סיכום שבועי 28.6.2019

תושבים יקרים,

כואב הלב
בשבוע האחרון טרור הבלונים פגע לנו במקום כואב במיוחד- מצפור אסף סיבוני. המצפור הוקם לזכרו של בן ניר עם שנפל באסון המסוקים והוא מקום יקר ללב כולנו ובפרט למשפחתו של אסף ז"ל. רק פעולה אינטנסיבית של כוחות הכיבוי, צה"ל, מחלקת הביטחון והרבש"צים שלנו מנעה מפעמוני הרוח, שהיו לסמל האנדרטה המוכר לכולנו, להישרף כליל. מלבד השריפות שלצערי הפכו תכופות יותר, השבוע גם חווינו מספר בלוני תבערה שנפלו בתוך שטח הישובים שלנו והביאו את טרור הבלונים ממש למפתן דלתינו. מצורף למייל זה קובץ הנחיות וטיפים להתמודדות עם המצב הבטחוני וטרור השריפות. את המסמך כתבו צוות מרכז החוסן שלנו, עם דגש מיוחד להתמודדות של הורים וילדים. זה גם המקום להזכיר שלא להסס לפנות למרכז החוסן שלנו, לכל שאלה או התייעצות. ניתן עשות כך באמצעות העו"סיות ביישובים וכן לפנות לפסיכולוגים החינוכיים.
בלוני הנפץ והשריפות, הם טרור לכל דבר ועניין. יש להגיב עליהם כמו שמדינת ישראל יודעת להגיב על אירועי טרור כנגד אזרחיה. לא ניתן שזאת תהיה השגרה שלנו ולא נסכים ששום דבר- טילים, בלונים או שריפות, יפגעו לנו בתנופת הצמיחה. מכאן אני קורא למקבלי ההחלטות- מדיניות ההכלה וההבלגה כבר לא עובדת. לא יתכן שעשרות שריפות פורצות בכל יום באזור ועולם כמנהגו נוהג. מדינת ישראל צריכה לגבש במידי מתווה פעולה שיחזיר את השקט לאזורינו, ויפה שעה אחת קודם!

מסכמים שנה
בשבוע האחרון התקיימו מסיבות הסיום של בתי הספר היסודיים שלנו. זאת היתה שנה מיוחדת במינה. השנה חגג המחזור הראשון של בית הספר קשת שער הנגב- בית הספר הצומח שלנו. השנה הוא אכן צמח, הכה שורשיו באדמה ובקהילה והחל מלבלב בפרחים יפייפים. במקביל גם בית הספר הוותיק ציין את סיום השנה בחגיגה גדולה. בית הספר שהיה כאח גדול- סייע ותמך בבית הספר הצומח. שניהם יחד מהווים עוגן משמעותי בקהילת שער הנגב. בין כותלי בתי הספר נמצא דור העתיד של המועצה. יחד איתו ולא פחות חשוב, נמצאים גם אדריכלי דור העתיד. עם השנים ובמיוחד סביב הקמתו של בית הספר קשת, נרקמה שותפות אמיתית בין הצוותים החינוכיים, ההורים והילדים. זהו שילוב של צוות מצויין, הורים שרואים עצמם חלק ותלמידים ערכיים ומצויינים. כיף לחתום ככה שנה ומרגש במיוחד לחשוב על מה עוד מחכה לנו יחד.

פורשים כנף
ביום ראשון האחרון יצאה לדרך עוד שותפות חדשה פורצת גבולות בשער הנגב והפעם של מעברים נגב צפוני, עמותת יחדיו- ותיקי שער הנגב ומרכז אפ 60+ נגב מערבי, סדנת "פורשים כנף". כחלק מהתהליך האסטרטגי של המועצה, נפתחה השבוע סדנת פרישה מיוחדת, המיועדת דווקא למעסיקים ומנהלי משאבי אנוש. המפגשים מנוהלים בהנחית צוות מועדון "יחדיו" ומרכז אפ 60+ של אשכול נגב מערבי. לפגישה הראשונה הגיעה קבוצה נכבדת של מעסיקים, מנהלי/ות מש"א ובעלי תפקידים מהאזור ובפרט מהקיבוצים. המשתתפים עברו סדנה מעשית לבניית תהליך פרישה ארגוני בהנחייתה של יפעת ניומן. היום נחתם בפאנל מעורר השראה של מעסיקים ששיתפו במודלים מוצלחים של פרישה ותעסוקה בארגון שלהם.

מישהו לפדל איתו
ביום שלישי קיימנו פגישה עם צוות קרן קימת לישראל. קק"ל היא שותפה משמעותית בפיתוח מרחב עוטף עזה ושער הנגב בפרט. יחד עם מספר בעלי תפקידים במועצה דנו בנושאים שעל הפרק- סלילת דרכי ביטחון, פיתוח היערות הקיימים בשטחינו, הקמת גני קק"ל חדשים, תפעול ושדרוג אתרי קק"ל הקיימים ועוד. בנוסף העליתי כמה נושאים חדשים שיש לטפל בהם ובראשם רישות יישובי שער הנגב בשבילי אופניים ממוגנים. זהו פרויקט יקר לליבי שחשוב לי לקדם. קק"ל כמובן וכמו תמיד, הבטיחה לסייע.

מחוברים לצמיחה
השבוע חנכתי את תחנת המשנה של חברת חשמל שאמורה לתת מענה לשער הנגב ושדרות. כיבדו אותנו בנוכחותם שר האנרגיה, דר' יובל שטייניץ, יפתח רון- טל יו"ר דירקטוריון חברת חשמל ודוד צרפתי יו"ר ועד העובדים חברת חשמל. הצורך בתחנת המשנה לחשמל נולד בעקבות הצמיחה המואצת שחוה האזור שלנו בעשור האחרון, הן בבתי אב חדשים והן באזורי תעשיה ומסחר. היא נבנתה בזמן שיא של ארבעה עשרה חודשים והיא מהווה חלק משמעותי וחשוב בפיתוח תשתיות החשמל באזור. בטקס החגיגי ברכתי על הצעד המשמעותי בשמי ובשם חברי אלון דוידי, ראש עיריית שדרות.
בן גוריון אמר שבנגב יבחן עם ישראל. אנחנו תושבי עוטף עזה נבחנים כל יום מחדש, נבחנו אתמול ונבחן גם מחר. המסע הוא לא קל אך המטרה ברורה ואנחנו על השביל הנכון. יחד עם שותפים אמיתיים- משרד האנרגיה וחברת החשמל אנו צועדים לקראת הפיכת האזור שלנו- שער הנגב בואכה שדרות, למוקד פיתוח- תעשייה, מסחר והתיישבות.

שבת שלום,

אופיר

 

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

יוני 28

הפאבלמנט בגבים מארח את ח"כ בני גנץ

 מועדון גבים

 13:00

 

02 יולי

מופע פתיחת הקיץ של המתנ"ס- רבע לאפריקה

 קרית החינוך שער הנגב

 19:00

 

 

06 יולי

יריד הודו בכפר עזה

 מועדון כפר עזה

 11:00

 

16 יולי

ימי שליש חמים בשער הנגב- guta guta

 קיבוץ דורות

 19:00

 

17 יולי

הרצאה להורים- ויסות חושי אצל ילדים

 השירות הפסיכולוגי שער הנגב

 20:00

 

23 יולי

ימי שליש חמים בשער הנגב-
זרעי קיץ

 קיבוץ גבים

 19:00

 

06 אוגוסט

ימי שליש חמים בשער הנגב- זרעי קיץ

 מושב יכיני

 19:00

 

 

11 אוגוסט

הירשמו עכשיו!!

יוצרים מוזיקאלים במתנ”ס

 09:00

 

20 אוגוסט

ימי שליש חמים בשער הנגב- "התפוזים" ערב שירי
קאבר אריק אינשטיין

 קיבוץ ארז

 19:00

 

27 אוגוסט

יריד חושים 2019

 במדשאה מאחורי הקונסרבטוריון

 16:30

 

 

 

 

שתף בפייסבוק