{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אוגוסט 2018                       نشرة آب "أغسطس" 2018                        אב-אלול התשע"ח

שלום

נשים רבות בתנועת נשים עושות שלום לא נחו בחופשת אוגוסט. הן פרשו מחצלות באתרי בילוי והזמינו את הנופשים למפגשי היכרות עם התנועה. צוותים אחרים עסקו בתכנון וקידום אירועים צפויים בין החגים ולאחריהם.

בידיעון הפעם - מידע על הפעילויות המתוכננות בחודשים הקרובים, סיכום הפעילויות שהתקיימו בחודש אוגוסט, וכרגיל הפינות הקבועות שלנו.

العديد من الناشطات في حركة نساء يصنعن السلام لم يسترحن خلال شهر آب "أغسطس". حيث بسطن الحصائر في مواقع الترفيه ودعون المتنزهات والمتنزهين للقاءات تعارف حول الحركة.

طواقم أخرى اهتمت بتخطيط وتنفيذ الفعاليات القادمة في فترة ما بين الأعياد وبعدها. تفاصيل حول النشاطات والفعاليات القادمة - تجدونها في النشرة التي بين أيديكن/م.

חלק ראשון: היכונו לפעילויות הקרובות

יום השלום הבינלאומי يوم السلام العالمي

ב-2015 צמנו 50 ימים | ב-2016 צעדנו בצעדת התקוה | ב-2017 יצאנו למסע השלום | האם השנה תהיי אחת מהאלפים שיצעדו אתנו בירושלים?

אל תחמיצו את אירועי יום השלום 2018 של נשים עושות שלום ביום חמישי, 20 בספטמבר.
הנה לוח הזמנים:

16:00 התכנסות ברחבת שער יפו

17:00 יציאה לצעדה

18:00 התכנסות בגן העצמאות

19:00 עצרת יום השלום ושירת המונים We Shall Overcome בעברית ערבית ואנגלית. בעצרת ינאמו נשים מהתנועה ותופיע הזמרת יעל דקלבאום.

הסעות מכל רחבי הארץ לרשות המשתתפות והמשתתפים!

הרשמו כאן להסעות לצעדה אאאאאאאאאאאאאאתרמו כאן למימון הצעדה

הצטרפו אלינו! היום, יותר מתמיד, חשוב שנצא מהבית, נצעד ביחד ונקרא בקול חזק את דרישתנו לשלום ולשוויון.

לשאלות לגבי ההסעות ולתמיכה טכנית ברישום להסעות: wwp.tkt.sup@gmail.com

הושיטי לי יד לשלום أعطني يدك من أجل السلام

בין 12-17 לספטמבר, לקראת יום השלום בירושלים, יתקיימו אירועים בגבולות, בקריאה לשלום לנשים מעברו השני של הגבול. הצטרפי לפעילות הקרובה אליך! 

12.9 | 17:00 | גבעת הצעקות רמת הגולן (לפרטים: תמר 052-3749202)
13.9 | 17:00 | רכס חניתה (לפרטים: כרמית 050-4400980)
14.9 | 13:00 | מעבר הגבול בגשר שייח חוסיין (לפרטים: רינה 050-3097855)
16.9.| 17:00 | נחל עוז (לפרטים: יעלה 054-7487005)
16.9 | 18:00 | תצפית הגבולות באילת (לפרטים: רבקה 052-3430767)
17.9 | 17:00 | אום אל פאחם - על קו התפר (לפרטים: אנאבל 054-4650119)

הקונגרס הבינלאומי של נשים עושות שלום
הסרת חסמים לשלום במזרח התיכון
المؤتمر العالمي لنساء يصنعن السلام
إزالة الحواجز من طريق إتفاقية السلام في الشرق الأوسط

נשים עושות שלום עושות היסטוריה! הקונגרס הבינלאומי הראשון של נשים עושות שלום יוצא לדרך בנושא הסרת חסמים בדרך לשלום במזרח התיכון. קהל היעד שלנו הוא צעירים ושאיפתנו למלא את האולם בקהל סטודנטים וצעירים מכל גווני החברה הישראלית. בקונגרס ישתתפו גם מומחיות מהארץ ומהעולם מתחומי חיים שונים אשר יובילו שיח, מפגשים, סדנאות והאקאתונים בפורמטים מותאמים לקהל היעד.

מה נרצה להשיג?

  • יצירת שותפות עם צעירים וצעירות להגברת המודעות לחשיבות ולאפשרות של הסכם מדיני למען עתיד מדינת ישראל.
  • יצירת ידע חדש בנוגע לסכסוך ולדרכים לפתרונות ויצירת תמונה עתידית של שלום במדינת ישראל.
  • רתימת מקבלי ההחלטות לעשייה למען הסכם מדיני
  • מיצוב התנועה כשחקן משפיע ומשמעותי בקידום הסכם מדיני- נשים הן היוזמות והמשתתפות בתהליך של מו"מ להסכם מדיני.

רוצה לעזור? העבירי את ההודעה והזמיני את הדור הצעיר שלך וצעירים אחרים מהמנהיגות החברתית והפוליטית בישראל. לפרטים או שאלות כתבי לנו wwp.intcongress@gmail.com

הקונגרס הבינ"ל יתקיים בתל אביב ב-27 בנובמבר 2018. פרטים נוספים בקרוב.

חלק שני: פעילויות אוגוסט

פורסות מחצלות שלום ברמת גן ובחדרה

بسطنا حصائر السلام في رمات غان والخضيرة

איפה בילית את חופשת הקיץ? אם תשאלו את נשות גוש דן ואזור חדרה התשובה תפתיע אתכן. בשיא החום הן יצאו מהחדרים הממוזגים והפיקו מפגשים ססגונים בפארק הלאומי ברמת גן ובחוף אולגה.

אז מה היה שם? הפעלות לילדים על המחצלת, מנדלות שלום על החול והדשא, מעגלי שיח מרתקים, מפגשים עם פעילים מקומיים שקיבלו את פנינו בהתנגדות ושינו את דעתם בזכות השיח המקרב, הזמנת עוברים ושבים והצטרפות של חלקם לתנועה.

אחת השיחות המעניינות התקיימה עם מיכל צ'רנוביצקי, מנהיגה חרדית בתנועת לא נבחרת לא בוחרת, שסיפרה על השינויים שעוברת החברה החרדית. לאחר השיחה החליטה מיכל להצטרף לנשים עושות שלום. מפגש מרגש נוסף התקיים במעגל שירי השלום שאליו הצטרפו נשים ערביות שבאו לחגוג את חג הקורבן בפארק. האורחות התלהבו מהפעילות שלנו, השמיעו לנו שיר שלום אהוב בערבית ונרשמו גם הן לתנועה.

לכתבה על המחצלות בחוף אולגה שהתפרסמה ב mynet חדרה

מפגש עם פעילות שלום פלסטיניות
تعرف على طواقم الحركة- طاقم تجنيد الموارد

בסוף יולי, התקיים מפגש ייחודי בבית ג׳אללה, בין חברות בצוות קשרים עם פלסטיניות לבין פעילות שלום מרחבי הרשות הפלסטינית. מטרת המפגש היתה להמשיך לשמור על הקשרים בינינו בתקופה כל כך מאתגרת לשני הצדדים, במיוחד לאור האירועים במרחב עזה בחודשים האחרונים. הרגשנו שמאד חשוב בעת הזו להיפגש עם נשים אמיצות בצד השני אשר נשארות מחויבות לשלום על אף ולמרות הכל. שלא כמונו, לנו יש רשת תמיכה עצומה בנשים עושות שלום, הן מרגישות, לעיתים, מבודדות בתוך החברה שלהן. למפגש הגיעו צעירות (מגיל 18 ועד 30+) מחברון, שכם, ג׳נין, ואלאג׳ה ובית ג׳אללה. מצוות קשרים עם פלסטיניות של התנועה הגיעו נשים יהודיות ואשה ערבייה אחת, חילוניות ודתיות, מרחבי הארץ כולל מהתנחלות. אחרי סבב הכרות (חלקנו כבר מכירות זו את זו ואילו אחרות חדשות לגמרי זו לזו), קיימנו שיח פתוח וכן על הקשיים והאתגרים בפעילות שלום בעת הזו ועל המתנות שבצידה, על המשותף בינינו ועל השונה והמאתגר. היה יום מרגש, נוגע עמוק, עצוב ולא תמיד קל לעיכול. כולנו חשנו כמה חשוב להמשיך ולהיפגש, עם נכונות לדיבור פתוח ולהקשבה רדיקלית (לבקשת הפלסטיניות אין תמונות מצורפות).

עושות ועושות ועושות نصنع ونصنع ونصنع

  • סדנאות של שיח מקדם לקבוצות של נשים עושות שלום לרכישת כלים המיועדים להתמודדות עם התנגדויות ואלימות, התקיימו לנשות הגליל העליון ביורט של מעין פלמה, בכפר הנשיא, ובמעגן מיכאל לצוות מחצלות חוף אולגה
  • הצטרפנו לדיון מיוחד על חוק הלאום שהתקיים בכנסת בזמן הפגרה כדי לגבות את הקולות הקוראים לשוויון
  • הקתדרה הירושלמית לנשים שלום ובטחון התכנסה לדון בהיבטים מגדריים של חוק הלאום
  • כנס נשים לשלום ובטחון ברשויות המקומיות שהתקיים בקיבוץ להב בדרום, ובו פאנל מכובד של פעילות ומתמודדות לרשויות באשקלון, קרית גת, שער הנגב, מיתר ומצפה רמון (בקדנציה הקודמת) ריתק את הקהל
  • וכמיטב המסורת - המשכנו לצעוד לשלום במתחם התחנה בירושלים ובטיילת בחיפה, לעמוד בעשרות צמתים בפרויקט סעו לשלום, ומדי יום שישי בצומת כרמיאל, קיימנו חוגי בית בהוד השרון ובחולון, הקרנו את הסרט על נשות ליבריה בחולון ובכפר ורדים, הכנו פ[ר]יסות שלום בגדרה, והחתמנו נשים וגברים במרחב הציבורי

חלק שלישי: המדורים הקבועים

זרקור על אזור - לקיה تسليط الضوء على بلدة - اللقية

מזה שלוש שנים מתקיימת בישוב הבדואי לקיה שבנגב פעילות של נשים עושות שלום. נשות לקיה שהשתתפו בחוג בית וראו את הסרט על נשות ליבריה, התלהבו ונרשמו לתנועה. מסע השלום שהתקיים בחגי תשרי בשנה שעברה, עבר בכפר וכך התוודענו למקום המיוחד ולנשים היזמיות הפעילות בכפר. "הלוואי והתנועה הייתה מגיעה אלינו כל שנה", אומרת נעמה אלסאנע, רכזת נשים עושות שלום בלקיה, "אנחנו רוצות את העזרה שלכן כדי שהתנועה תגדל גם בישובים שלנו. אני חושבת שיש הרבה מה לעשות בכפרים ובנגב במיוחד. לבנות רשת גדולה בין הישובים. עכשיו אנחנו שכנים שלא מכירים ולא מדברים. אנחנו כתושבים צריכים לחשוב מה אפשר לעשות ביחד, כי ביחד אפשר לעשות הרבה".

לכתבה המלאה על פעילות התנועה בלקיה יש להקיש כאן

מסע השלום מגיע ללקיה. אוקטובר 2017

דונה קירשבאום - אשה עושה שלום
دونَه كيرشباوم - إمرأة تصنع السلام

דונה הגיעה לארץ לפני חמש שנים, מתוכן היא פעילה ארבע שנים בתנועה, ועל כך היא מספרת: "בתור עולה חדשה, מצאתי שלהיות פעילה בתנועה מאפשר לי להיכנס לחיים פה בארץ בצורה חיובית. לא רק שהצטרפתי לאירועים במקומות שלא הייתי מגיעה אליהם בכוחות עצמי, אלא הצלחתי גם להתיידד עם נשים מקהילות מגוונות ברחבי הנגב ומעבר לו"

היכן נולדה דונה, מה למדה ועשתה לפני שהגיעה לארץ, כיצד נעזרה בתובנות של קרול גיליגאן ומה היא עושה בתנועה בכתבה הבאה

הכרות עם צוותי התנועה - צוות גיוס משאבים
تعرف على طواقم الحركة - طاقم تجنيد الموارد

בשקט בשקט, חמש נשים חרוצות וגבר אחד דואגים שנצליח לממש את החלומות והרעיונות אשר מיועדים לקדם את מטרות התנועה. הצוות הוקם והחל לפעול במקביל להכנות לצעדת התקווה. עד אז פעלה התנועה בהיקף תקציבי מצומצם מאד. כאשר התברר הצורך להעמיד תקציבים ניכרים לצעדה ולפעילות המוגברת שהתעוררה בעקבותיה החל הצוות בפעילותו.

כיצד הצוות לומד לגייס כספים, אל מי הוא פונה ומהן המשימות החשובות שעומדות בפניו בכתבה הבאה.

וגם בקשת עזרה חשובה - בימים אלו אנו מנהלות מסע מימון המונים לגיוס תמיכה בצעדת נשים עושות שלום 2018, אנא היכנסו ותרמו בלחיצה כאן וגם הפיצו את המסר לחבריכם וחברותיכם.

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה