{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

שנה טובה ... ונקיה

הכפר מזמן כבר לא כפר והפסטורליות פינתה את מקומה למערומי הפסולת ברוב היישובים הכפריים במדינה. נושא הפסולת הוא הנושא המרכזי של הפעילות שלנו בשנתיים האחרונות והוא מתקשר לתקופת הקיץ ותקופות החגים בצורה ישירה. בקיץ ובחגים כולם קונים יותר, נוצרת יותר פסולת, וגם נוצרים יותר מפגעי פסולת ובעיקר יותר שריפות לא חוקיות. צריכת יתר מזהמת לאורך כל תהליך הייצור והאספקה, ועוד לפני שהיא הופכת לפסולת. השילוב בין צריכת יתר אצל האוכלוסיה שאף מעודדת ע"י המדינה ובין כשלון המדינה בטיפול בפסולת יש לו תוצאה ברורה וישירה והיא מפגעי פסולת שהולכים ומחמירים בשנים האחרונות, בניגוד למה שהיה מצופה ממדינה שמחשיבה את עצמה כמדינה מתקדמת.

זה לא פוטר אותנו- האזרחים והאזרחיות- מאחריות אישית גם בהתנהלות היומית שלנו וגם בהרתמות לטיפול בבעיות שנוצרות מהפסולת. הרבה קבוצות של תושבים נרתמות למשימה ונלחמים כל יום כדי לטפל במפגעים סביבתיים מקומיים שקשורים לפסולת, ואנחנו משתדלים לעזור לכל מי שפונה אלינו.

בחגים הקרובים תזכרו את זה טוב: כל קניה מיותרת שתעשו תורמת לזיהום הסביבתי

שתהיה שנה חדשה טובה, נקיה ומלאה בפעילות אזרחית

עבודה סיזיפית, אבל יש הצלחות!

המלחמה במפגעי הפסולת, אתרי הפסולת הפיראטיים ושריפות הפסולת היא סיזיפית, אבל בזכות שיטת העבודה שאימצנו שמבוססת על שילוב בין פעילות עם הקהילה ופעילות מקצועית, יש הצלחות. בחודשים האחרונים הקמנו ותמכנו במספר וועדי פעולה מקומיים ובין ישוביים, ניהלנו מספר הליכים משפטיים נגד רשויות מקומיות, ארגנו סיורים לבעלי תפקידים, הצפנו את הנושא בתקשורת המקומית והארצית ועוד.

בסוף אוגוסט, שבוע לפני פתיחת שנת הלימודים סולקה משרפת פסולת לא חוקית שפעלה ליד מתחם של בתי ספר בישוב ג'דיידה מכר בזכות הפעילות שלנו יחד עם תושבי ופעילי האזור, עמותת הסביבה משגב ועמותת אלאמל.

בחודש יולי האחרון ההמועצה המקומית ערערה הודיעה על סגירת תחנת מעבר מזהמת בעקבות עתירה שהגשנו נגד המועצה

בחודש יוני ואחרי שנתיים של מאבק של תושבי שפרעם נגד המפגע החמור שיוצר בית המטבחיים העירוני, בית המשפט המחוזי בחיפה הורה לעיריה לנקות את מפגעי הפסדים והפסולת וחייב את בית המטבחיים שלא להשליך את הפסולת שלו בסביבת בית המטבחיים ולתקן את הליקויים. החלטה זו ניתנה בבקשה לצו ביניים שביקשנו במסגרת עתירה מינהלית 

מכניסים את נושא הסביבה לסדר היום של המועמדים לבחירות ברשויות הערביות

לראשונה - אנחנו משיקים קמפיין במספר ישובים במשולש ובגליל, שמופנה לציבור לכל המועמדים לרשות המקומית בכל ישוב וישוב, ובמסגרתו יתבקשו המועמדים לחתום על אמנה שבה הם מתחייבים לטפל בשלושה נושאים סביבתיים שהתושבים יבחרו בהם. הקמפיין ייעשה בשיתוף וועדי הפעולה של התושבים, יופץ בישובים, ברשתות החברתיות ובתקשורת הערבית, ואחרי הבחירות יתבצע מעקב מול ראשי הרשויות הנבחרים ליישום ההתחייבויות.

הצטפרו לפעילות

נשמח לצרף אותכם/ן למעגל הפעילים או למעגל החברים בעמותה. באתר שלנו תמצאו את כל הדרכים להיות איתנו בקשר, להצטרף או לתמוך.

אנחנו מעלים את העדכונים לגבי הפעילות באופן שוטף לדף הפייסבוק.

סמנו את הדף בלייק, לחצו על קבל התראות, ותתחילו לראות את העדכונים

דף הפייסבוק של עמותת אזרחים למען הסביבה

עגלו לטובת אזרחים למען הסביבה

מעט אגורות בחשבון כרטיס האשראי שלכם מתורגמים לפעילות

שנה טובה ומבורכת كل عام والجميع بخير

עו"ד ג'מילה הרדל ואכים

מנהלת עמותת אזרחים למען הסביבה

מייל info@cfenvironment.org.il

נשלח לכתובת מהכתובת info@cfenvironment.org.il
שולח: אזרחים למען הסביבה مواطنون من أجل البيئة
כתובת השולח: ת.ד. 1075 פקיעין 2491400
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה