{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

האתר של רומי חוכמה
ירחון מרץ 2018

שורדני האתגרים של החיים

שלום רומי חוכמה,

כולנו שומעים מידי פעם סיפורי החלמה מדהימים, בהם אדם זה או אחר החלים באופן פלאי ממחלה חשוכת מרפא. הסוד הוא פשוט: הגוף והנפש הם דבר אחד וההשפעה של הנפש על הגוף היא עצומה.

בעשורים האחרונים החל גם המערב לקבל יותר את עניין מערכת היחסים הישירה בין הגוף לנפש. עם זאת הרפואה המערבית המודרנית עדיין שבויה ברוב המקרים ברעיון שהגוף מנותק מהרגש.

הגוף נתפס כמכונה הזקוקה לתחזוקה של מים ומזון ולתרגול פיזי, ואם משהו מתקלקל בו ניתן לתקן אותו בניתוחים או בניתוחים פלסטיים, לשמור אותו במצב כרוני באמצעות בתרופות, הקרנות, טיפולי כימותרפיה וכיו"ב. לעיתים מאוד קרובות תופעות הלוואי גורמות לסיבוכים חמורים יותר מהמחלה, והמחלה לא באמת נעלמת. למעשה, גורם המוות השלישי בעולם הוא תופעות לוואי של ריבוי תרופות, במיוחד אם אין רופא שמפקח על הנעשה.

הרפואה האלטרנטיבית היא הוליסטית ורואה את הגוף והנפש כדבר אחד - מה שקורה בנפש משתקף בגוף. במזרח, במיוחד בסין וביפן, הרפואה המסורתית מתייחסת אל הגוף כאל מערכת בעלת זרימת אנרגיה. כשנגרמת מחלה זה בגלל שהאנרגיה ניתקעת או יוצאת מאיזון, בשל הרגל גרוע (מזון לא בריא, עישון, עבודה בלילות וכו') או מחשבות ורגשות שליליים.

המערכת החיסונית היא הדוגמה הכי טובה: ידוע שכשיש נגיף שפעת באוויר, לא כולם נדבקים ממנו וגם המחלות אינן בעלות אותה השפעה על כל חולה. נראה שמצבנו הרגשי משפיע על מסלול המחלה כמו גם על היכולת להירפא.

כשבדקו חולים שהחלימו ממחלות קשות באופן שהוגדר כ"ניסים רפואיים", גילו מספר דברים שחוזרים על עצמם, כמו צחוק ושמחה, המשפרים את מערכת החיסון ומגבירים ייצור אדרופינים שמרגיעים את הנפש והגוף, או אמונה בכוח הנמצא מעבר לחומר, כמו כוחה של אהבת האלוהים או כוחה של רוח האדם.

כמו הרפואה ההוליסטית על כל גווניה, תורת האירידולוגיה מתייחסת לגוף כשלם, בו הכל קשור לכל. לכל אחד מאברי הגוף יש משמעות רגשית ולכן כשאני רואה סימן על איבר כלשהו או סימנים גנטיים בעין, זה מספר לי אודות חולשה פיזית ו/או חולשה רגשית של המטופל.

בירחון אפרט איך רואים בעין את הקשר בין הגוף לנפש ואתן טיפים פרקטיים למצבים שונים.

 שלך באהבה,

רומי חוכמה - אירידולוגית, נוטורופתית ומאמנת לאורח חיים בריא

כניסה לדף הפייסבוק >>
דף הפייסבוק של רומי חוכמה

צד ימין וצד שמאל

קשתית עין ימין מייצגת את האנרגיה הגברית. היא מצביעה על היכולת להיות אסרטיבי ולהניע דברים. היא מבטאה את הקשר לעבודה, לתפקוד בחברה, כלכלה ועסקים.

קשתית עין שמאל מייצגת את האנרגיה הנשית. היא מצביעה על היכולת להזין ולדאוג לאחרים, להיות אכפתי, יצירתי ואומנותי. היא מבטאה את הקשר לבית ולמשפחה, וגם את יכולת הריפוי.

כשאני רואה באבחון שעין שמאל יותר מופעלת אני מבינה שהמטופל יותר רגשי ולהפך - האם צד אחד נפגע יותר מהשני, האם צד אחד חזק יותר, האם יש קונפליקטים בין האנרגיות הגבריות או הנשיות בחייך. במקרה כזה צריך למצוא את האיזון.

חנות אונליין

Irido - סדרת תוספי המזון,

עכשיו במחירי היכרות!

לכניסה לחנות >>

הרשמה לירחון

רוצה לשמור על הבריאות?

עם הירחונים של רומי זה קל.

להרשמה לירחון החודשי >>

העצמות, המפרקים והשרירים

השלד יוצר את המסגרת של הגוף, המאפשר לנו לנוע ולתת ביטוי לרגשות ולרעיונות שלנו. היציבות והחוזק של השלד יקבעו אם נלך בצעד בטוח או שנגרור רגליים.

המפרקים מעניקים חופש תנועה, יכולת לרקוד, לחבק, להחזיק. הם מתירים לנו לנוע בחן ובקלות. הגמישות הן בתנועה והן במחשבה, משאירה את גופנו צעיר.

חשוב מאוד לתחזק את הגמישות בתרגול מתיחות, המשפיע גם על המחשבה.

דלקת מפרקים מצביעה על פחד מהעתיד או על התנגדות למתרחש בהווה, הצטברות כעס או רגשות פגועים או חוסר יכולת לומר מה שאנו חשים באמת.

במצב כזה אני רואה בפירוש את אזור המפרקים בהיר יותר, המעיד על דלקתיות, וגם אזור הרגש מסומן.

הטיפול הרגשי הוא לסלוח יותר, ללמוד לקבל, להאמין בחיים, לאהוב את עצמך.

הטיפול הפיזי הוא לשאוף לגוף בעל PH מאוזן והגברת הבסיסיות, באמצעות תזונה בסיסית נכונה וצמחים מתאימים.

לפורום אירידולוגיה בדוקטורס >>
פורום אירידיולוגיה בדוקטורס

מערכת העיכול

תהליך העיכול מסמל את הכנסתם פנימה של המציאות והרגשות, החוויות והתחושות שמרכיבים את עולמנו. במערכת העיכול מתחיל תהליך הטמעה וספיגה.

זה המקום בו אנו מגלים את הסימנים הראשונים לחוסר שביעות רצוננו ואני רואה את זה בוודאות בקשתית העין.

קנדידה במערכת העיכול מצביעה על פחד מפני פלישה של מישהו או משהו, תחושה של חוסר שליטה. זה משקף שסביבת החיים הנורמלית שלנו הפכה להיות חסרת איזון, מאחר שאנרגיות אחרות נכנסו למרחב שלנו.

כשאני רואה סימנים להימצאות טפילים במערכת העיכול, אני מציעה לשאול את עצמך האם את/ה חש/ה חוסר ביטחון באופן מיוחד, מה נדרש כדי לחדש את עמידותך ולחזק את הביטחון העצמי שלך?

בצד הפיזי אני ממליצה על צמחים ועל תזונה המתאימה לטיפול בקנדידה.

ללמוד להכין אוכל בריא וטעים, בקלות ובמהירות

כניסה למתכונים >>

הכבד

הכבד ברפואה הסינית ידוע כמחסן הכעס. כעס מודחק מוביל לבסוף לדיכאון. גם בעין הכבד מופיע כאיבר שאוגר כעסים.

הכבד מנטרל את הרעלים. אם אנו מגזימים באופן גופני או פסיכולוגי זה אומר שאבדנו את חוש ההבחנה שלנו בין המועיל לבין המזיק, לדוגמה התמכרות למשהו או למישהו שלמעשה מרעיל את המערכת שלך. הרעלים שאנו מחדרים פנימה מכסים על מצבים רעילים שבפנים - למשל משתמשים בסמים או תרופות שונות כדי לטשטש את הכאבים הפיזים או הגופניים, מעשנים סיגריות, שותים אלכוהול, עובדים יותר מידי וכו'.

הכבד משקף חיים - בריאותו ותקינותו משקפות את האופן שאנו מחבקים את החיים, עד כמה אנו ממלאים את עצמנו ברעל על מנת להימנע מלעמוד לנוכח הדברים העמוקים יותר.

אני מציעה לעשות ניקוי רעלים בתדירות קבועה. הניקוי משפיע גם על הגוף וגם על הנפש.

כניסה לבלוג >>
רומי חוכמה בסלונה

הלב

הלב והדם מקבילים למערכת היחסים שלנו עם אהבה, החל מהאהבה הרומנטית ועד האהבה האלוהית.

בעיה שמגיעה למבוי סתום יכולה לגרום למועקה רגשית אותה מרגישים אותה באזור הלב או שבמצב של חרדות קצב הלב עולה.

הרבה פעמים בגלל חוויות שחווינו שפגעו ברגשותינו, נוצרת טראומה והלב נסגר. כדי להגן על עצמנו, אנו הופכים לאנשים אדישים לאהבה.

בעין אני רואה בפירוש סימן על אזור הלב. ריפוי הלב קשור לריפוי הפצעים הפנימיים, וקשור לקבלת אהבה ולמידה כיצד לאהוב את עצמנו.

רק כאשר אנו מקבלים את חוסר שלמותנו ואוהבים את עצמנו כמות שאנו, אנו יכולים לקבל אחרים כמות שהם, לאהוב אהבה שאינה תלויה בדבר, ולקבל אהבה מאחרים.

רוצים לקרוא עוד כתבות וטיפים?

לכל הירחונים והכתבות באתר

לסיכום

רוחניות משמעותה היכולת למצוא שלווה ואושר בעולם בלתי מושלם, ההכרה כי אישיותך היא בלתי מושלמת וקבלתה כמות שהיא. הגורמים שמרכיבים רוח חזקה כוללים קבלה, אמונה, סליחה, שלווה והיכולת לאהוב בצורה לא אנוכית. כל אלו מחזקים את כוח הריפוי של הגוף.

אני מאוד ממליצה על הספרים "גוף נפש" של דבי שפירו ו-"על אהבה, רפואה ונסים" של ד"ר ברני סיגל, המספרים על סיפורי החלמה מדהימים היכולים לתת לכולנו השראה ברוכה.

המלצות אלו הן כלליות. אני ממליצה לכל אחד לעבור אבחון אירידולוגי לפחות פעם בחיים, כדי לדעת איך לנהל נכון את הגוף, מבחינה תזונתית ובריאותית.

שלך באהבה,

רומי

חנות אונליין
חנות אונליין
כניסה לחנות >>

אשמח להיות אתכם בקשר

http://www.hochma.co.il

כל הזכויות שמורות לרומי חוכמה

 

האתר של רומי חוכמה
נשלח לכתובת rhochma@gmail.com מהכתובת rhochma@gmail.com
שולח: רומי חוכמה
כתובת השולח: מנחם בגין 1 רעננה
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה