סיכום שבועי 24.5.2019

תושבים יקרים,

מרכז החוסן
זהו לא סוד שבשנה האחרונה גדל העומס על מרכזי החוסן. גם אצלנו ישנם פניות רבות אך חשוב לי להבהיר- כל תושב שמרגיש צורך מוזמן לפנות למרכז החוסן. מרכז החוסן שלנו עושה ויעשה כל מאמץ לתת טיפול מקצועי וכל תושב שיחליט להיעזר במרכז החוסן שלנו ימצא אוזן קשבת. נכון, מרכזי החוסן זקוקים לתקציב נוסף, אך היכולת של המרכז לתת טיפול אינה עומדת בספק. אני מקווה כי כבר בזמן הקרוב נקבל את שאנחנו צריכים על מנת להמשיך לקיים את מעטפת החוסן אותה אנו צריכים.

לחיינו
השבוע השתתפתי בהרמת כוסית משותפת של ראשי רשויות העוטף ומפקדי הצבא בגזרתנו. ציינו את יום העצמאות באיחור קל ועסקנו בשותפות החזקה שקיימת בינינו לבין צה"ל. מרגש היה לראות את ההערכה הגדולה בחדר. ההערכה שרוכש צה"ל לתושבי עוטף עזה והערכה שהתושבים רוכשים לחיילנו שמגינים עלינו. מצאתי לנכון לשתף אתכם בחלק מהברכה שלי באירוע. "החודש האחרון היה גדוש אירועים. בסיום סבב לחימה קצר ואינטנסיבי, מצאנו את עצמנו מיד בתוך יום הזיכרון וכמה ימים אחר כך ביום העצמאות. חגגנו את עצמאותנו במדינת ישראל וכאן בעוטף עזה, חגגנו את הצמיחה וההתרחבות. דווקא בצפיפות האירועים האלו, ובמיוחד השנה, מתחדדת ההבנה שאנחנו חיים באזור מיוחד מאוד. מצד אחד פורחים, בונים ומתרחבים ומצד שני נאלצים לעמוד כל הזמן על המשמר, שמא ימוטטו אותנו אויבנו. ישנה שותפות גורל אמיתית בין כוחות צה"ל בעוטף עזה לבין התושבים. הידיעה שיש חיילים ששומרים עלינו לילות כימים היא שמאפשרת לנו לגדל פה את הדור הבא. כל אחת ואחת מאיתנו, תושבי עוטף עזה, סומכים עליכם ואתם, אף פעם לא מאכזבים".

חישופים
לצערנו, השבוע נכחנו לגלות שטרור השריפות שוב כבר כאן. מועצה אזורית שער הנגב פועלת בכל הכלים שעומדים לרשותה על מנת לסייע לישובים להתמודד עם מוכנות לשרפות בכלל, וטרור השרפות בפרט. המועצה ביצעה עבודות חישוף מסביב לכל השטחים ההיקפיים של הקיבוצים צמודי הגדר. 13 גרורי כיבוי אש חדשים נרכשו בחודשים האחרונים, 3 טרקטרונים חדשים וציוד מטלטלין בעשרות אלפי שקלים חולק לישובים. במקביל הוכשרו צוותי אש על בסיס מתנדבים במרבית ישובי המועצה. לצערנו זה לא תמיד מספיק. נמשיך לעשות ככל שביכולתנו לצמצם ואף למנוע התלקחויות של שריפות בשטחי המועצה.
זאת גם ההזדמנות להודות לכב"ה על העבודה המאומצת וכמובן לכל מתנדבי המועצה שנותנים מזמנם ומעצמם לטובת מיגור נזקי השריפות.

מדברים יהדות
באמצע השבוע השתתפתי בשיח מעניין מאוד שהתקיים בפולי קפה בכפר עזה. הרב גלעד קריב, מנכ"ל התנועה הרפורמית, הגיע אלינו לשיחה על יהדות ודמוקרטיה, הקשר לתפוצות, התרבות היהודית ועוד. למי שלא מכיר, בשער הנגב ישנה פעילות ענפה של התנועה הרפורמית והרבה של שער הנגב, יעל וורגן, היא כבר בת בית בקהילות המועצה. השיח בערב שני, היה מיוחד במינו. הוא נתן במה לשאילת שאלות ותהיות לגבי המקום של היהדות בעידן בו אנו נמצאים ויצר משמעות חדשה לתרבות היהודית. אני רוצה להודות לרב קריב שהגיע עד אלינו ולקח חלק באירוע.

משהו חדש מתחיל
ברביעי האחרון ביקרה אצלנו משלחת של JNF אוסטרליה. הביקור כלל את נשיא JNF אוסטרליה היוצא-פטר סמאלר, נשיא JNF הנכנס- מרכוס רוז ונשותיהם, והמנכ"ל דן ספרינגר. האורחים התעניינו במיוחד בהשלכות המצב הבטחוני של השנה האחרונה על השגרה- ממצב הרוח ועד הצמיחה הדמוגרפית. הם ביקרו בחלק מיישובי המועצה, התרשמו מהחממה הטכנולוגית המרשימה שהוקמה בניר עם והתעניינו בבניה (הן של השכונות החדשות והן של קיר המיגון בכניסה לארז). הפגישה היתה מוצלחת מאוד וכבר על הפרק שיתופי פעולה חדשים ומעניינים.

היא משלנו!
רז איתמרי מכפר עזה קיבלה הערב תעודת מצטיינת מאלוף פיקוד דרום, האלוף הרצי הלוי, על הזמן בו שרתה כמשקית ת״ש בגדוד הסיור של חטיבת הנח״ל. בטקס מרגש עלתה לבמה לקבל את התעודה כשבאולם הוריה הגאים- לילי ורם איתמרי ומאחוריה קהילה שלמה מחזקת. זהו הדור הבא של שער הנגב. נוער מצטיין וערכי שלוקח אחריות על העתיד. כיום רז נמצאת בעיצומו של תהליך השלמה של קורס קצינות ת״ש. איזו גאווה.

עולים מדרגה
אנחנו בעיצומו של פרויקט מהפכני בסדר גודל יוצא דופן. פרויקט התב"עות שנועד לתכנן מחדש את התב"ע של כל ישוב וישוב על מנת להתאימה בצורה המיטבית לצרכי הקהילה. לא בכדי כל משרדי הממשלה הקשורים עוקבים באדיקות ועוד ועוד גופים מבקשים לקחת חלק בתהליך. בהמשך לכנס עליו סיפרתי לכם לפני כמה שבועות ועסק בשיח על תכנון ובניה בשער הנגב, השבוע התקיים מפגש של כל משרדי האדריכלים שעוסקים בתכנון יישובי המועצה האזורית שער הנגב. שיתוף פעולה הנדסי כזה, טרם נראה. שולחן עגול של אנשי מקצוע, מהשורה הראשונה בארץ, שעוסקים בתכנון מיטבי של יישובינו. בהחלט אבן דרך משמעותית בפרויקט התב"עות שלנו. אני רוצה להודות לדניאל סנרמן ומחלקת ההנדסה שמובילה את התהליך המורכב ולהנהגות היישובים על הנכונות והעבודה.

חילוף
אתמול התקיים טקס חילופי מפקדים בחטיבה הצפונית של אוגדת עזה. הטקס המכובד התקיים בקיבוץ נחל עוז. אל"מ אבי רוזנפלד סיים את תפקידו אצלנו ובמקומו נכנס אל"מ יואב ברונר. החטיבה הצפונית היא החטיבה שאמונה הלכה למעשה על הגזרה בה נמצאים ישובי שער הנגב. הקשר של אל"מ רוזנפלד ושלי היה יום יומי והשיח תמיד חברי וטוב. יצרנו פה בשער הנגב, משהו שלא קיים עוד בארץ. שותפות גורל אמיתית בין הצבא לבין המועצה ותושביה. צבא שרואה עצמו אחראי לא רק לביטחון שלנו אלא גם לתחושת הביטחון שלנו. לא היתה פניה, בקשה או שאלה, שנותרה ללא מענה. כל מענה טופל בצורה מקצועית. אין זה מובן מאליו ועד כך תודתי. אני מאחל לאל"מ אבי רוזנפלד הצלחה גדולה בהמשך הדרך ולמפקד הנכנס, אל"מ יואב ברונר אני מאחל שנדע להמשיך מכאן הלאה, בדרך המשותפת. אני בטוח שהקשר ימשיך להיות חזק ואף יותר מכך.

שלכם,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

מאי 24

קבלת שבת מוזיקלית ושיוויונית

 מועדון לחבר נחל עוז

 17:30

 

26 מאי

פסטיבל מדרום #9 לאמנות רב תחומית של מכללת ספיר

 מרכז אופקים

 00:00

 

27 מאי

ערב דהרמה- מפגש עם הנזיר גשה דורג'י דמרול

 מרכז השירות הפסיכולוגי שער הנגב

 20:00

 

31 מאי

פסטיבל תוצרת מקומית

 בית העם יכיני

 10:00

 

11 יוני

מסיבת סיום שכבה יב- תיכון
שער הנגב

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 00:00

 

13 יוני

ערב דהרמה בנושא תנועת התודעה

 מרכז אדמה רחוב הפלמ"ח 11 שדרות

 20:00

 

13 יוני

מופע סיום אולפן למחול

 אולם דורות

 19:30

 

20 יוני

מופע סיום קונסרבטוריון שער הנגב

 17:30

 

 

 

שתף בפייסבוק