סיכום שבועי 14.6.2019

תושבים יקרים,

הנוער שלנ"ו

השבוע התקיימה מסיבת סיום של מחזור נ"ו, הלא היא שכבת י"ב. נפלה בחלקי הזכות להגיע לברך את הנוער הנפלא שלנו, ערב לפני שהם יוצאים לעולם האמיתי. הפעם הגאווה של קהילת שער הנגב התערבבה לי עם הגאווה הפרטית שלי. בני הבכור אביב, סיים גם הוא את התיכון ואוטוטו יצא לשנת שירות. שכבת נ"ו היקרה- תודה לכם שלימדתם אותנו ערכים מהם. בדרישתכם ״לגדול בשקט״, סחפתם אותנו, תושבי שער הנגב אבל גם הצלחתם להעמיד מאחוריכם מדינה שלמה. אתם חוד החנית שלנו. השנה זאת היתה גם שנתו האחרונה של המנהל האגדי, אהרל'ה רוטשטיין. אנחנו נפרדים מאהרל'ה בידיעה ברורה שקצת ממשנתו כמחנך דגול, נמצאת בכל אחת ואחד מילידנו ואולי אפילו גם בנו. אכן בשבילי, זאת היתה מסיבת סיום מרגשת במיוחד.

מפגשי אמנים

למי שפספס, במהלך השבוע האחרון התקיימה בשער הנגב סדרת מפגשים מיוחדת במינה שהובילו נגה גולסט, נטע, גפן וסיני המדהימים. במהלך שלושה ערבים קיימנו מפגש עם אמן מקומי אחד משער הנגב, שעסק בשיחה מרתקת ולמידה משותפת. בערב הראשון אירח את המפגש סיני אברג'יל ברוחמה, הערב השני התקיים בארז אצל שרון קן דור וביום רביעי האחרון התארחנו עשרות מתושבי המועצה בכרם של פפו באור הנר. אלו היו מפגשים מרתקים של אנשים מלאי ידע . הקהל בכל אחד משלושת המפגשים זכה לקבל טעימה מעולמם של האמנים. ההפקה המיוחדת היא פרי עבודה משותפת של מעוף, מרכז הצעירים וקהילת העסקים של שער הנגב. זוהי הוכחה שחשיבה יצירתית ואיגום כוחות מביאים תוצאות מעולות. אני מקווה שכבר בקרוב תצא סדרת מפגשים נוספת.

עוצמה נשים יוזמת

השבוע התקיים בגרין פאב בניר עם מפגש מלא עוצמה נשית שנושאו היה- שילוב של אימהות, יזמות וקריירה. אני מכיר את עולם היזמות מקרוב. לצערי הרב הוא סובל כבר שנים רבות ממחסור בנשים. אנחנו כמועצה שחרטה על דגלה קידום יזמויות באזור, חייבים לקחת אחריות גם על קידום נשים בתחום. הערב המדובר היה התחלה נהדרת. עשרות נשים הגיעו להרצאה שעסקה בשילוב אימהות, יזמות וקריירה. נוכחות שכזו רק מוכיחה כמה כולנו, נשים וגברים כאחד, מבקשים לעלות לפעמים מעל השגרה המעייפת ולהצליח לחלום את עצמנו באמת. הערב הוא שיתוף פעולה של קהילת העסקים בשער הנגב, מעברים נגב צפוני ומעוף. את ההרצאה העבירה היזמת סופית אייזנברג זבולון מקיבוץ דורות והגרין פאב כהרגלו אירח ברוחב לב. מה בהמשך? מעברים פיתחו סדנה ייחודית בשיתוף עם הפורום לקידום נשים של המועצה, מרכז הצעירים ומרכז חוסן, שנקראת "להיות גם וגם". הסדנה תעסוק בפיתוח קריירה ותיתן כלים לשילוב מיטבי של הורות ושגרת החירום באזורנו. מוזמנות להירשם כאן.

אולימפיאדה הכי מיוחדת שיש

בבוקרו של יום חמישי התקיימה תחרות השחייה של הספיישל אולימפיקס במרכז ההידרותרפי שלנו.
בתחרויות השתתפו השחיינים במקצים שונים המתאימים ליכולותיהם כשבחלק מהמשחים לוו השחיינים על ידי שחייני הנגב. במקביל התקיימו גם מיקצים משותפים במרוץ שליחים, לשחייני הנגב ולשחיינים המדהימים של הספיישל אולימפיקס. בסיומה של התחרות התקיים טקס חלוקת מדליות. קבוצת השחייה של הספיישל אולימפיקס קיימת מיום הקמת המרכז ההידרותרפי וזאת כחלק מתפיסת העולם המשלבת אנשים עם צרכים מיוחדים בתוך הקהילה באופן מלא ושווה. כבוד ותודה גדולה לגון צורי, רכז הספורט של הספיישל אולימפיקס, על היוזמה, ליעל טל רכזת השחייה של הספיישל אולימפיקס לאמיר כהן (פיש) מאמן השחיה של הפועל שחייני הנגב וכמובן לצוות עובדי המרכז ההידרותרפי האלופים שהופכים את החזון שלנו למציאות יום יומית!

עדכון חשוב

אמש נורתה רקטה לכיון שדרות וישובי הסביבה. למרות הפגיעה הישירה, בנס אין נפגעים בגוף. זוהי הזדמנות להזכיר לכולם כי מערך ההתרעה הארצי של פיקוד העורף שונה. הסיבה לשינוי היא הפיכת מערכת האיכון וההתרעה למדויקת יותר. את המשמעויות לגבי אופן הפעלת האיכון ניתן למצוא באתר פיקוד העורף (לחצו כאן). אני מודע לכך שהסתגלות לכל שינוי היא מורכבת, קל וחומר כשמדובר על התנהגות בחירום. אבל, בשלב זה ולצערי, כולנו כבר למודי ניסיון. אנחנו יודעים שהתנהגות נכונה בעת חירום מצילה חיים. אנא שימו לב שאתם מבינים את השינוי ויודעים מהן הנחיות ההתגוננות הרלוונטיות ליישוביכם. בתקווה שלא נצטרך בקרוב, אבל אם נצטרך, נהיה מוכנים.

שבת שלום,

שלכם
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

יוני 14

יריד אמנים

 המאפיה דורות

 11:00

17 יוני

מופע סיום המרכז להתעמלות שער הנגב

 19:00

20 יוני

מופע סיום קונסרבטוריון שער הנגב

 מאחורי הקונסרבטוריון בדשא

 17:30

20 יוני

אירוע פתיחת הקיץ מועצתי לשכבות ז.ח.ט.

 קיבוץ דורות

 18:00

21 יוני

קבלת שבת פתיחת הקיץ

 קיבוץ ארז

 18:00

27 יוני

לעולם בעקבות השמש- מופע מחווה לשירי אהוד מנור- מופע הסיום של מחזור נ"ז בבית הספר היסודי

 אמפיתאטרון קרית החינוך

 19:45

 

שתף בפייסבוק