סיכום שבועי 21.6.2019

תושבים יקרים,

הקן בלב שער הנגב

בשישי האחרון התקיים אצלנו באיבים כנס "הקן בלב הקהילה". הכנס הוא פרי העבודה המשותפת של המחלקה לחינוך חברתי במתנ"ס עם הנוער העובד והלומד והוא עסק בתוכנית העבודה לשנת הפעילות הבאה. בכנס הוצגו השיגי הפעילות בשנים האחרונות (אחוז משמעותי של בני נוער מד"צים במועצה) ועסק בהרחבה בדילמות המלוות את הפעילות (מה תפקיד התנועה בזמן חירום?). במרכזו של הכנס הוצגה תוכנית העבודה הראשונית לשנים תש"פ-תשפ"ב. ישבנו בשולחנות העגולים יחד- בעלי תפקידים, הורים ונציגות של כלל גורמי החינוך במרכיבי תוכנית הפעילות ושוחחנו על אופי החינוך החברתי של ילדי שער הנגב. תנועות הנוער הן מרכיב משמעותי במערך החינוך החברתי של מועצה ושיתוף הפעולה של המועצה איתן הוא הכרחי על מנת שנצליח להעניק לילדינו את מה שהם צריכים- חינוך ערכי, קבוצת שווים, הכרת הארץ דרך הרגלים, אחריות של נוער מדריך נוער ועוד.

סוף הוא התחלה

בשבועיים האחרונים התקיימו במועצה מופעי ואירועי סיום השנה של מסגרות התרבות והפנאי במועצה. בשבוע שעבר צפיתי במופע הסיום של האולפן למחול. מופע מדהים ומקצועי וניכר שהושקעו בו מאמצים רבים, בעיקר של הילדות והילדים הנרגשים. השבוע נכחתי באירוע הסיום של נבחרות ההתעמלות שלנו. תחום ההתעמלות בשער הנגב הוא מקור גאווה. זאת היתה שנה בה המתעמלות והמתעמלים שלנו חזרו הביתה עם מגוון תארים ומדליות. בחמישי האחרון זכיתי לברך ולצפות במופע הקונצרט הסיום של האולפן למוסיקה. גם באירוע הזה פגשתי ילדות, ילדים והורים נרגשים שהתאמנו רבות לקראת המופע. רצף מסיבות הסיום המחיש לי בצורה הטובה ביותר כמה חשובה מעטפת החוגים. כל ילדה וילד יכולים למצוא את מקומם בשלל החוגים שהמועצה מציעה- בתחומי הספורט, האומנות ואפילו השחמט! רק כך יגדלו ילדינו להיות מבוגרים יצירתיים, חברתיים, משקיעים ומצויינים בתחומם. אם רק נתן להם את ההזדמנות הם יוכלו לעשות כל העולה על רוחם, גם להעלות מופע גרנדיוזי וגם לנגן בקונצרט. אומרים שכל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שמאמין בו. תחשבו לאן ילדי שער הנגב יכולים להגיע כשמועצה שלמה נותנת להם רוח גבית.

מורה לחיים

ביום רביעי האחרון קהילת שער הנגב נפרדה מאהרל'ה רוטשטיין, מנהל בית החינוך של שער הנגב ב27 השנים האחרונות (!!). האודיטוריום של קרית החינוך היה מלא עד אפס מקום באנשים שבאו להפרד מהמחנך שיש לו חלק מכובד בכינונה של רוח שער הנגב ובעיצובה של המועצה כפי שאנחנו מכירים ואוהבים. אהרל'ה, תמיד התייחסת לנערים והנערות כמובילי החברה הישראלית של השנים הבאות. הקפדת לעשות זאת בחן, בסבלנות ובגובה העיניים. זהו חינוך אמיתי ומתנה גדולה לכל אדם, על אחת כמה וכמה אדם בשנותיו המעצבות. לראות ולהשתאות כיצד האהבה שלך מקרינה אליהם ושבה אליך מהם בעשרות מונים. ברחבי הארץ צורף לשמך התואר "האגדי" לא בגלל הניסיון הרב והוותק שלך, אלא בעיקר בזכות הדברים הגדולים שהצלחת לכונן כאן במהלך השנים בהם שרתת את המערכת החינוכית של שער הנגב. יאנוש קורצ'אק אמר: "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים". אצלנו בשער הנגב יש שזורעים, יש שנוטעים ויש אותך אהרל'ה שבמו ידיך הבטחת לנו את הדורות הבאים ובנית לנו עתיד טוב יותר. זהו גם המקום לאחל הצלחה רבה ליעקב חדד, מחליפו של אהרל'ה בתפקיד המנהל. אני בטוח שתעשה חיל.

אולם ישן חדש

לפני יומיים חנכנו את החדר הממוגן באולם הספורט הישן. באולם שמשמש רבות את מחלקת הספורט של המועצה, היה עד כה מיגונית קרובה אליה היה צריך לרוץ בעת אזעקה. בהשקעה של רבע מיליון שקל החלטנו למגן חדר פנימי של האולם על מנת לאפשר בו פעילות סדירה גם בעתות חירום. לפני כיומיים חנכנו את החדר החדש ואף כיבדנו את באבא שלנו בקביעת מזוזה. אני רוצה מכאן להודות לידידי שער הנגב מעבר לים, שתרמו וסייעו להפוך את הרצוי לאפשרי. אני מודה גם לשמואל באומן שתמיד נמצא עבורינו. תודה למחלקת הביטחון ולכל העוסקים במלאכה.

הכל אני יכול

היום יצאו באופן רשמי תלמידי חטיבת הביניים והתיכון לחופשת הקיץ, אחרי שנה עמוסת אתגרים. חלק מהאתגרים יחודיים רק לנו אבל יש גם לא מעט אתגרים שהם מנת חלקם של כל בני העשרה בארץ. גם בשביל הצוות החינוכי מדובר בחופשה מבורכת. אני מאחל לכל המחנכים והמחנכות חופשה מלאה וממלאת מצברים. ולכם בני ובנות הנוער יקרים, עבדתם קשה מאוד והרווחתם את המנוחה המבורכת. נצלו כל יום ויום מהחופשה. תטיילו, תנפשו, תחגגו ומידי פעם הקפידו גם לקום (הרבה) אחרי 8 בבוקר. תשמרו על עצמכם ועל חבריכם. חזרו אל בית הספר שלמים, בריאים, שמחים ואולי קצת פחות עייפים. תמיד תזכרו- אל תעשו דברים שאני לא הייתי עושה...

שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

יוני 21

קבלת שבת פתיחת הקיץ

 קיבוץ ארז

 18:00

 

27 יוני

לעולם בעקבות השמש- מופע מחווה לשירי אהוד מנור-
מופע הסיום של מחזור נ"ז בבית הספר היסודי

 אמפיתאטרון קרית החינוך

 19:45

 

02 יולי

מופע פתיחץ הקיץ של המתנ"ס- רבע לאפריקה

 קרית החינוך שער הנגב

 19:00

 

16 יולי

ימי שליש חמים בשער הנגב- גוטה גוטה

 20:00

 

23 יולי

ימי שליש חמים בשער הנגב-
זרעי קיץ

 20:00

 

06 אוגוסט

ימי שליש חמים בשער הנגב- לה קומבינה

 20:00

 

11 אוגוסט

הירשמו עכשיו!!

יוצרים מוזיקאלים במתנ”ס

 09:00

 

20 אוגוסט

ימי שליש חמים בשער הנגב-
זרעי קיץ

 20:00

 

05 ספטמבר

יריד חושים 2019

 16:30

 

 

שתף בפייסבוק