סיכום שבועי 19.4.2019

תושבים יקרים,

תודה

השבוע התקבל במשרדי המועצה זר פרחים יפיפה ואיתו ברכה- "לחברינו במועצה, תודה על זמנים של עשייה ושיתוף פעולה. מאחלים חג שמח והרבה בריאות, חברי קיבוץ גבים". אני מודה מכל הלב לחברי גבים ומבטיח לכולם שהעשייה ושיתוף הפעולה רק יתחזקו. איזה כיף להתחיל כך את החג.

יש לנו אלופה

למי שעוד לא שמע, יש לנו אלופה חדשה לשנת 2019 בכדורגל. הפועל ברור חיל גברה על שועלי כפר עזה 2-1 והפכה לאלופת שער הנגב. כבוד גדול למנצחת! הטורניר שלנו הוא אירוע קהילתי אמיתי שמחבר אנשים דרך ספורט. ביתר יכיני שהגיעה לראשונה לחצי הגמר, מכינת כוכבי המדבר שהשתלבו נפלא בקבוצת הפועל רוחמה וטווח הגילאים הרחב שפקד את המגרש בדורות, זהו רק חלק מההצלחה של הטורניר השנה. תודה רבה למנהלת הטורניר, לצוות המתפעל בשטח, למנהלי המדיה, לנציגי הישובים, לקיבוץ דורות על האירוח, לצוות המקצועי וכמובן למחלקת הספורט ומרכז צעירים שלנו על שיתוף הפעולה שהביא לכולנו את טורניר שער הנגב על כל מה שהוא.

חוגגים שותפות

ביום שלישי ערכתי סיור בפארק התעשייה ספירים יחד עם חברי, ראש עיריית שדרות אלון דוידי, כששי בן יעיש מנכ"ל הפארק, סימה בוגנים מנהלת הפארק ויחיאל אבוטבול מנהל התחזוקה מלווים אותנו. פגשנו את מנהלי המפעלים, את העובדים וצפינו בתהליכי היצור השונים. פארק התעשייה ספירים משותף לנו לעריית שדרות. שיתוף הפעולה בין הרשויות הוא מיוחד ואני גאה בו מאוד. בקרוב נשכפל את מודל הניהול המצליח גם לאזורים חדשים. בתכנון- פיתוח מקומות תעסוקה איכותיים, הפיכת האזור שלנו למוקד בינלאומי של הייטק ועיגון התעשייה כמוקד הכנסה וחיזוק של שתי הרשויות- שער הנגב ושדרות. הסיור היה מוצלח מאוד ובסיומו הרמנו כוסית לכבוד חג הפסח.

לא ינום ולא ישן

באחד מערבי השבוע הגעתי לכנס הרבש"צים שלנו, שהוקיר את רכזי הביטחון שלנו. זה לא סוד שהשנה האחרונה היתה מורכבת במיוחד. טרור השריפות ובלוני הנפץ העמיד אותנו בסיטואציה חדשה שלא הכרנו והרבש"צים שלנו הפכו בעל כורכם גם לכבאים, גם לשוטרים, גם לתצפיתנים וגם לחבלנים. מיותר לציין שכמו כל משימה, גם כאן, הם תפקדו בצורה יוצאת מן הכלל. התחושה שיש מי ששומר, לוקח אחריות על אירוע, מתכלל ומתפעל אותו, מעניקה לכולם ביטחון מלא, שלא משנה עם מה אנחנו מתמודדים ועם מה אנחנו עוד נתמודד, אנחנו ננצח. בשנה האחרונה הרבש"צים הפכו למרכיב קהילתי חשוב בסולידריות בין הישובים. רבש"צים נלחמו כתף מול כתף באש, עזרו ועודם עוזרים, האחד לשני. קפצו לכל אירוע במועצה ובכלל לא משנה באיזה ישוב ומה המרחק. זהו הניצחון האמיתי שלנו. לא רק שלא נתנו למצב הבטחוני לכרסם אותנו, ההפך הוא הנכון- המצב הבטחוני חיזק את הלכידות והסולידריות. "לא ינום ולא ישן שומר ישראל" שרים בשיר למעלות, לא רק שהם באמת לא נמים ולא ישנים, הם שומרי שער הנגב שלנו.

בחזרה לעתיד

מועצה אזורית שער הנגב נמצאת בעיצומה של בניה מאסיבית שלפעמים גם מדאיגה אותנו. האם הקסם של הקיבוץ הישן יתפוגג? האם הכבישים יהפכו עמוסים מידי והשכונות מנוכרות מידי? יש אצלנו מי שעובד בלהביא את הקהילה המלוכדת והאינטימית של פעם, למאה ה- 21. ביום רביעי האחרון הגעתי לכנס שהובילה מחלקת ההנדסה ועסק בשיג ושיח על תכנון וקרקעות. לצד נושאים כמו שיוך קרקעות, עסק הכנס בפרויקט התב"עות שלנו, במסגרתו אנו מתכננים את תב"ע הישובים שלנו מחדש בהתאם לצרכי העתיד ועקרונות הקהילה. אם נתכנן יותר שבילים אופניים, אנשים יסעו פחות במכוניות. אם נתכנן מגרש משחקים ליד מספר שכונות, יותר קהלים יפגשו אחר הצהרים. הדוגמאות רבות והמלאכה רבה אך התהליך המשותף מרגש כמעט כמו התוצאה העתידית.

אם זה הולך כמו ברווז

פסטיבל תאטרון הברווז ה- 17 הסתיים אתמול. הפסטיבל התקיים בשלומי בהשתתפות תלמידי כיתות ז-ט מהישובים באר שבע, ירושלים, שלומי ושער הנגב. גולת הכותרת היתה ההצגה של הילדים המוכשרים שלנו "מלחמה על מה?" שעסקה בחייהם בעוטף וכללה גם טקסטים שהם בעצמם כתבו. התגובות להצגה היו מחממות לב וכולם התרגשו מהתוכן והמקצועיות של התלמידים שלנו. תודה רבה למורה הבימאית גל פלג, לגילי סייג על ההפקה, לחברינו בוב ורנה מהולנד שתומכים כבר 21 שנים בתאטרון וכמובן למתנ"ס שער הנגב ולבית הספר התיכון שאמונים בשיתוף הפעולה על התיאטרון הברווז.

קשת שער הנגב

השבוע התבשרתי כי נבחר שם חדש לבית הספר היסודי הצומח שלנו- "קשת שער הנגב". השם נבחר בתהליך משותף של המועצה, ההורים והתלמידים. התלמידים, ההורים וצוות בית הספר הציעו שמות, כאשר הם מצרפים את פירוש השם ואת הסיבה שהוא מתאים לדעתם לבית הספר. השמות נידונו בוועדה ציבורית ונבחרו חמישה שמות. השמות הוצגו בפני התלמידים וההורים (בטופס מקוון) ואלו בחרו בהצבעה את השם "קשת שער הנגב". השם נהדר ומבטא בצורה הטובה ביותר גם את קבלת השוני, גם את המשותף וגם את האופטימיות הגדולה והצמיחה. התהליך שעברנו בבית הספר לא פחות נהדר מהשם- שיתוף פעולה של המורים, ההורים והתלמידים יצר תחושת שייכות ואחריות נדירה. תודה לכל המעורבים בתהליך ובתוצאה. בקרוב נסיים תהליך דומה גם בבית הספר היסודי הקיים.

לקראת הפסח

היום בערב נחגוג כולנו את חג הפסח, חג האביב וחירות. אני בוחר השנה להתמקד באביב והחירות של שער הנגב. הישובים שלנו נמצאים בתקופה של צמיחה והתחזקות. הקהילות פורחות באינספור אירועים והמדשאות מלאות במשפחות צעירות. זוהי צמיחה שנמשכת כבר מספר שנים (בעשור האחרון אוכלוסית שער הנגב צמחה ב72%!). ממש כמו עץ- על ידי חיזוק של השורשים לצד טיפוס הענפים לגובה, אנו מוודאים שהצמיחה לא תגמר אלא רק תלך ותגדל.  גם החירות ניכרת. בעיני חירות היא לקיחת אחריות על עצמך וסביבתך. השנה הכשרנו כיתות מתנדבים לכיבוי אש כמעט בכל הישובים. בשנה שעברה הגיע צוות הנהגת המועצה להסכם היסטורי של חלוקת גבולות עם שכנינו בשדרות ואפילו יש הייטק לשער הנגב. זאת חירות אמיתית.

נצלו את ליל הסדר לשמוח עם יקירכם ואת מזג האויר לטייל במרחבים הירוקים שלנו. בואו נחגוג את הצמיחה והחירות.

פסח שמח ושבת שלום,

אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

29 אפריל

זיכרון בסלון- בנחל עוז

 20:00

 

30 אפריל

ערב יוצרים

 תיכון שער הנגב

 16:00

 

09 מאי

חוגגים עצמאות. תושבי הדרום- כניסה חינם

 מתחם המועצה האזורית שדות נגב

 10:00

 

 

13 מאי

תיאטרוטף -הדולפין

 אולם דורות קיבוץ דורות

 17:30

 

14 מאי

כנס מנטליזציה בשירות
היחסים בין הורים, ילדים ואנשי חינוך

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 16:00

 

17 מאי

סדנת מיינפולנס לקהל הרחב

 אולם השירות הפסיכולוגי

 08:30

 

 

שתף בפייסבוק