סיכום שבועי 19.7.2019

תושבים יקרים,

עסקים כרגיל
השבוע זה היה ה-שבוע של בעלי העסקים בשער הנגב. ביום שלישי התקיים אירוע מרגש בו הושק מיזם הקמת קהילת העסקים בשער הנגב. בערב לקחו חלק מעל 40 בעלי/ות עסקים קטנים ויזמים מהמועצה, אשר בהנחייתה של נעמה שקד לוי, זכו לייצר נטווריקינג אזורי. בנוסף היזמים קבלו טעימה מליאון דוד, מנהל מרכז היזמות והעסקים של רמת נגב, כיצד לחשוב כמו סטארט אפ. הערב הוא שת"פ של היח' לליווי עסקים קטנים ויזמויות במועצה, מעברים נגב צפוני ומעו"ף. במסגרת הבנייה וגיבוש קהילת העסקים המועצתית, יצאו כמעט 20 בעלי עסקים של שער הנגב (!!) ליריד עסקים בעוטף, שהתקיים ע"י מעו"ף במתחם שרונה בתל אביב. כשהגעתי ליריד פגשתי בעלי עסקים ערוכים ושמחים לשווק את מרכולתם. היתה אוירה נהדרת. בזמן שמאות מתושבי המרכז פקדו את דוכני המכירה של עסקי העוטף הרבים. קהילת העסקים של שער הנגב בלטה במיוחד. הלכידות והחברות הורגשה. היה פסטיבל אמיתי. בכל החגיגה של השבוע האחרון, לא שכחנו מה עומד על הפרק בימים אלו ממש- הכנסת עסקי המסעדנות תחת הגדרת התיירות לטובת מתן פיצויים בעקבות נזקי המצב הבטחוני. אמשיך לדרוש מהממשלה בכל הזדמנות, לתת מענה למצב הבלתי נסבל של ענף המסעדנות, בשער הנגב ובעוטף כולו. אגב, מי מכם בעל עסק במועצה ועדיין לא חלק מקהילת העסקים מוזמן להצטרף כאן.

פורשים בסטייל
ביום שלישי האחרון נפתחה סדנת הכנה לפרישה בקיבוץ ארז. בסדנה משתתפים כ 18 משתתפים והיא תוצר של שיתוף פעולה בין מעברים נגב צפוני, המחלקה לשירותים חברתיים ומרכז אפ 60+ של אשכול רשויות נגב מערבי. תהליך הפרישה לגמלאות הינו שינוי משמעותי ומאתגר שחשוב להיות מוכנים לקראתו. מטרת הסדנה היא מתן ידע וכלים להתנהלות כלכלית נכונה עם הפרישה מהעבודה תוך התייחסות לצרכנות נכונה, חיסכון פנסיוני, ביטוחים, מיסוי וכן הכרות עם הזדמנויות נוספות שנפתחות לאדם הפורש בתקופת החיים החדשה אליה הוא נכנס. היה התקיים המפגש הראשון מתוך סדרה של חמישה מפגשים אותם מעבירה יוכי פרדו, מנחה מטעם "פעמונים". שיהיה בהצלחה!

המועדון הכי שווה בשדה
השבוע התקיים מפגש של מועדון ותיקי החקלאות. למי שלא מכיר מדובר במועדון שנוסד לפני כשנה במסגרת פורום החקלאות של מעברים נגב צפוני, על ידי חיים חרמוני, מנהל פיתוח הכפר והחקלאות במועצה ויענקלה כהן מנחל עוז, מותיקי החקלאים שלנו, בעברו מראשי ענף הירקות בישראל ומומחה בעל שם בינלאומי (!!) בגידול תפוחי אדמה. חיים ויענקלה יצרו אצלנו פלטפורמה מיוחדת במינה לשיתוף ידע, לווי ותמיכה של חקלאי המועצה. השבוע התקיים מפגש שעסק בהרחבה בתחום גידולי תפוחי האדמה, תחום הקרוב לליבו של יענקלה. את המפגשים החודשיים מארח בחום מועדון יחדיו ומגיעים אליו חקלאים בכל הגילאים ומכל האזור. אין ספק שכל חקלאי, מקצועי או חובב, ימצא עניין וחברה במועדון הייחודי הזה. המפגש הבא יעסוק בתחום המתפתח (גם אצלנו במועצה)- גידולי קנאביס רפואי. אני ממליץ בחום להגיע. 

בונים וממגנים
בימים אלו החלו עבודות במרכז השירות הפסיכולוגי של שער הנגב. במסגרת העבודה יבנו עוד שלושה חדרי טיפול חדשים, ביניהם אחד המותאם במיוחד לטיפול בילדים. החדרים החדשים יאפשרו לנו להרחיב את השירות ולתת מענה מהיר יותר. החדרים כמובן יהיו ממוגנים כך שלא נצטרך להפסיק טיפולים בעת אזעקות או בעת הסלמות. תודה למשרד נגב גליל ו- jnf אמריקה על התמיכה וההליכה המשותפת. המבנה החדש של השירות הפסיכולוגי מתווסף לשכנו, המבנה החדש של המחלקה לשירותים חברתיים. אני שמח ונרגש עם תחילת הבנייה. אבן אחר אבן אנו מעניקים אכסניה ראויה למומחים והמטפלים של שער הנגב, שהם ללא ספק ראש החץ בתחומם וחלק ממערך ההתמודדות שלנו עם השלכות המצב הבטחוני.

אירוח לשבת
בסוף השבוע האחרון אירחו ביכיני את ילדי קו לחיים. ילדי קו לחיים בני 6-21 מתמודדים עם מוגבלויות כגון: c.p. ניוון שרירים ואף קושי בניידות. העמותה קו לחיים פועלת בכל הארץ, בדגש על הפריפריות בישראל. במסגרת הפעילות של החינוך החברתי וביוזמתה של קומונרית בני עקיבא בישוב יסכה דוד, הגיעו הילדים לשבת של פעילות משותפת, טיול במושב ואירוח במהלך השבת אצל משפחות המושב שהתגייסו כולן למאורע. אלו היו יומיים שהוקדשו להרחבת הלב ולקבלת האחר. הלב התפוצץ בגאווה למראות הילדים הצוחקים, מהמושב ומהעמותה. תודה למחלקת החינוך החברתי, להנהגת המושב ולתנועת בני עקיבא במושב על הפקת האירוח המיוחד הזה. תושבי יכיני ובעיקר ילדי יכיני, אני גאה בכם מאוד. תודה על השיעור החשוב שלימדתם את כולנו.

שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

23 יולי

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס- זרעי קיץ

 קיבוץ גבים

 19:00

 

01 אוגוסט

שמאל טוק

 פאב הצריף הירוק קיבוץ ארז

 20:00

 

 

06 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס- זרעי קיץ

 מושב יכיני

 19:00

 

11 אוגוסט

אירועים חמים

יוצרים מוזיקאלים במתנ”ס

 09:00

 

20 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס -
"התפוזים" ערב שירי קאבר אריק אינשטיין

 קיבוץ ארז

 19:00

 

27 אוגוסט

אירועים חמים

שלישי חמים במתנ"ס יריד חושים 2019

 במדשאה מאחורי הקונסרבטוריון

 16:30

 

 

שתף בפייסבוק