"זה לא טיול. זה מסע: פנימה והחוצה.... חווית חיים חד פעמית".

"זהו טיול עומק מושקע במיוחד ומרתק. אחד המדהימים שחוויתי בחיי".

זה מה שכתבו לנו נוסעות המסע בשנה שעברה. היה מרתק גם לנו.

ולכן וגם לבקשת רבות מכן, אנחנו  יוצאים שוב.

ביום  שלישי, 10.12.19, תתקיים הרצאתו של  ד"ר דניאל נווה על "החוויה הדתית לסוגיה",

כהכנה למסע.

לפרטים: 0522-311380

הטיול יוצא. התפנו 4 מקומות אחרונים. 

********************* 

"מסע נשי" אל דרום הודו 

אל אשראמים, נשים קדושות וטקסים - וגם פסטיבל צבעוני במיוחד...

תאריכים: 22.3.20 - 5.3.20   (קבוצה מס' 61)

18 ימים  עם ד"ר דניאל נווה* וריקי כהן

 

 

 

 צילומים:  אמה המחבקת, שייט סירה בתעלות, דניאל נווה ורקדן קתקאלי

 

יום 01 - 5.3.20- אל הודו.. נמריא בטיסת לילה עם אייר אינדיה להודו, וננחת בדלהי למחרת בבוקר.

יום 02 - 6.3.20 - אל צ'נאי - ננחת עם בוקר בדלהי, ולאחר ההתארגנות ומפגש ראשוני עם הודו ועם עצמנו, נצא בטיסת פנים אל צ'נאי, בדרכנו למהבליפורם -  עיירת הדייגים הקטנה והשקטה שהתפרסמה בזכות עבודות הפיסול שלה והפכה להיות אתר לשימור של אונסקו. זהו יומנו הראשון על אדמת הודו וכאן ניפגש לראשונה עם המאכלים ההודים, עם פסטיבל ההולי הנחגג ברחובות בהתזת צבעים לכל עבר לרגל בוא האביב ועם כמה מנהגים ידועים יותר ופחות... נלון במהבליפורם.  

 

יום 03 - 7.3.20 - על  "מחולות וחושים"-  במהלך שנות הכיבוש הבריטי, אבדו אמנויות המחול של הדוואדסיות - "נשות המקדשים", שהיו מחוללות למען האלים והכוהנים. בניסיון להחיות את האמנויות הנכחדות הוקם בדרום צ'נאי בית ספר לשחזור המחולות הללו המרכז את מרבית האמנים בתחום הזה. ניפגש כאן במחול ההודי הקלאסי, נלמד על עושר ההבעה של איברי הפנים ומנחי הידיים (המודרות), וננסה גם אנחנו להתחקות אחריהן... לאחר מכן, נצא אל אתרי העיר: נבקר במקדשי החוף, במערות המקושטות בתבליטי הקיר ואצל הפסלים והחוצבים ... נלון במהבאליפורם.

 

יום 04 - 8.3.20 - אל טירובנמלאי -  "ליבו הרוחני של העולם"היום נעשה את דרכנו אל טירובנמלאי וההר הקדוש ארונצ'לה, אתרים הידועים בעיקר להודים המקומיים, בשל האנרגיה התוססת של שיווה האל במקום. הזמן הוא מילוא הירח בשילוב עם חג ההולי והמוני עולי רגל ימלאו את רחובות העיירה. עם הגעתנו נצא אל טקסי הערב באשראם, נתערבב בהמון. חוויה. נלון בטירובנמלאי.

 

יום 05 - 9.3.20 - המקדשים ההינדים של טירובנמלאי - לאחר מדיטציית הבוקר, נצטרף אל עולי הרגל, המאמינים, נזירי שיווה והסהאדואים למיניהם הסובבים בעיירה וסביב ההר ונתבונן בפולחנים הקשורים לשיווה האל ההורס, הרוקד והמודט האלמותי. כאן ניפגש עם מאמינים מכל רחבי הודו, נשתתף בארוחת צהריים מקומית (על עלי הבננה...), נלמד על המקום ואורחותיו ונפגוש חברה  מקומית מיוחדת. נלון בטרובנמלאי

 

יום 06 - 10.3.20 - מילוא הירח ושרי רמנה מהרישי - הלילה יזרח הירח במילואו. ההודים מאמינים (וגם מאמינים אחרים בשאר חלקי העולם), שבזמן הזה אפשר להתחבר לאנרגיה הקוסמית באופן ישיר יותר: הקשר בין האדם הנושא את תפילותיו לבין האנרגיה הקוסמית הופך אז חזק יותר. עם ערב, נצא אל המרכז הרוחני  של שרי רמנה מהרישי, בו "ניקח את הזמן"... נשתתף במדיטציות ובטקסים ובלילה נצא להקפת ההר הקדוש מכולם... נלון בטירובנמלאי.

 

יום 07 - . 11.3.20 - אל פונדיצ'רי, שרי אורובינדו ו"האם"..עם בוקר נצא בדרכנו אל העיר פונדיצ'רי, המשמשת כמרכזו של אחד האשרמים החשובים ביותר בדרום הודו: שרי אורובינדו ו"האם". נבקר במקום ונלמד על  שני ההוגים:  סרי אורובינדו, אשר תורתו משלבת בין פילוסופיית היוגה המסורתית והמדע המודרני, ו"האם" - מירה אלפסה, שנולדה ב סוף המאה ה- 18 בצרפת, הגיעה במסעותיה להודו, פגשה באורובינדו, ונותרה בהודו לשארית חייה. נלון בפונדיצ'רי.

 

יום 08 - 12.3.20 - "לחיות את חיינו אלו בהרמוניה, תוך קבלת האחר, כדי לשפר את מעמדנו בעולם הזה ואת המפגש עם החיים הבאים", זו היתה השותפות הרעיונית של שרי אורובינדו ו"האם", אשר יצרה את  הכפר הבינלאומי המיוחד - אורוביל. ניסע אל הכפר וניפגש עם אנשים וחברים המתגוררים כאן ונשמע מהם על החיים ועל "כאן ועכשיו"... נלון בפונדיצ'רי.

 

יום 09 - 13.3.20 - אורוביל - "עיר השחר" - מקום מפלנטה אחרת - היום נבקר באורוביל ובמתחם המטרימנדיר - "הנשמה של אורוביל", המרכז הרוחני החשוב ביותר למאמיני שרי אורובינדו והמקדש המודרני הכי מיוחד, הנראה כאן כהזיה במרחב המקומי.. המבנה המוזהב הענק, הוקם כמרכז מדיטציה ייחודי אליו מגיעים המאמינים פעמיים ביום לישיבה של שקט והקשבה. כדי לנסות ולחוות, נצטרף גם אנו אליהם ונתנסה כאן בשעה קסומה.  נלון בפונדיצ'רי.

 

יום 10 - 14.3.20 - ו...יצאנו לדרך - עם בוקר נצא בדרכנו לאורך נהר הקאוורי - הנהר הקדוש, שלצידו הוקמה שורה של ערים מקודשות עם מקדשים מרהיבים - ואנחנו נבקר בהם על הדרך. נבקר במקדש בריהדישווארה, אשר הוכלל ברשימת נכסי העולם של אונסקו,  נעבור גם בטנג'ור מפורסמת בסגנון הציורי המיוחד שלה וכאן נבקר אצל אמני המקום המתמחים באמנות המתכת והמשי. כאן. לקראת שקיעה, נגיע ללון בכפר מרוחק קטן וקסום, בו נהנה מהטבע ובעיקר ניקח את הזמן לשקט... נלון בקודראם.

 

יום 11 - 15.3.20 - אל מדוראי - הכרך השוקק והאלה מינאקשי - לאחר מדיטצית הבוקר, ועוד הרצאה של דניאל, נצא  אל  מדוראי - אחת מן העתיקות והחשובות בערי דרום הודו. הכרך התוסס, עמוס בעגלות שוורים, נהגי ריקשות ועולי רגל, הוא מרכז לעולי רגל. נבקר היום במקדש מינאקשי האדיר ששעריו המקושטים מתנשאים לגובה רב, נתבונן בארכיטקטורה המדהימה, במאות אלפי הדמויות והאלים המספרים את המיתולוגיה ההודית על גבי קירות המקדש.. נלון במדוראי.

 

יום 12 - 16.3.20 - את ארוחת הבוקר נחלוק היום עם נשות ארגון "המעגל הפנימי" של הסורואופטימיסיות, הפועל למען רווחתן וקידומן של נשים צעירות. יחד, נחלוק חוויות ונשתף מניסיוננו המשפחתי והמקצועי  ונעמוד על המשותף והשונה בעולמנו כנשים... בהמשך היום נצא אל העיר ההומה לשופינג ובערב  נשוב למקדש מינאקשי , לצפות בטקסי הערב שבהם מכינים את האל שיווה והאלה מינאקשי (לא לפני שהם משכיבים ישון את הילדים: האל מורוגן והאל החביב גאנש), לשנת הלילה שלהם. נלון במדוראי.

 

יום 13 - 17.3.20 - אל ההרים, הטבע ומטעי התה - עם שחר נצא אל ההרים ליומיים של מנוחה ונופש בטבע. נמדוט, נהלך בין המטעים ונלמד על מגוון  התבלינים ההודים המסורתיים, נתנסה בסדנת בישול, נסייר ברגל וגם ניתן קצת מרגוע לגוף ולנפש... נלון בפריאר. 

 

יום 14- 18.3.20 - מקום לנפש בשמורת פריאר..  ארץ  ניחוחות התבלינים והקטורת היא המקום להתענג על יופיו של הטבע. היום נצא לשמורה, לשוט באגם, ליהנות מהמראות ובעיקר להיות... זה הזמן לנוח מהאינטנסיביות של המסע ולחוש את עצמנו ואת הטבע סביבנו. נלון בפריאר. 

 

יום 15 - 19.3.20 -  יום חוויה אצל  "אמה" - היום נצא לדרך אל חופי קרלה ואל הלגונות, למרכז מיוחד: אמריטפורי של אמה - האם המחבקת. נבקר את המרכז, ניפגש עם מאמיניה, נתבונן בעשייה הענפה ובהוויה, אם אמה תשהה במרכז, אולי נצליח גם לקבל חיבוק ובעיקר נלמד על משמעות המגע והאהבה ועל מה שיכולים אישה אחת וחיבוק גדול, לעשות עבור מיליונים של בני אדם... נלון בקולאם. 

 

יום 16 - 20.3. 20 - שיט בבית סירה - עם בוקר נשים פעמינו אל ה"בקווטרס", נשוט בתעלות העוברות בין הכפרים במרחבי הלגונות של קרלה. נתבונן בחיי היומיום ונהנה מהנוף החולף על פנינו...לאחר ששבענו מן השיט, השקט והמים,  נשים פעמינו אל העיר הגדולה, אל קוצין. נלון בקוצ'ין.

 

יום 17 -. 21.3.20 - קוצ'ין -  מקום מושבה של הקהילה היהודית שהייתה בעבר מן המפוארות והמיוחדות שנוצרו בגלות ישראל. עם בוקר נצא לסיור בעיר ונבקר בבית הכנסת ובקהילה היהודית שעדיין חיה במקום. בהמשך, נצפה במופע קתאקאלי - אמנות המשלבת שפת מחול מורכבת, הבעות פנים ותלבושות מרהיבות.  עם ערב, נתכנס לארוחה חגיגית לסיום המסע.... כמעט תם ונשלם... נלון בקוצ'ין.

 

יום 18 - 22.3.20 - הביתה.. עם בוקר, נצא אל שדה התעופה אל לדלהי ומשם לארץ, לטיסה שתביא אותנו חזרה, למציאות שלנו כאן...                                       

 *ייתכנו שינויים במיקומי הביקורים ובתכנים. 

 

ערבי הכנה:

תאריך

שעה

יום

נושא המפגש

10.12.19

19:00

ג'

החוויה הדתית לסוגיה - עם ד"ר דניאל נווה

2.1.20

19:00

ה'

במסלול הטיול - עם ריקי כהן

2.2.20

19:00

א'

מרכזים רוחניים, נשים ואלוהויות בדרום הודו  - עם ריקי כהן

19.2.20

20:00

ד'

לקראת מסע: מפגש משתתפות, הדרכה טכנית, ועוד - עם צוות המסע

 ערבי ההכנה יתקיימו באזור המרכז. כתובת מדויקת של  מיקום המפגשים תישלח לנרשמות לטיול בהמשך.

 

מחיר הטיול: 4560$ .  

גודל קבוצה: 20 - 25 נוסעות.     תנאי תשלום: מקדמה: 500$ לנוסעת - בהעברה בנקאית, לפקודת ריקי כהן.  היתרה תשולם (אפשרי בתשלומים), עד ליום היציאה לטיול, במשרד הנסיעות "סנטורס", הרצליה, אצל פנינה המרמש: 09-9602613.

המחיר כולל:

* טיסות בינלאומיות אייר אינדיהת"א - דלהי / דלהי - ת"א    

* 2 טיסות פנימיות לפי התוכנית.

* מלונות מהדרגה הראשונה ומהטובים בנמצא (מלונות 4-5 כוכבים ומלונות מורשת).

* חצי פנסיון לאורך כל הטיול (כולל 2 בקבוקי מים לכל יום, לאורך כל הטיול).

* אוטובוס תיירות ממוזג והעברות לפי התוכנית.  

* כל הסיורים כולל כניסות לאתרים לפי התוכנית.

* ד"ר דניאל נווה* (ראו בהמשך), ריקי כהן ומדריכים מקומיים.  

* קופת טיפים לנותני שירותים בחו"ל

* כל הסדנאות, הפעילויות והמפגשים המיוחדים למסע זה בהודו.

* סדרת מפגשי הכנה בארץ (ארבעה מפגשים).  

* תכנית מלאה (כולל מרבית הערבים): סיורים, מדיטציות מונחות, הרצאות, סדנאות ומפגשים.   ללא אופשיונלס.

 

המחיר אינו כולל:

* חיסונים וביטוח בריאות ומטען.  * הוצאות בעלות אופי אישי, שתייה ודמי הכנסת מצלמות לאתרים.

* ארוחות, נסיעות ופעילויות אשר אינן כלולות בתכנית הטיול.      * ויזה להודו.

******************

 

דמי הביטול:  מיום ההרשמה ועד 91 ימים לפני היציאה - 70$ /// 90-60  ימים לפני היציאה - 250$ ///  59-45 ימים לפני היציאה - 600$ .  44-30 ימים לפני היציאה - 1000$ ///     29-15 ימים לפני היציאה - 1700$ ///     7-14 ימים לפני היציאה - 2950$   ///  פחות משבוע לפני היציאה - אין החזר כספי.   

* שימו לב: מומלץ לנרשמות לטיול, לרכוש ביטוח ביטול נסיעה מכל סיבה שהיא, בתוך 7 ימים ממועד ההרשמה.   

                                                            ***********

* סעיף סובלנות - דרום הודו הנה ארץ מלאת ניגודים של עולם עתיק וקדמה. מהיותה מדינת עולם שלישי, רמת השירותים והתשתיות נמוכים מהמוכר לנו במערב ולמרות זאת מצויים בה שירותים תיירותיים המאפשרים לנו טיול תוך קיום אורח חיים סביר. אנא התאזרו בסבלנות...

**"אנשים ונשים מכאן ומשם"- באופן כללי יש לזכור שבהודו אפשר לצפות בעיקר ללא צפוי.. במהלך המסע בהודו  נקיים מפגשים עם המקומיים, נכיר אותם ונחווה את אורחות חייהם באופן בלתי אמצעי. תכנית המסע הרשומה מתייחסת לאתרים ומקומות בעיקר ופחות לפעילויות ומפגשים. מטבע הדברים, אנשים עלולים להיות לא זמינים. המדריכים והמלווים, יעשו כמיטב יכולתם לקיים את הסדנאות והפעילויות השונות כדי לאפשר לכן חוויה מיוחדת.

***חובה על המטיילות להתקשר ללשכת הבריאות לצורך ייעוץ וקבלת חיסונים מתאימים לפחות חודש מראש וכן לרכוש ביטוח בריאות המותאם למצבה הבריאותי של כל אחת מהנוסעות וכן למסלול הטיול.

**** ייתכנו שינויים במסלול, במפגשים ובטיסות בהתאם לשינויי הספקים המקומיים.

*******************

וקצת על המלווים בטיול:

ד"ר דניאל נווה  -  ד"ר דניאל נווה, אנתרופולוג איש חינוך ומלווה רוחני, יעשיר את המסע שלנו  עם מדיטציות בבקרים, (בהתאם לאפשרויות הזמן והמקום), וכן ינחה עבודה רוחנית ממבט אנתרופולוגי במהלך הטיול באמצעות המקומות והאנשים שנפגוש. נשוחח על איזון מחדש בחיים על פי האנרגיות המיוחדות של שיווה ווישנו, על אנתרופולוגיה והתרבות בכלל ועל נשיות וירח מלא, בפרט. גם נשוחח על ההיקלעות שלנו בחשיבה דואלית וכיצד נוכל ללכת מעבר לה.. וכמובן, גם על חינוך, הורות, סבתאות, על חייו עם שבט הניאקה של דרום הודו ועל החיים ועל המוות... 

* ריקי כהן  - הקימה ומנהלת "מסע נשי" במהלך 15 השנים האחרונות. מלווה, מארגנת ומדריכה במהלך המסע, תחלוק אתכן את אהבתה הגדולה להודו ואנשים, תעשיר את הקבוצה בידע, בניסיון ובמיומנויות מתחומים נוספים שונים. מוסיקאית ותרפיסטית בהכשרתה.

שתף בפייסבוק 

 

לפרטים והרשמה - ריקי כהן - 0522-311380,  דוא"ל: :riki@masanashi.com  

"מסע נשי" - משרד:09-771937   

 

להתראות!!