סיכום שבועי 12.7.2019

תושבים יקרים,

אירוע מיוחד במינו
מתרגש לשתף בהודעה שקיבלתי לפני מספר ימים ממרסל דניאל מקיבוץ גבים
״הי אופיר, היום נפגשנו המשפחות המיוחדות בעלות הילדים עם הצרכים המיוחדים של שער הנגב לחגוג את פתיחת החופש הגדול בבריכה בקיבוץ גבים. האווירה היתה קסומה ומיוחדת. אל הילדים שלנו הצטרפו נעורי גבים האלופים ששיחקו איתם ועמדו לרשותם מעל ל 3 שעות של פינוק, הכלה, הקשבה, חברות ורגישות עוצמתית. ההנאה וההתרגשות של הילדים וההורים מתשומת הלב והעטיפה האנושית היו מרחיבי לב. את הערב ליוו המתנפחים של דודי המדהים מקיבוץ ארז והצוות המנצח שלו, עם ארוחה מפנקת של טובה גורן. כל הטוב הזה התקיים במימון של המועצה האזורית שלנו ומחלקת הרווחה שרואה את האחר כשווה וקשובה לצרכיו. תודה לכם שאפשרתם לנו להתפנק, לחייך, להתרגש, לנוח לכמה שעות ולהתענג על רגעי האושר של ילדינו. הורי וילדי המשפחות המיוחדות של שער הנגב״.
חשוב לי לציין שמועצה אזורית שער הנגב רואה את שילוב והכלת האחר כערך עליון. היכולת שלנו לשמח ולעטוף את כלל ילדי המועצה, במיוחד את אלו עם הצרכים המיוחדים, היא חשובה מאין כמוה. האירוע הזה הוא גאווה גדולה לנו כמועצה.

ביקור חשוב
בשישי האחרון הגיע אלינו לביקור שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך. את הביקור ערכנו בקרית החינוך המרשימה שלנו. הסיירנו בבית הספר קשת שער הנגב, שנפתח השנה והרשים מאוד את המנכ"ל. שמואל אבואב הגיע לשמוע את צרכי המערכת בשער הנגב. סיפרתי לו על התוכנית שלי לשנים הקרובות ופרסתי בפניו את העקרונות המנחים שלי. במצב הייחודי של ילדי עוטף עזה מצריך חשיבה ייחודית , תקנים ייחודיים והתמודדות ייחודית של מערכת החינוך. עלינו, משרד החינוך והמועצה יחד, מוטלת המשימה להעניק לילדי שער הנגב את כל הכלים האפשריים גם להתמודד וגם להצטיין. אני יודע שאם רק נייצר את התנאים, ילדי שער הנגב ינסקו. משרד החינוך חייב להתאים עצמו לצרכים של ילדי שער הנגב. זוהי משימה לאומית. מנכ"ל משרד החינוך התרשם עמוקות והאוירה היתה חיובית מאוד.

חוסן נשי קהילתי
במסגרת החשיבה המתמדת על חיזוק החוסן הקהילתי ואישי, התקיימה השבוע פעילות חדשה- שיתוף פעולה נהדר של מרכז החוסן והמרכז ההידרותרפי, ערב חוסן נשי קהילתי. במהלך שלושת החודשים הקרובים יתקיימו במרכז ההידרותרפי ערבי פעילות לנשות שער הנגב, כשכל ערב מוקדש לישוב אחד בלבד. הנאה משיעורי ההידרו, פעילות במים, סדנת מיינדפולנס וזמן ביחד, אלו רק חלק מכלל החוויות המוצעות באותו הערב. במוצ"ש האחרון יצא לפועל הערב הראשון עם נשות נחל עוז. בשבועות הקרובים יפורסמו תאריכים בכל הישובים.

שוטר בגן
במסגרת הפעילות השנתית של השיטור הקהילתי, מתקיימת בכל גני המועצה הדרכת זהירות בדרכים, כשהשבוע התקיימה הפעילות בקיבוץ הראשון- בניר עם. השוטר הקהילתי שלנו, יהודה אהרוני, הוא סלב בקרב ילדי הגנים שרואים בו דמות חשובה ומודל לחיקוי. בהדרכה שהתקיימה השבוע למדו הילדים המקסימים על כללי המעבר חציה, חשיבותה של חגורת הבטיחות בנסיעה, חבישת קסדה ברכיבה באופנים ועוד. כבוד גדול ליהודה והצוות המסור שלו. בקרוב יפגשו אותם כל ילדי הגנים בשער הנגב.

ברוכה הבאה הביתה
קיבוץ אור הנר קלט השבוע 57 חברים חדשים (חברות מלאה בקיבוץ מתחדש) מתוכם משפחות של בני קיבוץ, משפחות של בני הישוב, משפחות של תושבים ותיקים ולא פחות מ12 משפחות חדשות כשרובם עברו לקיבוץ בשנה האחרונה במסגרת שנת הסתגלות. בקרוב תחל הבניה של השכונה החדשה. מספרי הקליטה המרשימה הזו מצטרפים גם למשפחות שעברו מחברות כלכלית לחברות מלאה ול6 משפחות נוספות שצפויות להקלט עד סוף השנה. בסוף 2019, יחצה הקיבוץ האחרון שעלה לקרקע בשער הנגב את רף 200 החברים. הצמיחה הדמוגרפית הזו מסמלת יותר מכל את רוח שער הנגב. אנחנו מבססים את הישובים שלנו, תוקעים יתד באדמה ובונים בכל הכוח.
הצמיחה הדמוגרפית לא רק תורמת לדמוגרפיה אלא גם לחוסן הקהילתי של אור הנר ושער הנגב כולה. בקרוב מאד ישתלבו מספר חברים חדשים לענפים השונים ויחזקו גם את השדרה הניהולית של הקיבוץ. ברכות חמות לקיבוץ אור הנר על החגיגה הקהילתית ולחברים החדשים- ברוכים הבאים הביתה.

שער הנגב 2025
ביום שני האחרון התכנסנו כל מנהלי המחלקות, התאגידים ומסגרות החינוך של המועצה על מנת לבנות את היעדים של המועצה לחמש השנים הבאות. זה היה מפגש חלומי. למה חלומי? כי בפעם הראשונה הצלחנו להרים את הראש מעל היום יום ובאמת לחלום את שער הנגב, כל אחד בתחומו שלו. חלמנו בגדול וחלמנו בקטן. כל אחד מאיתנו ניסה לדמיין איך תראה שער הנגב 2025, במציאות בה אין כבלים או אילוצים. ריגש אותי לראות איך בעלי התפקידים של המועצה חושבים על אחרון הפרטים ובו בעת מכוונים הכי גבוה שאפשר. אחרי יום שלם אני יכול להגיד בלב שלם שאין יעד שעלה אתמול והוא אינו בר הגשמה. תוצרי היום הזה ישמשו אותנו לבניית תכנית החומש, התכנית לחמש השנים הבאות. יש למה לצפות!

שבת שלום,
אופיר

 

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

12 יולי

הפאבלמנט בגבים מארח את ח"כ כתבי הדרום

 מועדון גבים

 13:00

 

16 יולי

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס- gute gute

 קיבוץ דורות

 19:00

 

16 יולי

הרשמה ופרטים

הופכים חלום למציאות - מקימים קהילת עסקים בשער הנגב

 חממת Southup קיבוץ ניר עם

 20:30

 

17 יולי

הרשמה ופרטים

הרצאה להורים- ויסות חושי אצל ילדים

 השירות הפסיכולוגי שער הנגב

 20:00

 

23 יולי

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס- זרעי קיץ

 קיבוץ גבים

 19:00

 

06 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס- זרעי קיץ

 מושב יכיני

 19:00

 

11 אוגוסט

אירועים חמים

יוצרים מוזיקאלים במתנ”ס

 09:00

 

20 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס - "התפוזים" ערב שירי קאבר אריק אינשטיין

 קיבוץ ארז

 19:00

 

27 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס יריד חושים 2019

 במדשאה מאחורי הקונסרבטוריון

 16:30

 

 

שתף בפייסבוק