סיכום שבועי 7.6.2019

תושבים יקרים,

ברוכים הבאים הביתה

השבוע התקבלו באופן רשמי לא פחות מ- 34 חברות וחברים חדשים לקיבוץ כפר עזה!! חלקם בנים חוזרים, חלקם תושבי השכונה שחיים מזה שנים רבות בכפר עזה וחלקם חדשים אצלנו. מדובר באירוע מרגש במיוחד. הבחירה של משפחות להפוך לחברי קיבוץ, דווקא בעת הזו, היא איננה מובנת מאליה. אני מלווה את תהליך איחוד הסטטוסים בכפר עזה מתחילתו ולכן ציון הדרך של השבוע האחרון מרגש אותי במיוחד. בשלש השנים האחרונות התקבלו לחברות מלאה 40 (!!) משפחות צעירות ו- 13 משפחות מהשכונה הקהילתית. המשפחות עוברות תהליך קליטה בקצב מתון תוך התאמה לחיי הקהילה בכפר עזה. מזל טוב לקיבוץ כפר עזה על הצמיחה המבורכת.

השגרירות שלנו

השבוע בנורווגיה התקיים כנס של ארגון miff ארגון נוצרים אוונגליסטים פרו ישראלי שמקדם צדק. ההתעניינות שלו באיזון הסיקור הבינלאומי את הסכסוך הישראלי פלסטינאי הביאה את שגריר ישראל בנורווגיה, אלון רוט, להזמין נציגות מעוטף עזה לכנס. שתיים משער הנגב נסעו לייצג את העוטף- אורית צדיקביץ מכפר עזה וענת מעוז מנחל עוז. אורית וענת ייצגו אותנו בכבוד רב והתגובות לשיחות איתן היו נהדרות. אורית דיברה על החוויה שלה כאימא לילדים צעירים וענת על ההתמודדות הקהילתית. בחרתי לצרף קצת מהתחושות שלהן אחרי החוויה המיוחדת שעברו. "הקהל עמד על רגליו כשסיימנו לדבר וזה היה מרגש בעוצמה גדולה, הצלחנו להעביר את ההבדלים בין העולמות שלנו בצורה משמעותית ולדברי המארחים המטרה לשמה הגענו הושגה. דלגנו בן מראות ירוקים, מרינות ופיורדים לבין פרטים מצערים ומדאיגים של שנאה ועיצוב דעת העולם ע”י עיתונאים מוטים. המדהים מכל, פגשנו נוצרים אוונגליסטים רבים שאוהבים אותנו, דואגים לנו וחושבים עלינו מבלי לרצות מאיתנו דבר– מה שנקרא אהבת חינם. הלוואי והיינו כך גם לעצמינו".

מחוץ לקופסה

סיום שנת הלימודים מתקרב ואיתו מסיבות הסיום. השבוע נכחתי במסיבת הסיום של מרכז מיל"ה שסיכם את שנת הפעילות הנוכחית. זוהי השנה השביעית שמרכז מיל"ה פועל בשער הנגב. עם השנים, הוא הפך מתכנית משלימה למרכז למידה בעל שם אזורי, שמסתכל על הילד כמכלול ודואג שיבוא לביטוי ברמה הגבוהה ביותר ובצורה מותאמת לצרכיו. מרכז מיל"ה הוא דוגמה מצויינת למה שאנחנו בונים פה בשער הנגב- חינוך איכותי וערכי שמותאם ברמה הטובה ביותר לכל ילד וילד. מרכז מיל"ה עומד בראש החץ כשאנחנו מדברים על חינוך איכותי. הוא היציאה מחוץ לקופסה, הוא שמבדיל אותנו מאחרים, הוא תעודת ההצטיינות שלנו. אנחנו נמשיך לחבק את מרכז מיל"ה ולעשות את כל המאמצים שתכנית הזו תמשיך להתקיים. אני מקווה שכבר בשנים הקרובות אף נצליח להכניס תחת מטריית מיל"ה אוכלוסיות יעד נוספות, כך שהמרכז יתן מענה לכל האוכלוסיה שמסיבה כל שהיא צריכה למידה מחוץ לקופסה.

מתרחבים מבפנים

ביום רביעי האחרון הגעתי לטקס גזירת הסרט של ד. י. יעוץ לוגיסטי,אשר פועל במתחם החדש של קיבוץ גבים ועוסק בחידוש, ייצור והרכבת אלקטרוניקה, הנעלה וביגוד. המפעל נפתח אצלנו בפארק התעשייה ספירים א'. למי שלא יודע, פארק התעשייה ספירים הוא אזור משותף שלנו עם שדרות והוא מודל מצליח מאוד של שותפות אזורית. השבוע הצטרפו לסיפור ההצלחה הזה, גם קיבוץ גבים שבחרו לפתוח בו מפעל של הקיבוץ. השטח אותו חנכנו השבוע הוא אחד השטחים האחרונים שפנויים במתחם ואוטוטו אנחנו עוברים לקידום ואיכלוס של ספירים ב'- הרחבה של אזור התעשייה הנוכחי. התרחבות אזורי התעשייה היא אבן דרך משמעותית בפיתוח המרחב כולו. היא תוסיף עוד מאות מקומות עבודה איכותיים ותהפוך את האזור שלנו למוקד תעסוקה בדרום כולו. אני רוצה לברך את קיבוץ גבים על הצטרפותו למשפחת פארק ספירים ולסיפור ההצלחה שלנו.

מלאת עדנה

השבוע נפרדנו מעדנה לזמי, שיצאה לגמלאות אחרי 32 שנה כמזכירת מחלקת החינוך. עדנה עבדה במועצה מ1987. ב1998 עברה לעבוד תחת המתנ"ס (שאז עוד היה תחת מחלקת החינוך). בעשרות השנים בהן עבדה עדנה מנהלים רבים התחלפו, בתי ספר נבנו או שופצו והשירותים אליהם נדרשה מחלקת החינוך השתנו והורחבו. עדנה תמיד היתה שם, כשמה הוא- מלאת עדנה ובידיים פתוחות, לסייע במה שצריך ולסדר את מה שזקוק לסדר. עשרות אנשים- עובדי מועצה בעבר ובהווה, בני משפחתה וחברים הגיעו למסיבה שהתקיימה במפלסים, בביתו של אריה חודרה מנהל המתנ"ס. גם אני הגעתי לחבק ולהיפרד ממי שהיתה עמוד ההתווך של מחלקת החינוך. אני רוצה להודות לעדנה מקרב לב ולאחל המון הצלחה בהמשך.

"מלאו אסמינו בר ויקבינו יין, בתינו הומים מתינוקות"

השבוע נחגוג כולנו את חג השבועות הלא הוא חג הקציר. באופן מסורתי, חג השבועות הוא חג מרכזי מאוד במרחב הכפרי. כחברה חקלאית, אין משמח יותר מלחגוג את ביכורי התבואה עליה עבדו החקלאים ימים ארוכים בקור ובחום, ביום ובלילה. בכל ישוב בשער הנגב מתקיימת חגיגה אמיתית ומרגשת. השנה אני מבקש לתת זווית נוספת לחג. כל שנה אנו עמלים, השנה יותר מתמיד, על יכולת שלנו להתקיים פה בעוטף עזה כקהילות חזקות ומלוכדות. אנו משקיעים בחיזוק החוסן האישי והקהילתי שלנו ובחיזוק הקשרים בתוך הקהילה. אנחנו מתייחסים לצמיחה שלנו ולדור הבא של שער הנגב בחרדת קודש. בעמל רב של כולנו הבניה והקליטה לא נפסקות, גם בעתות חירום. בבואו של חג השבועות, בואו נחגוג את קציר עמלנו הרב. קהילות מלאות ומלוכדות, נוער ערכי ואקטיביסטי, גנים ובתי ספר שנבנים מתוך הצמיחה הדמוגרפית שלנו וסולידריות בין הקהילות.

חג קציר שמח.

שלכם,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

09 יוני

ההרשמה נפתחה! פרטים נוספים בפנים

תיקון שבועות לנוער שער הנגב

 21:00

 

10 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- סיני אברג'יל קיבוץ רוחמה

 פאב המתפרה רוחמה

 20:30

 

11 יוני

מסיבת סיום שכבה יב- תיכון שער הנגב

 אודיטוריום תיכון שער הנגב

 00:00

 

11 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- שרון קן-דור קיבוץ ארז

 פאב ארז

 20:30

 

12 יוני

אימהות מחוץ לקופסה

 גרין פאב ניר עם

 20:00

 

12 יוני

ביכורי אמנים שער הנגב- דן פפו מרציפר

 אצל פפו בכרם

 20:30

 

13 יוני

ערב דהרמה בנושא תנועת התודעה

 מרכז אדמה רחוב הפלמ"ח 11 שדרות

 20:00

 

13 יוני

מופע סיום אולפן למחול

 אולם דורות

 19:30

 

17 יוני

מופע סיום המרכז להתעמלות שער הנגב

 19:00

 

20 יוני

מופע סיום קונסרבטוריון שער הנגב

 17:30

 

27 יוני

לעולם בעקבות השמש- מופע מחווה לשירי אהוד מנור
מופע הסיום של מחזור נ"ז בבית הספר היסודי

 אמפיתאטרון קרית החינוך

 19:45

 

 

 

שתף בפייסבוק