{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון ינואר 2019             نشرة كانون الثاني "يناير" 2019               טבת-שבט התשע"ט

שלום

בידיעון הפותח של שנת 2019 דיווח על התארגנות נשים עושות שלום לקראת הבחירות, הזמנה להשתתף בפעילות דרום אדום, מידע על מה שעשינו החודש וכמובן המדורים הקבועים.

הבחירות מתקרבות الانتخابات على الأبواب

בחירות 2019 - זה הזמן שלנו להיות בכל מקום, זה הזמן שלנו להשפיע על סדר היום של מערכת הבחירות, זה הזמן שלנו להשמיע את קולנו הברור והצלול כתנועת השטח הגדולה והרחבה בארץ.

הצטרפו אלינו!

בואו לקחת חלק בעשייה של נשים עושות שלום בשטח, בזמן הבחירות. לפניכם/ן כמה אפשרויות:


סיירת הבחירות دورية الانتخابات

במערך סיירת הבחירות שלנו אנחנו מגיעות לכל מפגש-בחירות ולכל חוג-בית ודואגות שהנושא המדיני יהיה על סדר היום. שואלות את המועמדים מה עמדותיהם בנוגע לקידום הסכם מדיני עם הפלסטינים ולגבי מעורבות נשים בקבלת החלטות מדיניות-ביטחוניות.

כ-150 נשות הסיירת שלנו היו כבר בעשרות אירועי בחירות ומפגשים עם מועמדים מהמפלגות השונות בכל רחבי הארץ! (בתמונה נשות הסיירת עם הנריקה צימרמן ממפלגת העבודה). המועמדות והמועמדים לכנסת כבר מתחילים להבין שאנחנו לא מתכוונות לוותר, שנהיה בכל מקום ונעלה את פתרון הסכסוך על סדר היום של הבחירות.

איך אפשר להצטרף לפעילות סיירת הבחירות? הצטרפו לקבוצת הווטס-אפ המתאימה לאזור הגאוגרפי שלכן, שם תקבלו הנחיות נוספות.

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של סיירת בחירות אזור דרום 

הקישו כאן

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של סיירת בחירות אזור מרכז

הקישו כאן

להצטרפות לקבוצת הווטסאפ של סיירת בחירות אזור צפון

הקישו כאן

מידע נוסף על הבחירות - סיירת הבחירות מדווחת, ציוצים בטוויטר ועד בקישור זה. בכל שאלה אפשר לפנות למייל: wwp.elections.wf@gmail.com

בוחרות שלום בצמתים نصوت للسلام على المفترقات

"ראיתי אתכן בצמתים", אומרים אנשים רבים שכך נחשפו לתנועה. ועכשיו, לקראת הבחירות, יותר מתמיד, נגביר את הנראות שלנו בצמתים ונדרוש הסכם מדיני.

תאריכי העמידה בצמתים עד לבחירות:

7.2 יום חמישי 16:00 - צמתים מקומיים

22.2 יום שישי 11:00 - צמתים מרכזיים

7.3 יום חמישי 16:00 - צמתים מקומיים

15.3 יום שישי 11:00 - צמתים מרכזיים

5.4 יום שישי 11:00 - צמתים מרכזיים

לרשימה ולמפת הצמתים הקישו כאן. לפרטים נוספים: תמנע 050-5943427

אוהל האימהות מגיע לכיכר רבין خيمة الأمهات تصل لساحة رابين

ב-8.3.19, יום האישה הבינלאומי, נצא בשיירות עושות שלום מכל הארץ לכיוון תל-אביב. נקיים עצרת ונקים את אוהל האמהות - שיעמוד בכיכר עד לבחירות.

באוהל נקיים מפגשים עם מועמדות ומועמדים לכנסת, מובילות ומובילי דעה ועיתונאים, נדבר על חשיבות מעורבות נשים בשיח המדיני בטחוני; נשוחח על חוק חלופות מדיניות תחילה שאנחנו מקדמות; נדבר על הסכמי שלום שנחתמו בעבר ונזכיר שכן, זה אפשרי, ושאנחנו לא עוצרות עד הסכם מדיני! כי זה הזמן שלנו, זו האחריות שלנו, זו החובה שלנו.

להצטרפות לארגון השיירות ואוהל האמהות: אורלי 0545678105 חיה 0507516439

תרומה כספית تبرع مادي

בתקופה זו נרצה להשמיע את קולנו ואת דרישותינו בקול חזק וברור בפרסום, בשילוט ובפעילויות שטח רבות. לשם כך נדרשים משאבים ניכרים. אנו פונות אליכן חברות התנועה להמשיך לתת כתף ולסייע. כל תרומה תתקבל בברכה ובתודה ותעזור לנו להגביר את קולנו. בכל שאלה אפשר לפנות לצוות גיוס משאבים במייל: wwprd2017@gmail.com

לתרומה לחצו כאן

בסופי שבוע בפברואר ובתחילת מרץ, בזמן שהנגב הצפוני מוריק ומתכסה במרבדי כלניות, מתקיים באזור פסטיבל דרום אדום الجنوب الأحمر שמציע לאלפי מבקריו אירועים מגוונים באתרים רבים בנגב המערבי ובשער הנגב.

אנו, נשים עושות שלום, נקדם את באי הפסטיבל בדוכני התנועה ובהם נספר על התנועה ומטרותיה, נעביר את מסרי התנועה לבחירות, נחתים לתנועה ולתמיכה בחוק חלופות מדיניות תחילה. בואו לנגב לעמוד עם חברותינו הדרומיות, לצרף עוד חברות חדשות ולהוסיף לבן וטורקיז לדרום האדום!

כל מי שמעוניינת להצטרף ולקחת חלק באירועים, מוזמנת ליצור קשר עם אחראית האזור

אחראית אזור יואב – שושה וילן – 0505262492

אחראיות העוטף – מוניקה מינקר 0524269563 ואילנה אולוס 0547919950

אחראית אזור דרום – פנינה דובו – 0507511873

זרקור על אזור - מרחב דן
تسليط الضوء على منطقة دان

והפעם - איך שלוש נשים אמיצות ונמרצות (בתמונה מימין לשמאל: דליה, עופרה ואורלי) מחליטות לקחת על עצמן לרכז ולהפעיל את האזור הכי גדול בארץ? איך הן מעודדות א/נשים נוספות מתוך 7000 הרשומות באזור להצטרף למעגל האקטיביזם?

הנה מה שכתבו רכזות מרחב דן לידיעון: "מהר מאד גילינו את נפלאות העבודה בצוות של נשים שלומדות זו מזו, סומכות אחת על השניה ומתפתחות ביחד. מצאנו את עצמנו בתהליך משותף של התחברות, העמקה והישאבות אל תנועת נשים עושות שלום".

מיהן הנשים שמרכזות את מרחב דן ומה עשו עד כה בכתבה הבאה

מיכל פנט פלג - אשה עושה שלום
ميخال بنيت بيليغ- سيدة تصنع السلام

מיכל היא האשה שיזמה, כתבה והכניסה לסדר היום של התנועה את הידיעון החודשי בשנתיים הראשונות. מיכל הצטרפה לתנועת נשים עושות שלום בסתיו 2014, אחרי פעילות פוליטית רבת היקף ושנים. ובמילים שלה: "עשרות שנים של מבצעים צבאיים, מלחמות גדולות וקטנות ואלפי חללים. ובכל אותן שנים אני חוזרת ושואלת מדוע אנחנו הישראלים ממשיכים לדפוק את הראש בקיר? מדוע לא מסיימים את הסכסוך המדמם בדרכי שלום ומדוע מדינת ישראל ממשיכה לנהל את הסכסוך במקום לפתור אותו"

על התשתית שממנה צמחה כאשה פוליטית, ועל הפעילות בנשים עושות שלום בכתבה זו

ערוץ היוטיוב של נשים עושות שלום
عرض قناة اليوتيوب الخاصة بنساء يصنعن السلام

מומלץ מאוד להכנס לערוץ היוטיוב שלנו ולהתרשם משלל הסרטונים שלרבים מהם יש עכשיו כתוביות בשפות רבות כולל אנגלית, ספרדית, צרפתית, רוסית, הולנדית ועברית. תודה לכל המתמללות והמתרגמות! מוזמנות להיכנס, לצפות, ליהנות ולהעביר למשפחה ולחברים בחו"ל.

כשאתן נכנסות לחצו על "הרשם כמנוי"!
ככל שמספר המנויים שלנו יגדל נזכה לחשיפה טובה יותר!

המלצת החודש: מבט שני על סיירת הבחירות של נשים עושות שלום שנת 2015 - כאן

מה עשינו בחודש ינואר?
نشاطنا في شهر كانون الثاني "يناير"

  • אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ: מהלכה למעשה: שיח על השלום ביהדות - מפגש עם שלוש נשים מובילות: עדינה בר-שלום כלת פרס ישראל, הדסה פרומן פעילה למען קירוב ובניית גשרים בין יהודים וערבים, וד"ר ענת ישראלי חוקרת ומלמדת תלמוד וספרות חז"ל. המפגש התקיים בזכרון יעקב (תמונה למטה מימין). בין יתר הנושאים דנו גם במקומה של מנהיגות דתית בתהליכי שלום ואיך מתמודדות עם העובדה שלפי המסורת אין נשים במנהיגות הדתית. על כך ועוד בכתבה הבאה
  • במפגש החמישי של רשת נשים בונה עתיד לשלום, בשיתוף עם נשים עושות שלום שהתקיים בראשון לציון, פגשנו את שירי לוינס בנושא ״נשים, שלום וביטחון": המפגש עסק בכוחן של נשים לשנות ולסייע בפתרון סכסוכים קשים כפי שהיה בהודו, באפריקה, ברוסיה, באירלנד בתימן וגם בארץ, בעבר הרחוק ובימינו. על רשת נשים בונה עתיד לשלום ומה היה במפגש במאמר זה
  • המפגש השמיני של הקתדרה הירושלמית בשיתוף עם עמותת טנא ירושלמי שנסב על כוחו המרפא של הנרטיב - הבניית תודעה לאחר מלחמה ופציעה מוחית אנושה - התקיים עם פרופ' יורם עשת, מחבר הספר אדם הולך הביתה. במהלך השיחה יורם דן בכתיבה הנרטיבית, ובאופן שהביאה אותו לשינוי בתפיסת ההורות, מגברית (קווית), לנשית (מכילה ועגולה)
  • צוות קשרים עם פלסטיניות, בשיתוף עם ארגון טיול-ריחלה, ארגנו יום מרתק עם 18 נשים פלסטיניות ו- 18 ישראליות - נשים חזקות ואמיצות משני הצדדים. היום החל באיסוף מהמחסומים, דרך אירוח אתיופי, דרך מעגל הכרות מרגש על חוף הים (בתמונה למטה) ורקע היסטורי של שני העמים במקום והסתיים בנגב. שמענו על פרוייקט ואדי עתיר מחברת התנועה גדיר האני וקינחנו בארוחה בדואית מתוצרת המקום. אנחנו ממשיכות להעמיק את הקשרים ולהתפתח והכל באווירה נשית מקבלת ומכבדת
  • מאה סטודנטים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק שהגיעו לסיור לימודי בישראל פגשו את נציגות התנועה אמל, ליאורה וורדית, וקיבלו הסבר על התנועה, על הפעילות שלנו לקראת הבחירות ועל הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה והחשיבות שהיא מקבלת אצל חברי הכנסת גם ממפלגות הימין. הנה תגובה שקיבלנו מהמארגנים: "תודה רבה רבה על הפאנל הנהדר. קיבלנו מהסטודנטים פידבק מאד חיובי, ונשמח לעבוד אתכן שוב בשנה הבאה"
  • חברות צוות קשרי חוץ ממשיכות לרקום ולטוות קשרים ברחבי העולם והפעם עם שרון,ילידת מקסיקו שעובדת ב - UN-Women NY. שרון התרגשה להיפגש איתנו והבטיחה לעזור ככל שתוכל בקשרים עם האו״ם, בעיקר סביב ענייני נשים ובדגש על 1325
  • מפגש לימוד ודיון על חוק חלופות מדיניות תחילה, עם צעירי מכינות קדם צבאיות התקיים במכינת רבין בקיבוץ אדמית
  • מה אפשר לעשות כדי להפוך שיחה קשה לשיחה מחברת או שיחה מלמדת? מפגש ראשון מתוך סדרה של 3 מפגשי שיח מקדם לנשות הגליל המערבי התקיים בקיבוץ כברי
  • וכמדי חודש, הקרנו את הסרט על נשות ליבריה בחיפה, בחולון ובמעלות-תרשיחא. קיימנו פעילות של פ[ר]יסות שלום במעלות-תרשיחא, חוגי בית בת"א ובכפר סבא, מפגש פעילות בירושלים ומפגש פרידה של פעילות כרמיאל משגב מעליזה ומירב, הרכזות היוצאות

שיח על שלום ביהדות בזכרון יעקב

נשים ישראליות ופלשתיניות בחוף הים


הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


לאתר שלנו

כתבו לנו מייל


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה