סיכום שבועי 31.5.2019

תושבים יקרים,

 

יכיני על המפה

מזה כמה חודשים שאני מלווה באופן אישי את הפרויקט של החטיבה להתיישבות לפיתוח מושב יכיני. בעבודה משותפת של המועצה יחד עם הנהגת יכיני ורכז התשתיות שניר שדדי, הצלחנו לעלות את פיתוח המושב לראש סדר העדיפויות. השבוע התקינו במרכז יכיני גן שעשועים חדש ומושקע, שיהווה מוקד לילדים ומשפחות צעירות אחר הצהרים. סביב גן השעשועים הוקמה גינה מוצלת ויפה שמהווה מרכז קהילתי. מדובר בפרויקט בעלות של מאות אלפי שקלים, בתקצוב החטיבה להתיישבות. אני שמח שכולם רואים את מה שאני מדבר עליו כבר מזמן- מגיע למושב יכיני מרכז מושב יפה ופורח. מגיע להורים הצעירים של יכיני מקום להיפגש. מגיע לילדים של יכיני שיהיה להם איפה לשחק. מגיע למושב שיהיה לו מרכז קהילתי. יש עוד תוכניות לפיתוח יכיני וגם לשאר הישובים. זוהי רק ההתחלה.

יובל 2019

השבוע יצאו כל מנהלי המחלקות והנהגות הישובים לסדנת יוב"ל המסורתית של המועצה. הסדנה התקיימה בחדרה ועסקה בנושא המורכב "קונפליקטים בחירום". אלו היו שלושה ימים קסומים בהם עסקנו בלמידה משותפת ושיח פורה של המועצה והנהגות הישובים. המפגש אפשר לנו ללמוד בצורה טובה יותר את הצרכים של כל ישוב ושל המועצה והעניק לנו כלים טובים יותר לעבודה משותפת בהמשך. בנוסף, זוהי השנה השלישית שצעירי שער הנגב מגיעים לסדנה מטעם מרכז הצעירים שלנו, על מנת להכיר ולקחת חלק בתהליכים והלמידה שמתקיימת במועצה והישובים. זוהי הנהגת העתיד שלנו. תודה לכל המנהלים, במועצה ובישובים, שהגיעו והשתתפו. תודה לצעירים בנפלאים שלנו על חלקם החשוב (והכיפי) באירוע. תודה לצוות המוביל- תהילה ומיה ממרכז החוסן, נפתלי מהמטה האסטרטגי, הדסה על הלוגיסטיקה המורכבת, לצוות העו"סיות הנפלא שלנו וכמובן לחנה מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שמנצחת על הכל בכישרון רב ואהבה.

קול מה שקורה

לפני כחודש הסתיים אצלנו שבוע העלאת המודעות לצרכים מיוחדים. בתיכון שער הנגב לא נשארו אדישים לעשרות אירועי השבוע שעברו התלמידים בנושא (בניצוחה של מרסל דניאלי הנהדרת), והחליטו להקדיש לעניין גיליון שלם של מזגין "קול מה שקורה"- העיתון של תלמידי התיכון. לאחר שבועות רבים של איסוף, כתיבה וסיקור, מערכת "קול מה שקורה" הוציאה השבוע את הגיליון הנהדר הזה. הוכחה אמיתית לכך שהנוער שלנו הוא משהו יוצא דופן. אני מפציר בכולכם לקרוא את הגיליון האחרון (לחצו כאן). אני בטוח שגם אתם תהיו גאים בנוער שלנו בדיוק כמוני.

נלחמים בטרור הבלונים יחד

בעקבות הצתות של בלוני תבערה, פרצו השבוע מספר שריפות בשטחי מועצה אזורית שער הנגב. במהלך שריפה שפרצה בשטחי יכיני נאלצנו להודיע על פינוי קו ראשון של בתים במושב, מפאת סכנה אמיתית לתושבים. לשמחת כולם, עבודה מאומצת של תושבי יכיני ומחלקת הביטחון של המועצה יחד עם כוחות הכיבוי וההצלה, הביאו לכיבוי השריפה לפני שנגרם נזק ממשי לרכוש או לחיי אדם. גם אני נכחתי באירוע. ראיתי את הנהגת הישוב ואת תושבי יכיני מתגייסים יחד לסיוע. כמו כן צפיתי באריאל הרבש"צ ושירן זהבי יו״ר צח״י עובדים ללא הפסקה ופועלים באירוע במלוא האחריות ושיקול הדעת.
צה"ל עושה ככל שביכולותו לצמצם את מספר השריפות בעוטף. למאמציו יש תוצאות והשנה אנו עדים למספר שריפות מועט באופן משמעותי מהתקופה הזו אשתקד. אני רוצה להודות לצה"ל ולכוחות הכיבוי על עבודתם וכמובן, למחלקת הביטחון שלנו, לאריאל ושירן ולתושבים שהתנדבו לסייע. העבודה המסורה שלכם מנעה פגיעה בחיי אדם.

לקראת הקיץ

הקיץ כבר כאן ואיתו כל הטוב שיש לשער הנגב להציע. פסטיבל קולנוע דרום המסורתי מציע הנחה משמעותית לתושבי שער הנגב (כניסה ב10 ₪ בלבד!). במרכז ההידרותרפי שלנו מתכננים לכולנו מסיבה לפתיחת הקיץ. ערב מטורף ומלא פעילויות מתחום הספורט והבריאות. (האירוע פתוח לכלל התושבים ולא רק למנויים). במתנ"ס שער הנגב יתקיימו החודש מופעי הסיום של מרכז ההתעמלות, הקונסרבטוריון והאולפן למחול, אירועי תרבות מהשורה הראשונה שמומלץ בחום לא לפספס. כל הפרטים על אירועים אלו ועל עוד הרבה אירועים נוספים ניתן למצוא בטבלה באתר המועצה.

שבת שלום.

שלכם,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

מאי 31

פסטיבל תוצרת מקומית

 בית העם יכיני

 10:00

 

02 יוני

פסטיבל קולנוע דרום

 שדרות

 00:00

 

05 יוני

מסיבת פתיחת הקיץ במרכז ההידרותרפי

 המרכז ההידרותרפי שער הנגב

 18:00

 

05 יוני

מסיבת סיום למרכז מיל"ה

 מרכז מיל"ה

 00:00

 

09 יוני

ההרשמה נפתחה! פרטים נוספים בפנים

תיקון שבועות לנוער שער הנגב

 21:00

 

10 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- סיני אברג'יל קיבוץ רוחמה

 פאב המתפרה רוחמה

 20:30

 

11 יוני

מסיבת סיום שכבה יב- תיכון שער הנגב

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 00:00

 

11 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- שרון קן-דור קיבוץ ארז

 פאב ארז

 20:30

 

12 יוני

אימהות מחוץ לקופסה

 גרין פאב ניר עם

 20:00

 

12 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- דן פפו מרציפר

 אצל פפו בכרם

 20:30

 

13 יוני

ערב דהרמה בנושא תנועת התודעה

 מרכז אדמה רחוב הפלמ"ח 11 שדרות

 20:00

 

13 יוני

מופע סיום אולפן למחול

 אולם דורות

 19:30

 

17 יוני

מופע סיום המרכז להתעמלות שער הנגב

 19:00

 

20 יוני

מופע סיום קונסרבטוריון שער הנגב

 17:30

 

 

 

שתף בפייסבוק