{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון מרץ 2019           نشرة آذار "مارس" 2019                 אדר א' - אדר ב' תשע"ה

שלום

לקראת הבחירות לכנסת ה-21, אוהל האמהות הגיע לכיכר רבין, סיירת הבחירות של נשים עושות שלום מגיעה לאסיפות הבחירות המתקיימות ברחבי המדינה, ואנו תקווה ותפילה ליום בחירות דמוקרטי מכבד. על כך ועוד ממה שעשינו החודש - בידיעון שלפניך.

בחירות לכנסת ה-21 انتخابات الكنيست ال 21

החודש הזה, חודש האביב, רגע לפני הבחירות, פעלנו ככל יכולתנו להעלות לראש סדר היום של הבוחרים והנבחרים את נושא הפתרון המדיני המוסכם.

סיירת הבחירות מדווחת: تقارير دورية الانتخابات:

נותרו עשרה ימים עד ל-9 באפריל! סיירת הבחירות מעלה הילוך ופוגשת את המועמדים מכל המפלגות במפגשים פתוחים לקהל. עד כה היינו ביותר מ-150! מפגשים, הקשבנו לדוברים, הצגנו להם ולקהל את נשים עושות שלום ודרשנו תשובות לנושא שצריך לעמוד בראש סדר היום של הבחירות - מהי התכנית המדינית של המפלגה לפתרון הסכסוך? רבים מהמועמדים מכירים אותנו, מזהים אותנו בקהל, מחמיאים לנחישות שלנו ועונים לשאלות עוד לפני שנשאלו...

מה כבר עשינו ומה אנחנו מתכננות בימים האחרונים לפני הבחירות בקישור זה

אוהל האמהות בכיכר רבין خيمة الأمهات في ميدان رابين

אוהל אחד, עשרות נשים יזמיות, אורחים מכובדים מהארץ, מהרשות הפלשתינית ומרחבי העולם, עוברות ושבים, קהל גדול.

חודש לפני הבחירות ריכזנו את הפעילות בכיכר רבין. הפעילות נעה בין אירוח של חברי כנסת מכל קשת המפלגות, הרצאות, סרטים, מייצגים, הפעלות לפורים, צירוף מאות של חברות וחברים חדשים לתנועה וציון ימים חשובים כמו יום האשה הבינלאומי, י"א באייר תחת הכותרת "טוב לחיות בעד ארצנו" ו - 40 שנה להסכם השלום עם מצרים.

אספנו למענכן עדויות, התרשמויות ותמונות מרגעים מרגשים באוהל

                 מיצג 'יונה לבנה פרחים אדומים' לכבוד י"א באדר באוהל האמהות

חוק חלופות מדיניות תחילה
إقتراح القانون البدائل السياسية أولًا

בסקר שערכה עבורנו חברת דיאלוג בפברואר האחרון נמצא: 81% מהציבור רוצים שחברי הכנסת יקדישו זמן ומשאבים לקידום פתרונות מדיניים! תוצאות הסקר המלאות בתרשים המצורף פה למטה.

בתחקיר עומק שערכנו על תהליכי קבלת ההחלטות, גילינו לצערנו שזה לא מה שמתרחש בפועל. גילינו שלאורך שנים ארוכות התהליכים הללו לא מתקיימים ביסודיות, במקצועיות ובתשומת הלב לה הם ראויים - וזאת בניגוד לרצון העמוק של הציבור.

כך נולדה הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה - החוק שיכול למנוע מלחמה! אם עוד לא שמעת על הצעת החוק, יוזמה של תנועת נשים עושות שלום, כל הפרטים עליו כאן.

הצעת החוק זכתה בכנסת ה-20 לתמיכה של חברי כנסת רבים משלל מפלגות מכל רחבי הקשת הפוליטית. אפשר לראות את דבריהם בסרטון הזה.

כדי שחוק חלופות מדיניות יעבור בכנסת ה-21 אנחנו זקוקות לתמיכתך.

עוד לא חתמת על תמיכה בהצעת החוק? לחתימה יש להקיש כאן.

הצטרפו אלינו לפעילויות הקרובות!

באוהל האמהות

ביום רביעי ה-3 באפריל נסיים ונקפל את האוהל. עד אז - בואו לתמוך ולהשתתף בפעילויות בימים ראשון שני ושלישי. כל הפרטים כאן.

בסיירת הבחירות

גם באזור שלכן מתקיימים מפגשים עם נציגי המפלגות. כדי שנצליח להגביר הילוך לקראת הבחירות, בואו ועזרו לנו גם אתן. להצטרפות לסיירת הבחירות יש לשלוח מייל ל: wp.elections.wf@gmail.com

בצמתים

ביום שישי 5.4 (חמישה ימים לפני הבחירות!) בין השעות 11:00-12:30 שוב נעמוד כולנו בצמתים גדולים ברחבי הארץ להזכיר לנוסעים בדרכים, שאפשר וצריך להגיע לפתרון מדיני מוסכם.

לרשימת הצמתים.

לפרטים נוספים: תמנע 050-5943427

מאמץ קטן - נראות עצומה!

בדוכני החתמה ביום הבחירות

ביום הבחירות נעמוד בדוכנים בכל רחבי הארץ בסמוך לקלפיות מרכזיות להחתמה על תמיכה בחוק חלופות מדיניות תחילה וצירוף לתנועת נשים עושות שלום. להצטרפות למבצע ההחתמה מלאי את הטופס כאן. אפשר גם לפנות בטלפון לסמדר 050-4591059 או ליעל 052-3421353.

מה חדש בערוצי התקשורת جديد قنوات الإعلام

אנו חיים בתקופה של עושר במידע שנמסר על קצה המזלג. אם גם את מעונינת להכיר ולהבין מהי האג'נדה של נשים עושות שלום ומה אנחנו עושות, הכנו לך כתבות עומק בערוץ הפודקאסט שלנו

גם בערוץ היוטיוב שלנו נוספו סרטונים חדשים על נשים עושות שלום: "שנאה" - סרט מרגש שהכינה ברית שחם. סרטון חדש על הפרויקט החודשי "סעו לשלום", סרט של ערוץ i24 הצרפתי על נשים ישראליות וביניהן נציגות שלנו. תוכלו למצוא שם גם אוסף של נאומי שלום היסטוריים. מוזמנות ומוזמנים לצפות ולהפיץ.

הזמנה לתערוכה دعوة للمعرض

במהלך השנתיים האחרונות, במסגרת מפגשים ואירועים במשגב וכרמיאל, בהם השתתפו ילדים, בני נוער, נשים וגברים נוצרו 500 פ(ר)יסות שלום.

בתערוכה שתוצג בהיכל התרבות כרמיאל יוצגו 20 שטיחי שלום "גליליים" שנתפרו מפיסות אלה, והם מהווים דוגמא לחיבור וקשר בין הקהילות השכנות בגליל. השטיחים הגליליים הם חלק מ-300 שטיחי שלום שנתפרו מפ(ר)יסות שלום מכל העולם.

פתיחה חגיגית ביום ראשון 7.4 בשעה 18:30. ביום חמישי 11.4 בשעה 17:00 תועלה הצגת הילדים: אוזו ומוזו מכפר קקארוזו. לאחר ההצגה תהיה פעילות לילדים והורים ליצירת פ(ר)יסות שלום.

למאמר שכתבה עליזה ארז יוזמת פרויקט "פ(ר)יסות שלום" על הפרויקט ועל התערוכה יש להקיש כאן

הכרות עם צוותי התנועה - צוות אתיקה ונהלים
التعرف على طواقم الحركة - طاقم الأخلاقيات

צוות אתיקה ונהלים מהווה מעין מצפן לתנועת נשים עושות שלום. הוא הוקם בדצמבר 2016 כתוצאה מהתפתחותה וצמיחתה ומן הצורך להתוות קווים מנחים לתפקודה התקין והיעיל כתנועת שטח לא היררכית, לא פרסונלית, המבוססת על פעילות התנדבותית של חברותיה.

הצוות הוקם על מנת לעזור לתנועה בכלל ולרכזות ההיגוי בפרט, כאשר מתעוררות שאלות אשר אין להן מענה ברור במודל קבלת החלטות מספטמבר 2017. חברות הצוות מאמינות שפעילותן ותיפקודן צריכים לשקף את הערכים שאימצה התנועה: שיתוף, מגוון ומתן הזדמנות שווה לכל חברות צוות המאה והתנועה, כך שתוכלנה לקחת חלק משמעותי בעיצוב פני התנועה ובקידום פעילותה.

על פעילות הצוות ועל ה'קוד האתי' שפיתח בכתבה הבאה

מנחם לב - איש עושה שלום
ميناحِم ليف - رجل يصنع السلام

האיש עם הכתפיים הרחבות, הידיים העמלניות, הראש והלב, שיש לו חלק מרכזי בהקמת אוהלי אמהות, מייצג השמלה הגדולה בעולם, כתובות אנושיות ועוד ועוד, מספר: "אל נשים עושות שלום התוודעתי כמעט במקרה. בת זוגי חיה שהצטרפה לנשים עושות שלום לפני מעט יותר משלוש שנים קיבלה הזמנה להצטרף לצעדת התקווה מראש הנקרה לירושלים ושאלה אם ארצה להצטרף למסע. לאחר חשיבה קצרה הנדתי בראשי לאות הן ולא ידעתי שהתנועה הקלה הזו תשנה את מסלול חיי לבלי הכר..."

על מנחם ופועלו בטור הבא

 

ומה עוד עשינו בחודש מרץ?
نشاطاتنا الأخرى في شهر آذار "مارس"

כמדי חודש, אנחנו ממשיכות לעמוד בצמתים, להגיע למרכזי קניות, להחתים לתנועה ולהיפגש עם אוכלוסיות ייחודיות.

לפניכן חלק מהפעילות האזורית והעולמית שהתקיימה החודש:

השתתפנו בצעדת 'בשבילם' בדרום אדום ובצעדת עמק חפר והקשבנו להרצאות בקתדראות בחדרה ובמודיעין לכבוד יום האשה הבינלאומי. נשות גדרה יצאו לסיור בנווה שלום. קיימנו חוגי בית בתל אביב ובהר חלוץ. השתתפנו בסדנת שיח מקדם בקיבוץ כברי. ראינו את הסרט על נשות ליבריה עם קבוצה מהבונים דרור שעושה שנת שירות בישראל. נפגשנו עם קבוצה מגוונת שהגיעה מאוסטרליה ללמוד על ישראל, להכיר נרטיבים ולפגוש ארגונים וביניהם את תנועת נשים עושות שלום.

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


יוטיוב

פודקסט

לאתר שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה