{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון אפריל 2019             نشرة اخبارية نيسان ٢٠١٨                   אדר ב' - ניסן תשע"ט

שלום

תקופת הבחירות הגיעה לסיומה ואנחנו עם הפנים קדימה. בידיעון לפניכן על הפעילות לקראת, בזמן ואחרי הבחירות, על החידושים בערוצי התקשורת שלנו, ומקצת הפעילויות שהיו ושיהיו בזמן הקרוב.

בוחרות הסכם מדיני نختار الاتفاق السياسي

לקראת הבחירות הצבנו לעצמנו מטרה ברורה: להעלות את הפתרון המדיני המוסכם על סדר היום של הבחירות עם הדגשת החלטה 1325, הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה והמשך חשיפת התנועה לקהלים רבים.

חשוב לציין שבניגוד לשתיקה שהיתה סביב נושא ההסכם המדיני בבחירות 2015, נציגותינו מסיירת הבחירות, שהגיעו למפגשי הבחירות הנוכחיים, סיפרו שבדרך כלל הן לא היו צריכות להציג את עצמן ולפעמים אפילו לא היו צריכות לשאול שאלות, די היה בנוכחות הנשים עם החולצות הלבנות וצעיפי הטורקיז כדי לגרום למועמדים להעלות בעצמם את הנושא המדיני לדיון. הפעילות של נשים עושות שלום לקראת הבחירות זכתה לציוצים רבים בטוויטר של התנועה וגם לחשיפה תקשורתית.

ביום הבחירות עמדו עשרות מחברותינו ליד קלפיות בכל הארץ, המשיכו לחשוף את התנועה ואת מסריה והחתימו מאות נשים וגברים על הצטרפות לתנועה ועל תמיכה בהצעת החוק.

כעת, לאחר הבחירות, המשימה שלנו היא לבחון את המפה הפוליטית שהשתנתה, לחזק את הקשרים עם חברות וחברי הכנסת שנשארו לקדנציה נוספת, להכיר חברות וחברי כנסת חדשים ולהמשיך להפעיל לחץ על הממשלה ועל הכנסת לקדם פתרון מדיני מוסכם - כי אנחנו לא עוצרות!

כדי לממש זאת אנו מזמינות אתכם ואתכן לעזור בתרומה (כל סכום יעזור!) וגם להפיץ למקורבים.

לתרומה לחצו כאן

קשרים דיפלומטים בעולם علاقات دبلوماسية في العالم

צוות קשרי חוץ של נשים עושות שלום נפגש עם כ-20 שגרירות וסגניות בשגרירויות השונות המכהנות בישראל. הגיעו נציגות מאירלנד, קנדה, ארה״ב, יפן, שוויץ, אוסטריה, הולנד, נורבגיה, סלובניה, אקוודור, קפריסין, פינלנד, שבדיה, דנמרק ועוד. במפגש נכחו גם ח״כ לשעבר קסניה סבטלובה והעיתונאית נורית קנטי.

מטרת המפגש הייתה להציג את תמונת המצב בישראל לאחר הבחירות, לבחון את מעורבותן של נשים בפוליטיקה הישראלית, לדון בתפקידן וחשיבותן של תנועות שטח אזרחיות והשפעתן על השיח ועל המצב הפוליטי בישראל. המשתתפות במפגש שמחו והתרגשו מההזמנה וכן הביעו הערכה ותודה לשיח ולמפגש חשוב והמקצועי שנערך כולו בהובלה ובנוכחות נשית.

על הצלחת המפגש אנחנו למדות מפידבקים שכבר הגיעו מחלק מהנוכחות, ומההצעות הקונקרטיות לעזרה ולפעולה. כך, למשל, סיפרנו בפגישה שביוני שעבר הגשנו בקשה לאו״ם לקבל הכרה רשמית בנו, וכבר הגיע מייל מהנציבה הפוליטית בשגרירות ארצות הברית שמבקשת לעזור לנו לקדם את מעמדנו כמשקיפות באו״ם.

נמשיך לעדכן!

מה חדש בערוצי התקשורת
الجديد في قنوات الاعلام

כל חודש עולים לאתר של נשים עושות שלום מאמרי דעה מגוונים פרי עטן של חברות התנועה. במדור זה אנו ממליצות על המאמרים האחרונים:

נשים שרות שלום - המוסיקה כתהליך / דבי דלסקי - מאמר חדש ובו הצעה להתבונן בתפקידה ומעורבותה של המוסיקה לאורך ההיסטוריה במקומות של קונפליקט וסכסוך.

ישראל חזקה בבטחון אבל חלשה בשוויון מגדרי / חמוטל גורי - המאמר שפורסם ב 12.2.19 ב"אונלייף" עלה לאתר. המילים שכתבה חמוטל: "ביטחון אינו מתחיל ומסתיים בנקודת מבט צבאית או בחוסנו של הצבא, ביטחון הוא הידיעה שההנהגה הפוליטית מחויבת לחזון מעורר השראה שיש בו תקווה" נשמעות רלוונטיות מתמיד לאור הבחירות האחרונות.

חידושים בערוץ היוטיוב של נשים עושות שלום: לפניכן סרטון על אוהל האמהות שהוקם לכבוד מערכת הבחירות בכיכר רבין.

וגם פודקאסטים חדשים: יש עם מי לדבר, ועושה שלום בארגנטינה כאן

הכרות עם צוותי התנועה - קשרי ממשל
التعرف على طواقم الحركة - علاقات حكومية

צוות קשרי ממשל אחראי לקשר של נשים עושות שלום עם הכנסת והממשלה, ועושה זאת בכמה ערוצים, הנה כמה מהם:

כנסת נשים - במהלך מושב הכנסת, מידי יום שני, מגיעה קבוצה של עשרות נשים עושות שלום, כל שבוע מאזור אחר בארץ, לכנסת. הנוכחות שלנו במשכן מנכיחה את הדרישה שלנו לקידום הסכם מדיני, מגבירה את כוחנו ונחישותנו להשפיע, והפכה אותנו לתנועה מוכרת בקרב חברי הכנסת.

צוות ועדות הכנסת הצוות מונה מעל לשלושים נשים שעברו הכשרה בסדרי העבודה של הכנסת ובדיבור בפני קהל. מדי שבוע אנחנו בודקות את תכנית הדיונים המתפרסמת באתר הכנסת, בוחרות נושאים המשיקים למטרות התנועה ונכנסות לישיבות בתלבושת הבולטת שלנו. בדיונים לא מעטים אנחנו מבקשות ומקבלות רשות דיבור, מתייחסות לדברי יו"ר הוועדה וחברי הכנסת ומציגות את עמדת התנועה בסוגיה שעל סדר היום. מעוניינות להצטרף לצוות ועדות הכנסת? מלאו את הטופס ונהיה אתכן בקשר בקרוב.

על הצעת חוק חלופות מדיניות תחילה, ומה עוד מונח על כתפיהן של נשות קשרי ממשל בכתבה הבאה

רבקה בן בשט - אשה עושה שלום
ريفكا بن بشط - سيدة تصنع السلام

רבקה, האישה שריכזה את המפגשים באוהלי האמהות בגן הורדים ובכיכר רבין, שמבקרת בכפרים ובהתנחלויות כדי להכיר דעות נוספות, מספרת: "הפעילות האקטיבית שלי התחילה כששני בני שירתו בלבנון לאורך ארבע שנים. אלו היו ארבע שנים של חרדה בלתי פוסקת. הכרית שלי הייתה ספוגה בדמעות. הבנתי שהעשייה והאקטיביזם למען ערכים שאני מאמינה בהם והפסקת שפיכות הדמים, תוריד גם את רמת החרדה אצלי".

על התשתית האקטיביסטית שבה רבקה גדלה, וכיצד היא מיישמת זאת בתנועה במאמר זה

עושות ועושות ועושות نصنع ونصنع ونصنع

עד לבחירות המשכנו לקיים מפגשים, פאנלים, הרצאות, אירועים קטנים וגדולים, ביקורים של קבוצות מהארץ ומחו״ל באוהל האמהות בכיכר רבין, ובעיקר – שוחחנו עם העוברים והשבים משעות הבוקר ועד שעות הלילה. חלק הכירו אותנו וחלק לא, חלק הביעו תמיכה גדולה ועם חלק התחילה השיחה בהתנגדות ולאט לאט הפכה להבנה וקבלה. שוחחנו עם נשים וגברים מכל הקשת הפוליטית, דתיים וחילוניים – חלקם הפכו לחלק קבוע בנוף של האוהל שלנו. קשה לתאר במילים את העוצמה של המפגש היומיומי עם קהל כל כך גדול ומגוון. הנה מקצת החוויות שאספנו על המפגשים באוהל האמהות ומשהו על התעלומה - גל גדות, הייתה או לא הייתה?

ובנוסף - החודש עמדנו פעמיים בצמתים עם שלטי "בחירות 2019 - לפני הכל הסכם מדיני", הקמנו דוכנים ליד הקלפיות בבית זית, גבעתיים, הוד השרון, הרצליה, חיפה, חצרים, יבנה, יטבתה, ירושלים, כפר סבא, כפר תבור, מודיעין, מעגן מיכאל, עין החורש, ערד, פארן, צאלים, קיסריה, קרית טבעון, רחובות, רמת גן, רמת השרון, רעננה. תא הסטודנטיות של אוניברסיטת תל אביב קיים הפנינג והציג בפני הסטודנטים את הצעת החוק חלופות מדיניות תחילה. בחגי האביב התקיימה תערוכת פ(ר)יסות שלום שהכינו תושבי הגליל בכרמיאל וחגגנו עם תנועת תיקון, קסם המדבר ועמותת הגר את המימונה, חג של קירוב לבבות ברהט.

תערוכת פ(ר)יסות שלום בכרמיאל

הפנינג תא הצעירות באוניברסיטת תל אביב


הוזמנו למפגש עם נשים פלסטיניות בירושלים המזרחית, לכנס Allmep - ארגון גג של כמאה ארגוני שלום באזור - בטנטור, ליום עיון בנושא "מקום לכולם", שכלל גם נטיעת עצי זית בחורשה ליד הכפר חוסאן ולהשקת תוכנית "שכנים של שלום" בג'לג'וליה. קיימו מפגש עם בנות ובני מכינת "מלח הארץ" מעין גדי ומכינת גל - מעכו. נפגשנו עם תומכים מרחבי העולם: בחיפה נערכה הרצאה על התנועה לקבוצת תומכים ממסצ'וסטס, מפגש נוסף עם קבוצת נשים מוסלמיות, נוצריות, ויהודיות מאוסטרליה וגם אירחנו את אדריאנה פוטל, תומכת נלהבת בתנועה ופעילה מארגנטינה. לאדריאנה ופועלה מוקדש פודקאסט חדש של התנועה.

כדי שנוכל להמשיך בפעילויות הרבות בכל רחבי הארץ
אנחנו מזמינות אתכם ואתכן לעזור בתרומה (כל סכום יעזור!)

לתרומה לחצו כאן

סעו לשלום سافروا بسلام

נשים עושות שלום דורשות פתרון מדיני מוסכם בעשרות צמתים ברחבי הארץ!

הארוע הבא:
יום חמישי ה-16 במאי בין 17:00-18:30

הצטרפו אלינו!

קרוב לבית! מאמץ קטן - נראות עצומה!

לרשימה ולמפת הצמתים

לפרטים: תמנע 050-5943427

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


יוטיוב

פודקסט

לאתר שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: הרימון 9 רמת אפעל
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה