סיכום שבועי 10.5.2019

תושבים יקרים,

השבוע עברנו עוד סבב הסלמה, תשיעי במספר השנה. זו תקופה ארוכה שאנו נאלצים להתמודד עם חוסר יציבות במצב הבטחוני שלנו. רק בסבב האחרון נורו למעלה מ140 רקטות אל עבר יישובי שער הנגב, מתוכן שמונה נפילות בתוך ישובים והרוג אחד, משה פדר ז"ל שעבד שנים ארוכות במפעל ארז מוצרים תרמוכופלסטיים, והיה כחלק מקהילת המועצה.

הקשר שלנו עם הצבא ומפקדיו הוא חזק. מפקדי הגזרה קשובים לבקשותינו. לראייה, בתחילת השבוע פניתי למפקד האוגדה בבקשה לבנות קיר מגן בצומת הכניסה לארז. היום הקיר כבר עומד. השותפות שלנו עם השומרים על ביטחוננו היא חשובה ויקרה מפז. לצד זה, המתח של השנה האחרונה נותן את אותותיו ואנחנו עייפים מסבבים, אזעקות ומשיבוש השגרה. המרווח בין סבבי הלחימה מתקצר כל פעם, דבר שפוגע בחוסן. יישובי שער הנגב חזקים משמע מדינת ישראל חזקה. פגיעה בחוסן תושבי העוטף היא כפגיעה בחוסן הלאומי.

אינני יודע מה יוליד יום. אני רוצה להאמין שהלחימה של השבוע האחרון השיגה את מטרותיה ושהשגרה והשקט חזרו למחוזותינו. אני כן יודע שאנחנו קהילה מלוכדת וחזקה. אני יודע שיחד נצלח כל אתגר- ביטחוני או לא. איך אני יודע? כי כבר צלחנו משברים קשים יותר. את המנגינה שלנו אי אפשר להפסיק. אנחנו צומחים, גדלים ובונים. זה לא עניין של מה בכך ואני עושה ככל שביכולתי שמקבלי ההחלטות יבינו זאת. לא נפסיק לדרוש שקט ויציבות ולא נעורער מחוסר היציבות.

יחד

בסיום הסבב האחרון נפגשתי יחד עם לילך שיינגורטן מנכ"לית המועצה וצוות מרכז החוסן עם הנהגות הישובים ובעלי תפקידים בחירום. סיכמנו יחד את ההסלמה ושמענו מה המצב בישובים. היה לי חשוב לשמוע את העמדה של כל ישוב וישוב- את הקושי, את הצרכים וגם את ההצלחות. באופן אישי המפגש הזה מילא אותי בכוחות מחודשים. הוא כלל שיח פתוח והוא ביטא מחויבות גדולה של כולנו להווה והעתיד של שער הנגב.

השבוע המורכב בשנה

השבוע האחרון היה גדוש אירועים. בסיום ההסלמה מצאנו את עצמנו מיד בתוך יום הזיכרון. כל שנה במועד זה אנו עוצרים להתייחד עם כל האנשים והנשים שנתנו את חייהם למדינת ישראל. לצערי הרב השבוע הצטרפו למעגל הדמים עוד ארבעה אזרחים. אירועי יום הזיכרון מחדדים לנו שהמלחמה על הבית אף פעם לא נגמרת. אנחנו צריכים לא רק לעבור אותה. עלינו לראות מעבר אליה. להמשיך את החיים, לבנות חברה ראויה וטובה, לשגשג ולצמוח. לעשות את זה כל אלו בהערכה וכבוד רב לנופלים ולמשפחותיהם. הגעגוע והכאב לא מכהים עם הזמן. עלינו מוטלת המשימה לא להכהות את הזיכרון. בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב, תודה.

עצמאות אמיתית

ביום רביעי בערב חגגו כל יישובי המועצה את ערב יום העצמאות. שולחנות עגולים ודגלים מילאו את מרכזי הישוב והמדשאות התמלאו בילדים בחולצה לבנה. פתאום האיסור על התקהלויות נראה רחוק מאוד. מאות אנשים הגיעו לחגיגות שנמשכו כמובן ביום חמישי, יום העצמאות. יומיים בהם אנחנו חוגגים את היותנו כאן, בפיסת גן העדן הקטנה שלנו. מכל החגיגות בולטת השמחה, ובמיוחד בולטת כמות הילדים הגדולה. חגיגות העצמאות שיקפו יותר מכל את פרי עמלינו במהלך השנים האחרונות. אלו היו חגיגות של אושר גדול. רוח שער הנגב במלוא תפארתה. אשריי האדם שזהו נוף מולדתו, אשרינו שזהו ביתנו.

היא משלנו

בערב יום העצמאות, שבין מפיקיו היה גם ג'קי סבג מאור הנר (כבוד גדול!) עלתה גיל שלמה להדליק משואה בטקס המרכזי של החג בירושלים. הלב התפוצץ מגאווה כשגיל עלתה לבמה. גיל, תלמידת תיכון שער הנגב שמשפחתה חברה בקיבוץ ניר עם, הדליקה את המשואה בשם כולנו, תושבי העוטף. היא הדליקה אותה בשם תלמידי שער הנגב שביקשו לעצמם ולחבריהם עתיד טוב יותר. היא הדליקה משואה בשם הדרישה- תנו לגדול בשקט. גיל מרשימה ומעוררת השראה, יצגה אותנו בכבוד גדול. כשדיקלמה "לתפארת מדינת ישראל" זה כבר היה ברור לכולם- גיל היא תפארתנו.

המלצה

ביום שלישי הקרוב, 14.5 יתקיים באודיטוריום התיכון מפגש יוצא דופן וחשוב. כנס "שלושה בסירה אחת" שיתעסק במנטלזציה בשירות היחסים בין הורים ,ילדים ואנשי חינוך. הכנס הייחודי הוא תוצר של שותפות בין מחלקת החינוך, הרווחה המתנ"ס והשפ"ח. הוא נולד ונקדם במסגרת הפורום הרב מקצועי. הכנס מיועד לאנשי החינוך באזורינו, אנשי הטיפול והרווחה וכמובן לנו- ההורים. תכנית הכנס מגוונת מאוד ומשלבת הרצאות פרונטליות, הרצאות TED ואפילו תאטרון פלייבק בהשתתפות הקהל. לראשונה ישבו בתוך חדר אחד כל האנשים ברלוונטיים לחיי הילדים שלנו ויעסקו בדיאלוג הקיים ביניהם- איך הוא מושפע מבחוץ (מצב בטחוני ועוד) ואיך הוא בא לידי ביטוי בטובת הילד. מומלץ לכולם להגיע. יהיה מעניין ומיוחד. פרטים נוספים בטבלת האירועים באתר המועצה.

דוז פוואה לשער הנגב

הפקת הארויזיון מזמינה את תושבי עוטף עזה לקחת חלק בחזרות הגנרליות של האירוע המרכזי. בכל ישוב וישוב מתגבשת רשימה של מעוניינים. כולם מוזמנים לפנות למרכז ההקל"ה בישוב או מנהל הקהילה על מנת להרשם. ההרשמה היא מהירה ותסגר בקרוב מאוד. למעוניינים- מומלץ לפנות בהקדם.

שבת שלום,
אופיר

 

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

10 מאי

קבלת שבת מוזיקלית משפחתית

 מועדון דורות

 17:30

 

11 מאי

גביע האביב-ע"ש פרד כהן

 המרכז ההידרותרפי שער הנגב

 09:30

 

12 מאי

ערב זמר עברי בשער הנגב

 אולם דורות

 20:00

 

13 מאי

תיאטרוטף - הדולפין

 אולם דורות קיבוץ דורות

 17:30

 

14 מאי

כנס מנטליזציה בשירות היחסים
בין הורים, ילדים ואנשי חינוך

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 16:00

 

17 מאי

סדנת מיינפולנס לקהל הרחב

 אולם השירות הפסיכולוגי

 08:30

 

17 מאי

פאבלמנט עם תא"ל אליעזר טולדנו-
מפקד אוגדת עזה

 מועדון לחבר קיבוץ גבים

 13:30

 

11 יוני

מסיבת סיום שכבה יב- תיכון שער הנגב

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 00:00

 

 

שתף בפייסבוק