{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ינואר 2018

דבר המנכ"ל

לקוחות יקרים,

למרות שבשנים האחרונות השימוש בהם הולך ופוחת, צ'קים עדיין נחשבים לאמצעי תשלום מקובל בעולם העסקי. אבל ככל שהטכנולוגיה בתחום מתפתחת והופכת לנגישה יותר, כך התשלום בצ'קים הופך מסורבל ויקר יותר לבעלי עסקים.

בניוזלטר הזה החלטנו לשוב ולהדגיש את היתרונות העיקריים בגביה בהוראת קבע בבנק או בכרטיס אשראי לעומת גבית תשלום באמצעות צ'קים, ואני מקווה שהמידע ידרבן אתכם להעביר לקוחות שעדיין משלמים בצ'קים להוראת קבע בבנק או באשראי.

קריאה נעימה,
איזי שקד

6 סיבות שבגללן הגיע הזמן להגיד שלום לגביה בצ'קים

צ'קים צריך לשנע: אחד החסרונות הגדולים ביותר בשימוש בצ'קים, הוא שבסופו של דבר מדובר במסמך פיזי שצריך לשנע ממקום למקום לפני שהוא הופך לכסף בחשבון הבנק.

הצ'קים צריכים להגיע אלינו מהלקוח, ומאיתנו לסניף הבנק – מה שמחייב אותנו להשתמש בשירותי שליחויות יקרים לאיסוף צ'קים או להמתין זמן רב למכתב שיגיע בדואר ולבזבז זמן נוסף בהליכה לסניף הבנק על מנת להפקיד את הצ'קים.

ובואו לא נשכח שאנחנו נצטרך לחזור על הפעולה הזו פעם בחודש או פעם בתקופה - כדי לאסוף ולהפקיד צ'קים חדשים.

בהוראת קבע לעומת זאת, כל שנדרש הוא למלא באופן חד-פעמי טופס אחד אותו ניתן לשלוח בפקס או במייל, על מנת להקים את ההרשאה לחיוב החשבון ולהיכנס למסלול גביה אוטומטי.

צ'קים גוזלים לכם זמן עבודה יקר: מעבר לזמן שגוזלת הפקדת הצ'קים בבנק, ומעבר לזמן ההמתנה לצ'קים שיגיעו מהלקוח, השימוש בצ'קים מעביד אתכם ואת צוות הגביה שלכם שעות נוספות - בבקשות חוזרות ונשנות לצ'קים מלקוחות שמתעכבים בתשלום, הפקדה בבנק ומעקב שהצ'קים אכן הופקדו בבנק כראוי.

כמו כן, רישום הפעילות יוצרת סירבול בהנהלת חשבונות ביצירת תנועה נפרדת לכל צ'ק שהופקד.

הוראת קבע שהוקמה כהלכה תחסוך מצוות הגביה שלכם את הזמן וכאב הראש הכרוך בגביית צ'קים ומכל המטלות שמסביב.

צ'קים עולים לכם יותר: שינוע הצ'קים ממקום למקום, כפי שהזכרנו בסעיף הראשון, הוא רק אחד המרכיבים שהופכים את הצ'קים לאמצעי תשלום יקר.

בנוסף לכך, הפקדת הצ'קים כרוכה בתשלום עמלת בנק שעלולה להיות גבוהה – במיוחד אם תפקידו צ'קים דחויים; במקרה זה העמלה יכולה להגיע לעשרה שקלים לצ'ק ואף יותר, בהתאם למחירון הבנק שלכם.

גם הוראות קבע בבנק או בכרטיס אשראי גוררות עמלות, אך על-פי רוב בסכומים נמוכים יותר.

כמובן שמעבר לחיסכון בעמלות, הוראת הקבע גם חוסכת עלויות לא מבוטלות עבור שליחויות, שעות עבודה של כוח האדם העוסק בגביה ובהנהלת החשבונות וזמן הפקדת הצ'קים בבנק והופכת את העסקה כולה להרבה יותר משתלמת עבורכם.

הוראת קבע בטוחה יותר: אם תרצו להימנע מהעמלה הגבוהה הכרוכה בהפקדת צ'קים דחויים, תצטרכו לשמור על הצ'קים אצלכם. אך במקרה כזה עליכם לזכור שצ'קים מומלץ מאוד לשמור בכספת – כדי שלא "יסתובבו", ילכו לאיבוד או חלילה ייגנבו.

לאחרונה מתרבים גם המקרים שצ'קים נגנבים מתיבות דואר ומגולגלים הלאה באמצעות זיופים מתוחכמים.

בהוראת קבע העברת הכספים מתנהלת באופן ממוחשב, תחת פיקוח ומעקב הדוק והסבירות שהכסף לא יגיע ליעדו נמוכה בהרבה עד אפסית.

נוח, זול ומהיר יותר - גם עבור הלקוח המשלם: תשלום באמצעות הוראת קבע בבנק או בכרטיס אשראי חוסך גם ללקוח לא מעט זמן והתרוצצויות; הוא לא צריך לזכור לשלם במועד, והוא מונע תשלום ריבית פיגורים או סנקציות מצד הספק במקרה שהוא לא שילם בזמן.

בנוסף הוראת קבע חוסכת לו את הרישום הידני של הצ'קים, ומונעת טעויות ברישום שעלולות לגרור החזרות ועמלות מיותרת עקב טעויות.

ולסיום, קצת פסיכולוגיה ... בעבודה עם צ'קים ישנו אלמנט נוסף שחשוב לקחת בחשבון - וזה האפקט הפסיכולוגי שיש למעמד התקופתי של יצירת קשר עם הלקוח לצורך חידוש התשלומים.

בנקודה זו אתם לעיתים עלולים למצוא את עצמכם "מוכרים" את המוצר או השירות שלכם מחדש ללקוח, ותמיד נראה בנקודה הזו נשירה של לקוחות.

בהוראת קבע ישנו אפקט של המשכיות, ולקוח לא מגיע למצב בו הוא נאלץ להחליט אם להמשיך או להפסיק את השירות. 

הכירו את העובדת - מזל בנגיאט

הכירו את מזל בנגיאט. מזל התחילה עבודתה אצלנו לפני 18 שנה כקלדנית וכיום היא אחראית מחלקת התפעול.

ראש גדול, פרפקציוניסטית ושואפת למצויינות בפן המקצועי והשירותי. לא עוזבת בסוף היום מבלי לוודא שכל המשימות בוצעו על הצד הטוב ביותר ושכל אחת ואחת מהקלדניות ונציגות השירות קיבלה את המטלות לימים הבאים.

מכירה את מערכת הגביה על כל מרכיביה ומשמשת כתובת להתייעצות ולהדרכה הן לעובדות שקד והן ללקוחותיה בכל הקשור לתפעול הוראות הקבע.

בשעות העבודה מתרוצצת ללא לאות בין כולן, ואחרי שעות העבודה מרגיעה את עצמה בהליכות מאומצות...

אוהבת להאזין למוסיקה, לפתור סודוקו ולצפות בטלוויזיה, בעיקר ספורט ובעיקר כדורגל! אוהדת מושבעת של הפועל באר שבע ושל ברצלונה.

הפקת קבלה שנתית

הידעת? באפשרותך להפיק קבלה שנתית עבור הלקוחות או התורמים שלך, בקלות וביעילות.

הפקת קבלה שנתית לא רק מחזקת את הקשר עם התורם או המשלם, היא גם מעניקה שקיפות ומקטינה את מספר הביטולים.

ניתן גם לנצל את ההזדמנות ולשלוח בגוף הקבלה פנייה אישית או דברי תודה לתורמים.

נשלח לכתובת מהכתובת info@shaked.co.il
שולח: שקד מחשבים
כתובת השולח: נירים 3 תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה