשים מבוגרות בעיר פארטו באיטליה. הן הציגו את פיסות השלום שהכינו בטקס בהשתתפות ראש העיר לפני ששיגרו אותן אלינו. עתה, עם הגידול המבורך בהיקף הפרויקט, יש צורך בסיוע לוגיסטי ובמימון לתפירת השטיחים. קראו את פנייתה של עליזה.עוד מאירועי החודש החולף

נדיה מוראד מספרת על קורותיה

מפגשים עם פלסטיניות - בשבוע שעבר התקיימו שני אירועים ביוזמת צוות הקשרים עם הפלסטיניות. מפגש חשיבה של אנשי חינוך בטליתא קומי ומפגש ראשון בכותרת סלט מזרח תיכוני בבית ג׳אללה עם נשים מאזור בית לחם וצוות קשרים עם הפלסטיניות.

ערב מרגש עם נאדיה מוראד (בתמונה מימין), מועמדת לפרס נובל לשלום לשנת 2016,  פעילת זכויות אדם יזידית מעיראק, ששהתה בשבי דאע"ש, הגיעה לארץ בהזמנת הארגון ישראייד וביקשה לפגוש את נשים עושות שלום. הארוע התקיים בקיבוץ עין החורש ונוסף לאורחת הכבוד הופיעו בו גם הזמרות יעל דקלבאום ומרים טוקאן. ההכנסות מהארוע יוקדשו למסע השלום.

הצגה מיוחדת של קברט ז'בוטינסקי לחברות התנועה הועלתה על ידי התיאטרון העברי באור עקיבא. הצגה נפלאה על לאה, קשישה כבת 80 ששכלה את בעלה ובנה ועכשיו מנסה לשמור על נכדה החייל מפני מלחמה הבאה.

בעקבות הצלחת ההדרכה הראשונה, התקיים באוניברסיטת בן-גוריון מפגש שני להכשרת מנחות לחוגי בית ולהקרנת הסרט על נשות ליבריה, הנחתה ד"ר ריטה אלוני והשתתפו כ-30 מחברות התנועה.  

בחודשים יוני ויולי התקיימו שני סמינרים נוספים במסגרת פרויקט בונות עתיד משותף, אשר שותפות לו נשים עושות שלום, עמותת איתך מעכי ומדרשת אדם. בשניהם יחד השתתפו 88 נשים בגילאים שונים מכל רחבי הארץ. חלקן אקטיביסטיות למודות ניסיון וחלקן בתחילת דרכן האקטיביסטית. ביומיים מרוכזים ומלאים, זכו המשתתפות להכיר מקרוב היבטים שונים בנושאי שלום ובטחון מנקודות מבט שונות, ובכלל זה החלטת 1325, הנרטיב הפלסטיני והנרטיב הישראלי, יוזמות שלום, אקטיביזם נשי, רעיונות לפעילויות בשטח ועוד...

חוף הקשתות הפך לבן:  נשים עושות שלום התאספו לעת ערב בחוף הקשתות ליד קיסריה  כדי לחשוף את התנועה ומסריה בפני קהל הרוחצים, וכדי לתרגם את ההנאה להנעה. בשעה 18:00 התפזרו הנשים בלבן בין המתרחצים בחוף, סיפרו להם על התנועה ועודדו אותם להצטרף אלינו לעמידה בצמתים ב-3.8.

ומה לפנינו -

ביום ה', 3.8  נצא כאמור ל-160 צמתים ברחבי הארץ ונברך את הנוסעים - סעו לשלום!

ביום א', 6.8, נשות דימונה מזמינות את נשים עושות שלום לסלט ישראלי - מפגיש מגוון אוכלוסיות לפתיחת ערוצי תקשורת מחוץ למסגרות הקיימות, ליצירת השראה ורצון לעתיד חדש ומשותף. הרשמה כאן ולהסעה כאן

ביום ה', 10.8, בקיבוץ נען, מפגש עם הודא אבו-ערקוב, פעילת שלום פלסטינית, המנהלת האזורית של Allmep ושותפה מרכזית של נשים עושות שלום. הרשמה כאן .

ביום ד' 23.8, במתחם נחליאלי, קיבוץ מעברות, רב שיח על כוחן ותפקידן של נשים לפעול למען סיום הסכסוך עם הפלסטינים באמצעות פעולה המגשרת בין הקהילות השונות בארץ. מנחה: אודי סגל, פרשן בכיר בערוץ 2. הכניסה חופשית.

 עקבו אחרינו בלוח האירועים באתר ובפייסבוק 

 

לאתר

כתבו לנו

Twitter

שיתוף בפייסבוק

שתפו בפיייסבוק

לדף הפייסבוק שלנו


נשלח לכתובת naomig64@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה