{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

    ידיעון אוגוסט2017, אלול תשע"ז

מסע השלום

ב-24 בספטמבר 2017, עם תחילתה של השנה העברית החדשה, נצא יחד, עשרות אלפי נשים, גברים וילדים, למסע של תקווה ושלום מארבע כנפות הארץ. נשמיע את קולנו בדרישה בלתי מתפשרת להשגת הסכם מדיני ופתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובדרישתנו שנשים תיקחנה חלק בהשגת הפתרון. ב-8 באוקטובר נגיע לירושלים לעצרת המונית.

הצטרפו אלינו!

מוזמנות לצפות בסרטון מסע השלום ולהתרגש איתנו... תכנית מלאה של המסע וטופסי הרשמה יעלו בקרוב לאתר בכתובת זו. חיות הפייסבוק שביניכן מוזמנות לסמן השתתפות באירוע (event) ולעקוב שם אחרי העדכונים.  מוזמנות גם לעזור להפוך את המסע לוויראלי ברשת, בעזרת הנחיות לפרסום בפייסבוק.

כן, זה אפשרי! סכסוכים בכל העולם הגיעו לקיצם, וגם את הסכסוך המתמשך בו אנו חיים אפשר וצריך לפתור!

עזרו לנו לממן את המסע הגדול הזה -

תרמו למסע השלום
שמות לב   

מקשיבה לרדיו ?רואה חדשות? קוראת מאמרי דעה בעיתונות? ערה לפרשנויות של כלי התקשורת? מעניין אותך מה נבחרי הציבור שלנו חושבים ועושים? רוצה להסתובב במסדרונות הכנסת? להשפיע על סדר היום הפוליטי?

אם כן, יש לנו הצעה מעניינת בשבילך!

פרויקט "שמות לב" של נשים עושות שלום יוצר היכרות בין התנועה לבין כל אחד מחברי/ות הכנסת.  איך? קבוצה של 2-3 נשים בוחרת את חבר/ת הכנסת שלה ויוצרת אתו/ה קשר אישי מתמשך במייל, בטלפון ובפגישות אישיות. אנחנו שמות לב לכל אחת ואחד מהם ומנסות לשכנע אותן/ם לתמוך בדרישתנו להסכם מדיני ולשילוב נשים בתהליכי המשא ומתן. המצטרפות יקבלו הכשרה ותמיכה שוטפת לאורך הדרך... קראי עוד

מחכות לשמוע ממך!                                  צוות שמות לב  samotlev@gmail.com 

חוזרות לצמתים ב-7 וב-14 בספטמבר

לקראת מסע השלום והחגים הבאים עלינו לטובה, אנחנו מעלות הילוך ויוצאות

ל-150! צמתים ברחבי הארץ

ביום חמישי, 7.9, נצא שוב לצמתים, הפעם בין השעות 17:30 ל-19:00, עם שלטים גדולים המכריזים על הפרוייקט השנתי של נשים עושות שלום. הנוכחות שלנו ברחבי הארץ והחשיפה למאות אלפי נוסעים תהיה תרומה גדולה לפרסומו.

להעצמת הניראות, נחזור לצמתים שבוע לאחר מכן, ב-14.9 באותן שעות. למציאת הצומת הקרוב אליך הקישי כאן. לפרטים 050-5943427     

רק שעה וחצי - מאמץ קטן עם ניראות עצומה!

סלט ישראלי בדימונה

תיאור תמונה

הפעם ערבבנו את "הסלט הישראלי" בדימונה כש-120 נשים עושות שלום מכל הארץ התארחו אצל 120 נשות ויצו בעיר. התוצאה הייתה מפגש שמח וצפוף שכלל סיבוב היכרות, ברכות, טעימות ממטעמים מעשה ידיהן של המארחות והאורחות, שירה וריקודים סוערים ברחוב שנסגר לכבודנו. בשיא האירוע התקבצנו לצוותים מעורבבים, כמו בסלט, וציירנו תמונות של פיוס ושלום על יריעות בד גדולות שנפרסו על שולחנות ארוכים ויצרו יחד את דגל השלום. תודה ליו"ר ויצו בעיר ולכל הנשים שיזמו, הכינו ופעלו להצלחת האירוע. דימונה על המפה!

האירוע המרכזי של מסע השלום בדרום ייערך בעיר ב-26.9 במעמד ראש העירייה בני ביטון שמסייע ותומך בתנועה.

קראי עוד על האירוע בדימונה

    התארחנו לדיון מרתק בטייבה

"השיח הוא הדבר החשוב ביותר ולנשים יש כוח מיוחד בהובלת השיח הזה", אמר ראש עיריית טייבה בכנס "מאירים את התקווה" שארגנה בשבוע שעבר בטייבה תנועת נשים עושות שלום. והוסיף: "אני מאמין בכוחן של הנשים לשנות את המציאות האלימה". לדברי סוזן עבד אל קאדר מארגנת הכנס, מטרתו הייתה לחשוף אנשים לדעות שונות בכדי ללמוד ולהבין את הצד השני.

באולם מלא מה אל פה פרסו המשתתפות והמשתתפים בפנל את השקפותיהם על הדרך לסיום הסכסוך. חבר הכנסת איימן עודה הודה לנשים עושות שלום שהגיעו לטייבה, לעיר ערבית. לדבריו זו הכרה בחברה הערבית. הוא הוסיף ואמר ש"החברה הערבית והחברה היהודית צריכות לאחד כוחות". הודא אבו ערקוב, פעילת שלום פלסטינית, אמרה: "בין העמים שלנו יש אמנם גבול, אבל לתחושת השותפות לדרך אין גבול. הגיע הזמן להשתחרר מהמחשבה שלא ניתן להגיע לשלום". סברין מצארוה, מורה ופעילה לדו-קיום דיברה על השפה כגשר בין העמים והמריצה את האורחות ללמוד ערבית. מרילין סמדג'ה, נציגת נשים עושות שלום בפנל הציגה את התנועה: "אם אנחנו בתנועה מגשרות על פערים פוליטיים, גם הכנסת יכולה". קראו עוד על הכנס בטייבה.

אורנה אשכנזי - אשה עושה שלום

נוסף לפעילותה באירועים הארציים של התנועה, אורנה מרכזת עם שתי חברות את צוות הקשרים עם הפלסטיניות. "תרומה לקהילה ואחריות כלפי הדורות הבאים הם הקוים המנחים אותי לאורך חיי הבוגרים. כשעבדתי כליצנית רפואית בבית החולים הלל יפה הפצתי את העקרונות האלה בקרב הסגל, החולים והמשפחות – יהודים וערבים – דרך עזרה הדדית, שיח משותף, צחוק, בכי וחמלה"... קראו עוד

עשינו שלום בכנס רימיני

כנס רימיני לידידות בין עמים הנערך כל קיץ הוא האירוע העממי הגדול ביותר באיטליה – שבוע של דיונים והופעות בהשתתפות אלפי אנשים. תנועת נשים עושות שלום יוצגה בכנס על ידי עליסה עשת וגאדיר האני. השתיים הציגו את התנועה ומטרותיה בשני פנלים וזכו לקהל עצום, לתגובות נלהבות ולכיסוי רחב בתקשורת המקומית והבינלאומית. לציבור באירופה שנחשף בד"כ לאירועים אלימים בסכסוך הייתה הזדמנות לשמוע על תנועת נשים יהודית–ערבית המונית הפועלת למען סיום הסכסוך בהסכם מדיני.


עוד מאירועי החודש החולף

התפרסנו ב-160 צמתים ב-3.8 וברכנו את הנוסעים בברכת סעו לשלום    בפסטיבל גשרים בנחל בעמק חפר דיברנו על כוחן ותפקידן של נשים לפעול למען סיום הסכסוך עם הפלסטינים באמצעות פעולה מגשרת בין הקהילות השונות בארץ    פתחנו דוכן פריסות שלום בפסטיבל המחולות בכרמיאל וסיימנו עם 170 פיסות צבעוניות לשטיח השלום    צוות המאה קיבל הכשרה להעצמת המגוון בתנועה  נפגשנו עם אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה שהצהיר על תמיכתו בתנועה ובמטרותיה  ♥  ערבבנו סלט ישראלי עם חברותינו הבדואיות בחוּרה   ערכנו חוגי בית והקרנות ברחובות, בניר יצחק, בחיפה, בנצרת עלית, בירושלים ועוד ועוד...

תיאור תמונה

 חברה מביאה חברה

עשרות אלפים כבר הצטרפו לנשים עושות שלום ועדיין, רבות מאלה שרוצות בסיום הסכסוך ע"י הסכם מדיני, עוד לא נרשמו לתנועה, חלקן אפילו לא שמעו עלינו.

אנחנו זקוקות לעזרתך כדי להביא את דבר התנועה לכל אישה, לכל קבוצה ולכל משפחה בישראל.

שלחו את הקישור להרשמה לחברות ולחברים והזמינו אותם להצטרף אלינו.

לרגל חג הקורבן, נשים עושות שלום מברכות את חברותיהן המוסלמיות בחג שמח

 להתראות במסע השלום -

תרמו להצלחתו

לאתר

כתבו לנו

Twitter

שיתוף בפייסבוק

שתפו בפיייסבוק

לדף הפייסבוק שלנו


נשלח לכתובת naomig64@gmail.com מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה