{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

לתרומה לחצו כאן

נוער בחופש הגדול

החופש הגדול של בני ובנות הנוער עומד להתחיל ואיתו עומד להצטמצם החופש של הכיס שלנו. במהלך החופשה, ההוצאות גדלות - המזגן פועל ללא הפסקה, הוצאות המזון גדלות והבקשות החוזרות ונשנות לכסף לבילויים, לקניות, לאוכל, לבגדים מביאות גם הן להוצאת כסף שלא בטוח שהתכוונו להוציא.

החדשות הטובות הן, שהחל מגיל 14 יכולים בני הנוער להתחיל לעבוד בחופש הגדול. אחריות על ההכנסות שלהם וגם על ההוצאות תסייע להם להבין את ערכו של הכסף, את הקושי בהשתכרות מול הקלות שבהוצאה ותסייע גם לכם בהקטנת ההוצאות בתקופה היקרה בשנה. חשוב לצייד את בני הנוער העובדים בידע הנוגע לזכויות המגיעות להם כך שיקבלו את התמורה הראויה עבור עבודתם ובין היתר ילמדו שיעור במיצוי זכויות.

למדריך לנוער לחופש הגדול
להורדת חוברת המידע בנושא תעסוקת נוער
לכלל חומר החופש הגדול לנוער

משפחה בחופש הגדול

החופש הגדול מגיע ואתו הקייטנות, הארטיקים, הטיולים, ושלל הפעילויות והבילויים שעולים לנו הרבה מאד כסף. ימי החופש מהווים תקופה לחוצה ומשמעותית עבור הכיס שלנו ומשפחות רבות מאבדות שליטה על ההוצאות, דבר שעלול להשפיע על מצבם הכלכלי בשאר חודשי השנה.

לפני שהחופש מתחיל. כדאי לתכנן את החופשה ולהערך לקראת התקופה המאתגרת את כישורי הניהול שלנו ואת חשבון הבנק. שימוש בכלים לתכנון הוצאות החופש הגדול של פעמונים, יסייעו לכם לעבור את התקופה מבלי להכנס לחובות. שרון לוין מנהלת תחום הדרכה לקבוצות בפעמונים מסבירה כיצד ניתן לתכנן את הוצאות החופש ואיך משלבים את הילדים בשיח פיננסי על הוצאות הגדולות במהלכו.

סרטוני הדרכה לחינוך פיננסי בחופש הגדול
מדריך להתנהלות כלכלית נבונה בחופש הגדול
לכלל חומרי החופש הגדול למשפחות

חינוך פיננסי בבתי הספר

בעשור האחרון מוביל ארגון פעמונים תוכניות לחינוך פיננסי בעשרות בתי ספר ברחבי הארץ. הטמעה של תכניות פורמליות ללימוד חינוך פיננסי במערכת הלימודים מהווה תשתית ללימוד התנהלות כלכלית נבונה והקנית מיומנויות וכלים לכך כבר בגיל צעיר.

יחד עם זאת, עידוד אקלים בית ספרי, המעודד שיח בנושאים פיננסים תוך התייחסות לסיטואציות מהיומיום, יאפשר לתלמידים להתבונן מחדש, באופן מעשי, על הרגלי הצריכה ודרכי קבלת החלטות בהתנהלותם הכלכלית-חברתית.

בחודשים אלו ממש, מתחילים בבתי הספר, לבנות את התוכניות הלימודיות לשנה הבאה. זה זמן טוב בהחלט לנסות ולקדם תוכנית לחינוך פיננסי גם בבית הספר שלכם.

שתפו את הכתבה בפייסבוק של בית הספר, בקבוצות הוואטסאפ של הכיתה ושלחו במייל למורים שאתם איתם בקשר.

למאמר המלא

עונת החתונות בעיצומה

חיים משותפים מזמנים אתגרים כלכליים לא פשוטים. החל בהחלטה על אופיה של החתונה, החלטות בנושא מגורים, פרנסה ותכנון המשפחה והרחבתה.

להחלטות הפיננסיות שמקבלים בני הזוג בתחילת דרכם יש פעמים רבות השפעה ניכרת על המשך החיים הפיננסים שלהם. שני זמנים בהם כדאי לעצור בתחילת הדרך לחשיבה ולמזעור סיכונים הם: אירוע החתונה וניהולו הכספי וקבלת החלטה על קניית דירה בהתאם למצב הכלכלי.

עצות להקטנת סיכון במימון חתונות
אקסל לחישוב תקציב מתאים לרכישת דירה

תרמו לנו

פניות

עשו לנו לייק


נשלח לכתובת info@paamonim.org מהכתובת info@paamonim.org
שולח: פעמונים ארגון חסד
כתובת השולח: אורלוב 77 פתח תקווה
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה