סיכום שבועי 5.7.2019

תושבים יקרים,

העוטף במרכז
ביום שלישי האחרון זומנתי לפגישה עם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו. חשבתי שמדובר בקיום הפגישה אותה אנחנו, ראשי רשויות העוטף, מבקשים זה זמן רב לקיים. כשהגעתי למקום ראיתי שמדובר בפגישה אליה הוזמנו כ- 20 מראשי רשויות הדרום כולו. אני לא מקל ראש בבעיות של רשויות הדרום. גם הם מתמודדים עם אתגרי ביטחון כואבים. עם זאת, רשויות עוטף עזה חווים מציאות שונה בתכלית. אני חושב שראוי היה לקיים את המפגש באופן יחודי ויעודי לצרכי העוטף, כמצופה בימים אלה ועל פי בקשתנו. הבחירה שלי ושל גדי ירקוני (ראש מועצת אשכול) לעזוב לא נבעה מכעס, אלא מדאגה אמיתית שהדרג המדיני לא מבין ולא מודע למצב של תושבי עוטף עזה בשנה האחרונה. ישנה חשיבות רבה לשיח של ראש הממשלה וראשי ותושבי עוטף עזה. כל שיח אחר, שלא מתמקד בתושבי עוטף עזה, חוטא למטרה שבשבילה ביקשנו את הדיון. אין לי כוונה למסמס את זעקתנו לשגרה. לא אקח חלק בכל ניסיון לכך. אני קורא לדרג המדיני לנטוש את מדיניות ההכלה. היא לא עובדת. יש לפנות או להסדרה אמיתית או להרתעה אמיתית. אני קורא לראש הממשלה לקיים איתנו שיח ייעודי לעוטף עזה, שנוכל יחד לשים את תושבי שער הנגב, את תושבי עוטף עזה, במרכז.

"להיות גם וגם"
אתמול נפתחה סדנת "להיות גם וגם". הסדנה מיועדת לנשות המועצה ועוסקת במרדף אחרי סיפוק הן מהקריירה וגם מחיי משפחה. נוהגים לחשוב שאלו לא הולכים ביחד, אך הסדנה מלמדת ומתרגלת חשיבה אחרת. הנחתה את המפגש ליאת בויקו עובדיה והשתתפו בו תשע נשים שלמדו אתמול להכיר אחת את השניה. זה היה מפגש מרגש ומיוחד. התהליך אליו הן נכנסות הוגדר על ידן כ"סופר חשוב, משמעותי והכרחי". עוד ארבעה מפגשים לפניהן. הן תנהלנה חשיבה על קריירה, תקבלנה כלים ליצירת איזון ושילוב הקריירה במעגלי החיים השונים ותעבודנה על פי תכנית עבודה אישית לפיתוח קריירה. כל זאת תוך התייחסות לשיקולים האישיים ולחוסן האישי והמשפחתי. הסדנה הייחודית נבנתה ע"י מעברים נגב צפוני בשותפות המעמד לקידום האישה במועצה, מרכז חוסן ומרכז הצעירים.

מפגש של למידה
השבוע אירחה חממת המחקר והפיתוח היישומי של מועצה אזורית שער הנגב את קונסורציום נוער וילדים בשגרת חירום ממרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום. את חממה הקמנו על מנת לקיים שותפות מחקרית רב מקצועית בתחומי החירום והטראומה, בין גורמים פנים מועצתיים כגון מחלקת החינוך, הרווחה והעמותה לשירות פסיכולוגי ובין מוסדות מחקר. החממה מנוהלת מקצועית על ידי השרות הפסיכולוגי החינוכי. המפגש נערך ברביעי האחרון עסק בהיכרות בין הצוותים. היה מפגש מצויין שיגרור אחריו בוודאי עוד המון שיתופי פעולה ואני שמח לעדכן כי כבר בסוף יולי יתקיים סיור גומלין באוניברסיטת חיפה לתיאום צעדים להמשך. המועצה שמה לעצמה למטרה לקדם פרויקטים מחקריים בתחומי החירום והטראומה שבראש ובראשונה יתמקדו בנושאים שיבחרו על ידי אנשי הטיפול והחינוך בשטח ואף ישאפו להשלכות יישומיות בעבודתם. תודה לכל מי שלקח חלק- צוות המועצה, המחלקה לשירותים חברתים ומרכז החוסן, המרכז לשירות פסיכולוגי, שפ"ח בחירום, מחלקת החינוך, מחלקת החינוך החברתי והפורום הרב המקצועי.

מיזם חריש
אחרי חצי שנה של בניה וחשיבה המועצה יחד עם התנועה הקיבוצית וקיבוץ כפר עזה יוצאים לדרך עם המיזם הייחודי- מיזם חריש. במסגרת המיזם, יגיעו 20 צעירים וצעירות אחרי שירות צבאי לגור בכפר עזה, בתקווה שגם יבחרו להשאר בסוף התקופה. שאפו גדול לחלוצים הראשונים של הפרויקט הזה- קבוצת שחר בכפר עזה. קבוצה מקסימה של צעירים עם המון אהבה לבית. תודה לשותפה שלנו התנועה הקיבוצית, ותודה גם לכל העוסקים במלאכה- מתנ"ס שער הנגב, מחלקת החינוך החברתי וקיבוץ כפר עזה. אגב, אם אתם מכירים צעירים שמעוניינים, ניתן להתרשם ממיזם חריש בלחיצה כאן.

הקיץ בא עלינו לטובה
השבוע פתחנו את הקיץ רשמית עם מופע פתיחת הקיץ של מתנס שער הנגב, במסגרת "ימי שלישי חמים". היה מופע מיוחד מאוד, מלא בגרוב ותנועה. שמחתי לראות את התושבים שהגיעו לחגוג. ואם בפתיחת הקיץ עסקינן- השבוע השקנו את חוברת הפעילות של החינוך החברתי (ניתן לצפות כאן). החוברת מאגדת את כלל הפעילויות שמציעה מחלקת החינוך החברתי לבני נוער, ילדים ומשפחות. המועצה רואה את הפעילויות האלו חלק ממכלול רחב ועשיר של שירות לתושב, ומשקיעים בכך זמן ומשאבים רבים. אנחנו כמובן ממשיכים עם המסורת של ימי שלישי חמים ומארגנים לכם חודשיים של קיץ מלא בתרבות ומופעים מגוונים לכל המשפחה. הישארו מעודכנים כי את הקיץ הזה אתם ממש לא רוצים לפספס.

שבת שלום,

אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

06 יולי

יריד הודו בכפר עזה

 מועדון כפר עזה

 11:00

 

07 יולי

בלוניאדה במול 7

 17:30

 

09 יולי

סביבהחינוך סטודיו זרתא בניר עם

 פאב ניר עם

 20:30

 

16 יולי

ימי שלישי חמים בשער הנגב- gute gute

 קיבוץ דורות

 19:00

 

16 יולי

הופכים חלום למציאות - מקימים קהילת עסקים בשער הנגב

 חממת Southup קיבוץ ניר עם

 20:30

 

17 יולי

הרצאה להורים-
ויסות חושי אצל ילדים

 השירות הפסיכולוגי שער הנגב

 20:00

 

23 יולי

ימי שלישי חמים בשער הנגב- זרעי קיץ

 קיבוץ גבים

 19:00

 

06 אוגוסט

ימי שלישי חמים בשער הנגב- זרעי קיץ

 מושב יכיני

 19:00

 

11 אוגוסט

הירשמו עכשיו!!

יוצרים מוזיקאלים במתנ”ס

 09:00

 

20 אוגוסט

ימי שלישי חמים בשער הנגב- "התפוזים" ערב שירי קאבר אריק אינשטיין

 קיבוץ ארז

 19:00

 

27 אוגוסט

יריד חושים 2019

 במדשאה מאחורי הקונסרבטוריון

 16:30

 

 

 

שתף בפייסבוק