לאתר עיר עמים לחץ/י כאן
 

 

שלום חברים 

כשברקע הדיונים האינסופיים על חוק ההמלצות וההמולה שהשאיר אחריו טראמפ עם הכרזתו הסימבולית, פועלת בשקט בשקט ממשלת ישראל לממש צעדים דרמטיים בירושלים. 

ביום שני הקרוב, ה 1/1/2018, צפויה לעבור במליאת הכנסת הצעת חוק לתיקון חוק יסוד: ירושלים בקריאה שנייה ושלישית. במידה ויעבור החוק הוא עלול להוביל להשלכות מדיניות, הומניטריות ואורבניות קשות  על תושבי ירושלים.

הממשלה והח"כים מבליטים את הגדלת הרוב שיידרש על פי ההצעה לחלוקה של העיר במסגרת הסדר מדיני עתידי, אבל מסתירים את העובדה שהחוק מכשיר את ניתוקן של שכונות מירושלים ואת עקירתם של רבבות מהעיר. אנחנו, לצידם של רבים ורבות טובים אחרים, פועלים נמרצות למניעת קבלתו של התיקון כחוק.


ביום רביעי, ה 3/1/2018, נשתתף ביום עיון שיתקיים בשעה 18:00 במכון ון ליר: חוק ירושלים: השלכות אזרחיות ופוליטיות. התיקון, גם אם יתקבל יומיים לפני כן כחוק, יחתום ככל הנראה את ביקורת הכנסת על המהלך, אך עדיין תידרש הכרעת ממשלה ליישומו. זו ההזדמנות לבוא ולשמוע על ההשלכות הקשות של התיקון, שמהווה מהלך ראשון מהותי לשינוי דרמטי בגבולות העיר מאז 1967. נשמח לראותכם.

 

יום רביעי, מכון ון ליר בין 18:00 ל 20:00
יו"ר הדיון: ד"ר דליה שיינדלין 
משתתפים: גב' יהודית אופנהיימר, פרופ' יצחק רייטר, מר מוניר זגייר, פרופ' אפרים ענבר

לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן

נייר העמדה שלנו על חוק ירושלים לחצו כאן

 

תמכו בפעילות עיר עמים

עיר עמים פועלת במטרה לעורר דיון ציבורי מושכל בסוגיות הפוליטיות של ירושלים ובמטרה למנוע פגיעה מתמשכת בתושבי העיר ולקדם את התנאים לעתיד מדיני מוסכם. אנו פונים לקהל הישראלי באמצעות סיורים, הרצאות, מאמרים בעיתונות, פעילות ברשתות החברתיות, קמפיינים תקשורתיים ועוד.

עזרו לנו להמשיך להגיע לקהל הרחב על ידי תרומה. תרומות יתקבלו בתודה. לתרומה, לחצו כאן.

בברכה, צוות עיר עמים. 

 

 לעדכונים יומיים, עקבו אחרינו בפייסבוק