סיכום שבועי 12.4.2019

תושבים יקרים, 

דרום סגול

ביום שישי האחרון לקחתי חלק באירוע השיא של שבוע העלאת המודעות לצרכים מיוחדים, מירוץ שמיים במים. מי שעוד לא מכיר את מועדונית שמיים במים, מדובר במועדונית שמתקיימת במסגרת הפעילות של המרכז ההידרותרפי. המועדונית מאפשרת מסגרת לילדים עם צרכים מיוחדים ולא פחות חשוב מכך- קבוצה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים. מזה חמש שנים המועדונית מקיימת את המירוץ שכל הכנסותיו הן קודש לפעילותה. לפני ארבע שנים הוחלט להקדיש את המירוץ לאיתי צורי ז"ל (מפלסים) שהיה מהוגי המירוץ ומתומכי הפעילות של שמיים במים בהידרו. איזה אירוע מרשים היה השנה. עשרות רצים לבושים בחולצות הסגולות (הצבע שנבחר השנה לייצג את המירוץ), מכל הגילאים, מכל יישובי המועצה, משפחות, בני נוער ועוד. תלמידי כיתות א' הכינו הופעה מרגשת במיוחד. בסיום האירוע הועמדו דוכני אוכל (בריא) אותם תרמו בין היתר קיבוציי שער הנגב. התודות כולן למרכז ההידרותרפי, להורי המועדונית וכמובן לאורלי דורון (כפר עזה) מרכזת המועדונית ולמתנדבי שער הנגב שמפעילים אותה. אני גאה בכולכם מהשמיים ועד המים.

מצטיינים

ביום שני האחרון ציינו במועצה את חג הפסח. יחד התאספנו כל עובדי המועצה להרים כוסית ברחבת בית הספר היסודי הצומח. עובדי המועצה הם עובדים מעולים. המסירות שלהם היא הפנים של המועצה ורוח שער הנגב נותנת את אותותיה בכל מחלקה או אגף. במסורת שהחלה שנה שעברה ציינו השנה מספר עובדים מצטיינים. חופית דקל (רווחה) ודבורה אדרי (מוניציפלי) זכו כעובדות מצטיינות. חמישה עובדים נוספים זכו לציון לשבח ודרגה אישית-  ברוך וינברגר (מחלקת הביטחון), גליה סמחוף (תיכון שער הנגב), דוד גרינבוים (מחשוב בתי הספר), יפעת בהיר (ספריה אזורית) והדסה אטיאס (לשכת המנכ"ל). אני גאה במצטיינים ובכל עובדי המועצה. אתם חוד החנית והפנים שלנו כלפי חוץ. אשריי התושבים שעובדים כל כך מקצועיים ומוכשרים עובדים בשבילם.

שגרירי רוח

ביום רביעי קפצתי לתערוכת הסיום של בוגרי מגמת אמנות בשער הנגב (יב). התלמידים בעבודותיהם עסקו בנושאים חברתיים שונים כמו ההתחממות הגלובלית, משחקי תפקידים פוליטיים, מוות של עובדים באתרי בנייה ועוד. בנוסף ישנם תלמידים שבחרו לעסוק בנושאים אישיים כמו דיוקנאות עצמיים, קמילת היופי ואף יצירת אמנות שמייצרת את עצמה ללא מגע יד. סיירתי בין היצירות המופלאות והתרשמתי עמוקות מעשייה של המגמה שהשנה מסיימים בה 17 תלמידי כיתה יב. מבחינתי בוגרי המגמה בשער הנגב יוצאים לעולם כשגרירי אמנות ותרבות מטעם שער הנגב. כבוד גדול למורים שהנחו את התלמידים: אביעד דפני, רוזמירה רינקביץ, ענבר אופיר ועדי הרץ בר נחום. אני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם מהיצירות.

בשורה לתלמידינו

בעקבות סבב ההסלמה האחרון פניתי לשר החינוך נפתלי בנט בבקשה למצוא דרך לאפשר לתלמידי שער הנגב ועוטף עזה, להתמודד כשווים בתקופת הבגרויות הקרובה. לשמחתי הרבה השר בנט נענה לפנייתי ופעל במיידי למציאת פתרון הולם למצב אליו נקלעו תלמידינו. בתחילת השבוע בישר לי השר באופן אישי שתלמידי העוטף כולו יזכו ל25% תוספת זמן בבגרויות הקרובות. בשער הנגב יש חינוך איכותי ומצויין, הן בציונים ולא פחות חשוב מכך, בכינון ערכים ועקרונות לחיים. אני שמח שלמרות האתגרים הביטחוניים, אנחנו מצליחים לשמור על הרמה הגבוהה ולהעניק לנוער שלנו את המקסימום לקראת יציאתם לעולם האמיתי. תודה לשר בנט על שנענה לפנייתי במהירות. אני מקווה שהבשורה הזו תסייע לנוער שלנו להמשיך להצטיין.

מנהיגים את המחר

נפתחה ההרשמה למחזור השני של תכנית שבילים לציונות וצדק חברתי. מדובר ביוזמה של מרכז הצעירים שלנו בשיתוף התק"צ וקרן כצנלסון. התכנית מעניקה ידע, תאורטי ומעשי, בנושאי כלכלה, ממשל, חברה ועוד. מטרתה היא הכשרת דור המנהיגים הבא ואני מברך על היוזמה של מרכז הצעירים שלנו, שדואגים שדור הבא של מנהיגי ישראל יהיו משער הנגב. זוהי גם הזדמנות מצויינת להודות למי איילון, שמסיימת את תפקידה כמנהלת מרכז הצעירים. מזי הובילה את הקמת המרכז, קידמה אותו עד שהפך למרכז המוביל בדרום ומהפעילים בארץ ועשתה נפלאות למען צעירי וצעירות שער הנגב. בשמי ובשם כל תושבי המועצה- תודה!

עד הבית

בשבועות האחרונים אני מקיים פגישות הכרות עם הנהלות כל יישובי שער הנגב. מעבר להיכרות האישית, המטרה של מפגשים אלו להכיר את הישוב בפרוטרוט. מהמטרות של כל קהילה וקהילה לשנים הקרובות, דרך האתגרים איתם הישוב מתמודד ועד לצרכיו היום ובטווח הארוך. השיחות האלו מאפשרות לבנות תכנית אסטרטגית וכלכלית שנוגעת בכל תחומי חיינו- קליטה, בניה, מקורות הכנסה, חקלאות, פיתוח ועוד. המועצה מתכללת את הכל לכדי תכנית, הכי רלוונטית שניתן לבנות, לפיתוח וקידום קהילת שער הנגב. עד כה נפגשתי עם הנהלות מרבית הישובים. בשבועות הקרובים אשלים פגישות עם כל 12 יישובינו.

ואם בבניה ופיתוח עסקינן

היום אנו חוגגים את חנוכת השכונה החדשה בכפר עזה. הבניה שהחלה עוד לפני צוק איתן, מסתיימת היום וקהילת כפר עזה מקבלת אליה באופן רשמי עוד שש משפחות לחברות. אני ליוויתי את הבניה ואת קליטת המשפחות הללו כבר מהרגע הראשון (לפני שש שנים) ואני יודע מקרוב שמה שקורה בכפר עזה הוא חלק מהצמיחה של כלל יישובי המועצה. אנחנו כביכול חוגגים סיום של תהליך ארוך אך למעשה אנו בעיצומו של תהליך רחב בכל קיבוציי שער הנגב. לאורך כל השנים האחרונות, לרבות השנים אחרי ולפני צוק איתן, תהליכי הקליטה בשער הנגב לא נפסקו. זהו ניצחון אדיר שלנו! זה לא עניין של מה בכך וזה תלוי בעבודה עיקשת ואינטנסיבית של כולנו, אבל בראש ובראשונה מדובר בבחירה. כל מי שחי ביישובי בעוטף, בין אם נולד פה ובין אם הגיע ממקום אחר, בוחר לגור פה כי הוא רואה את מה שיש פה וזה הרבה יותר מהמצב הבטחוני בלבד. קהילות חזקות, סולידריות חברתית, חינוך מעולה וירוק בעיניים. את הכל בנינו בשתי ידינו. היום אנו חוגגים ברוב הוד והדר, את הצטרפותן של ידיים נוספות לקהילת כפר עזה.

יש גמר

אחרי שמימשתי את זכותי הדמוקרטית (מקווה שגם אתם!) הגעתי לעודד בשני משחקי חצי הגמר של טורניר שער הנגב שהתקיימו ביום שלישי. בנוסף התקיים במגרש הקבוע בדורות הפנינג ספורט קהילתי לכל המשפחה. עשרות משפחות הגיעו לחגוג את טורניר הספורט שלנו שהפך כבר ממזמן לשיחת היום. ההפנינג, יוזמה של מחלקת הספורט ומרכז הצעירים היה מושקע מאוד ושמח. מאות ילדים עברו בתחנות ונהנו מספורט קהילתי, חברתי ובריא. גם אני נהניתי מאוד לקחת חלק באירוע המיוחד הזה. למי שפספס- שועלי כפר עזה ניצחו את אלופת השנה שעברה, הפועל מפלסים והפועל ברור חיל ניצחה את ביתר יכיני (שהגיעה בעצמה להישג אדיר כשעלתה בפעם הראשונה לחצי הגמר). ביום שבת הקרוב יתקיים הגמר הגדול- קרב הענקים בין כפר עזה לברור חיל. בואו עם כל המשפחה לעודד. גם אני אהיה שם לחגוג עם אלופת שער הנגב בכדורגל לשנת 2019.

שבת שלום,
אופיר

 

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

12 אפריל

קבלת שבת והרמת כוסית לחג ולחבר הכנסת החדש שלנו - אלון שוסטר

 מועדון לחבר קיבוץ מפלסים

 17:00

 

13 אפריל

גמר טורניר הכדורגל שער הנגב- שועלי כפר עזה נגד הפועל ברור חיל

 מגרש בקיבוץ דורות

 16:00

 

 

13 אפריל

פסח במרקדו- שוקהילה בקיבוץ מפלסים

 10:00

 

29 אפריל

זיכרון בסלון- בנחל עוז

 20:00

 

30 אפריל

ערב יוצרים

 תיכון שער הנגב

 16:00

 

13 מאי

תיאטרוטף - הדולפין

 אולם דורות קיבוץ דורות

 17:30

 

14 מאי

כנס מנטליזציה בשירות היחסים בין הורים, ילדים ואנשי חינוך

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 16:00

 

17 מאי

סדנת מיינפולנס לקהל הרחב

 אולם השירות הפסיכולוגי

 08:30

 

11 יוני

מסיבת סיום שכבה יב- תיכון שער הנגב

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 00:00

 

 

שתף בפייסבוק