{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ניוזלטר מס' 6 - תל"ם
עדכון שבועי - כל סוף שבוע

הצטרפו לתל"ם!
רוצים לקבל עדכונים? רוצים להשתתף ולעזור?

מוזמנים להרשם באתר שלנו
www.telem-il.org/join

חמשת הדברים החשובים ביותר ל'כחול לבן':

 

"כחול לבן" מתחייבת לשמור ולפתח את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, בטוחה ומשגשגת, חותרת לשלום וצודקת!

 

1) אחדות העם - נציע הנהגה מאחדת ולא מפלגת. נפסיק את שיח השנאה והפילוג בין יהודים וערבים, ימנים ושמאלנים, מזרחים ואשכנזים, דתיים ולא דתיים.

 

2) ביטחון - נחזק את ביטחון ישראל על ידי אגרוף הברזל של צה"ל ושאר מערכת הביטחון, שנשענים על היתרון האיכותי, וכן נחזק הביטחון על בסיס יחסים מבוססי אינטרסים עם שכנינו ועם אומות העולם, ובראשן ארה"ב. נחזיר את הביטחון לתושבי ישראל ונשיב את ההרתעה הישראלית שהלכה ונשחקה מול אויבינו בעזה.

 

3) שגשוג כלכלי - אנו מחויבים לצמיחה כלכלית מתמשכת ולצמצום העוני, ומחויבים לקדם חברה המאפשרת הזדמנות אמיתית לכל אזרח ואזרחית. נחזק את המערכות הציבוריות שאחראיות לחינוך, בריאות ורווחה. נשקיע בתשתיות הלאומיות בתחום התחבורה והאנרגיה. נתייחס לחקלאות כאינטרס לאומי. נצמצם הבירוקרטיה ונגביר הפריון. נפעל להורדת יוקר המחיה.

 

4) שמירה על איזונים ובלמים בדמוקרטיה - נגן על שומרי הסף, על שלטון החוק ועל בתי המשפט. לא נאפשר פגיעה באכיפת החוק ובעצמאותה של הרשות השופטת.

 

5) ממלכתיות - נשיב את שיח הממלכתיות לחברה הישראלית. נכבד את כל המגזרים ובני המיעוטים המהווים את הפסיפס המיוחד כל כך במדינת ישראל.

ל"אני מאמין" של בוגי יעלון

הכירו את חברי הכנסת
והמועמדים שלנו

בכל שבוע נציג ח"כ או מועמד ואת פעילותו למען עם ישראל

מיכל קוטלר וונש

 

עורכת דין ומגשרת, חוקרת אקדמית ופובליציסטית.

בת 48 נשואה ואם לארבעה, תושבת רעננה.

 

"כמי שגדלה וחיה בישראל ובקנדה, בבית דתי פלורליסטי, ובין היתר שירתה בצה"ל כחיילת בודדה, אני עצמי מורכבת ומייצגת זהויות שונות המרכיבות את הפסיפס הישראלי. חונכתי, חינכתי ועודני מחנכת לאחריות, לממלכתיות וליושרה. ערכים אלה מובילים אותי להתייצב בעת הזו לשרת בזירה הפוליטית ולתת את שביכולתי, תוך תחושת אחריות עצומה, בין היתר לחידוש וליצירת תפיסות עדכניות למיצוב מדינת ישראל בזירה הבינלאומית מהזווית המשפטית ולחיזוק יחסי ישראל תפוצות."

 

בין התפקידים שמילאה:

 • מנהלת קשרי חוץ בינלאומיים, המרכז הבינתחומי הרצליה
 • מנהלת תחום במרכז הבינלאומי ליישוב סכסוכים וגישור, קנדה
 • מרצה בבית ספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת מקגיל, קנדה
 • רכזת ועדת הקודיפיקציה האזרחית במשרד המשפטים
 • עמיתת מחקר במכון למדיניות נגד טרור, המרכז הבינתחומי הרצליה
 • חברת ועד מנהל ב'צו פיוס'
 • חוקרת ומפרסמת מאמרים בנושאי משפט, חברה, אתיקה ופוליטיקה בפלטפורמות שונות לרבות: מעריב, Jerusalem Post, Times of Israel, Canadian Jewish News .

עמיתת מחקר בתכנית PHD בינלאומית במשפטים.

בעלת תואר ראשון ושני במשפטים.

 

לפרטים נוספים על מיכל קוטלר וונש

להחזיר את המדינה לתלם
כחול לבן לשלטון!
בכל שבוע נציג נושא אחר מתוך המצע המשותף של כחול לבן
 

משפט וחקיקה

 

נוביל תהליך פרלמנטארי וציבורי מקיף, שמטרתו להסדיר את מפעל החוקה של מדינת ישראל על בסיס מגילת העצמאות, הקובעת כי ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית המקיימת שוויון זכויות לכלל אזרחיה. תהליך זה יבוצע באמצעות השלמת מפעל חוקי היסוד, ובראשם חוק יסוד החקיקה - שיסדיר את מעמדם הנורמטיבי העליון של חוקי היסוד ואת מערכת היחסים הנכונה בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת.

 • נמנע פגיעה במעמד בית המשפט העליון ומערכת אכיפת החוק.
 • נעגן בחוק יסוד את עקרון השוויון בזכויות הפרט בישראל – חוק הלאום עיגן את היותה של מדינת ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, שבה הוא מממש באופן ייחודי את זכותו להגדרה עצמית לאומית. אולם, עקרון השוויון בזכויות הפרט נעדר שלא בצדק מחוק הלאום – אנחנו נתקן את העוול. נחוקק מחדש את חוק הלאום בחקיקת יסוד וברוח מגילת העצמאות.
 • נחוקק את חוק יסוד שירות הציבור – בחוק זה יוגדרו כללי המנהל הציבורי המחייבים כל עובד ציבור לשים לנגד עיניו,בכל החלטה ועניין, את הנאמנות לציבור.
 • נקטין את העומס על מערכת המשפט והשופטים – מערכת המשפט הישראלית מתמודדת זה שנים עם עומס בלתי סביר הבא לידי ביטוי במספר תיקים גדול לכל שופט, בהתמשכות הליכים משפטיים, בשחיקת הליכי הערעור ובהוצאות כספיות גבוהות לצדדים הנוגעים בהליך.
 • נגדיל את מספר השופטים ונקים בית משפט לערעורים שיכהן כערכאה רביעית בין בית המשפט המחוזי לבית המשפט העליון, וידון בנושאים אזרחיים ופליליים.
 • נקים ערכאה רביעית שתווסת את עומס התיקים המגיעים לבית המשפט העליון ותאפשר להעביר לבית המשפט העליון רק מקרים מורכבים ומהותיים, שחשוב שבית המשפט העליון יידרש להם.

נקדם מנגנונים חלופיים שיסייעו בהכרעה בהליכים משפטיים - כדוגמת הליכי גישור, בוררות, או הסתייעות במינוי מומחה מטעם בית המשפט שייתן חוות דעת ניטראלית לצדדים בעניין.

למצע המלא של כחול לבן הקליקו כאן


תל"ם בפעילות

שבוע 60 בחץ השחור
עם משפחת גולדין

 

מדברי עו"ד מיכל קוטלר וונש באנדרטת החץ השחור:

 

שבוע 60 בחץ השחור, יחד עם תושבי עוטף ישראל ורבים אחרים, בקריאה למימוש המשפט, המוסר ואנושיות בסיסית; והדרישה שהמפרים אותם ייתנו דין וחשבון.

מדובר בהרבה מעבר לקריאה להשבתו של הדר גולדין למשפחתו ולקבר ישראל. זהו במקרה בוחן, המאתגר תפיסות קיימות האוחזות בכולנו, אזרחים משני צידי הגבול, כבני ערובה של חמאס, ארגון טרור המחויב להשמדת עם.

 

הדר נחטף ונהרג לפני קרוב ל-5 שנים, בזמן הפסקת אש ׳הומניטארית׳ בהובלת ארה״ב והאו״ם ובתמיכת האיחוד האירופי. מאז, נמצא חמאס בהפרה מתמשכת של החוק הבינלאומי ההומניטרי, בעודו מחזיק בחללים ובאזרחים ישראלים, ללא שהוא נדרש לתת על כך דין וחשבון.

 

החלטת מועצת הבטחון 2474 שעברה לאחרונה, מחייבת את השבתם למשפחותיהם. היא דורשת מכל המדינות, האו״ם, מוסדותיו ונציגיו לממש את הוראותיה, ולהגן על זכותם הבסיסית של בני משפחותיהם להשיב את אהוביהם ולהביאם לקבורה. היא מתייחסת לצעד זה כצעד הכרחי ובונה אמון במאמץ למציאת פתרונות במצבי מלחמה. ההחלטה אף מחייבת את כל המעורבים במו״מ ובהענקת סיוע מכל סוג, לדרוש את מימושה.

 

 Please join our call, challenge the paradigm and explain the alternate understanding necessary if we are to find a way forward, for all concerned

 

להמשך קריאה

-------------


חה"כ בוגי יעלון
וחה"כ בני גנץ בבקעה

 

ההזנחה, ההתעלמות והפגיעה המתמשכת בבקעת הירדן ותושביה, לא מקובלות עלינו.
ההתייחסות המזלזלת בתושבי הבקעה, פוגעת באינטרסים של מדינת ישראל.
בסיורנו בבקעה, פגשנו את התושבים החלוצים, הצגנו להם את התוכנית המדינית של ׳כחול לבן׳, בה הגבול המזרחי של מדינתנו הוא בקעת הירדן, ואת תכניתנו לפיתוח הבקעה. הבהרנו להם שהם כאן כדי להישאר, כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

 

לפוסט המלא הקליקו כאן

-------------


חה"כ גדי יברקן
וחה"כ גבי אשכנזי באשקלון

 

קיימנו סיור באשקלון כהערכות לבחירות.
יש לי את הכבוד להיות אחראי על העיר אשקלון בקמפיין של המפלגה. לסיור הגיע ח"כ גבי אשכנזי - Gabi Ashkenazi  האיש שחורש את הארץ לאורכה ולרחובה ומתקבל באהדה מדהימה ע"י עם ישראל. את המטה באשקלון מוביל המשנה לראש העיר מר איתי סהר - Itai Sahar יחד עם Lili Keydar וריקי שי

העיר אשקלון היא פסיפס של כל החברה הישראלית. בשורה אמיתית לשינוי שיכול וצריך להגיע בבחירות האלו. מהקולות ששמענו אתמול מתושבי אשקלון ומהפעילים ומהסיור במדרחוב, אי אפשר שלא להבין את גודל השעה. הציפייה לשינוי, לשיפור ולחיזוק החברה הישראלית כל כך חזקה והתקווה שעולה מהאנשים פשוט ממלאת במוטיבציה להמשיך בכל הכוח ולא להרפות!
אשקלונים אנחנו כאן ואתם איתנו קדימה למהפך!

מפלגת כחול לבן  בראשות בני גנץ - Benny Gantz  תוביל את המדינה למקום נכון וטוב יותר ונעשה זאת רק בזכותכם.

משה (בוגי) יעלון - Moshe (Bogie) Ya'alon Yair Lapid - יאיר לפיד

 

לפוסט המלא הקליקו כאן

הצטרפו אלינו

לצפיה בסרטון הקליקו כאן
חברים יקרים!

 מזמין אתכם להפשיל שרוולים ולהצטרף אלי, לתל"ם, וביחד עם 'כחול לבן' נלחם להחזיר את מדינת ישראל למסילה, כי זו שעת חירום ועזרתכם חשובה וגורלית.

 

יחד ננצח! 

מוזמנים לצפות בסרטון הפונה אליכם, ולהירשם באתר שלנו >>

www.telem-il.org/join

 

בהערכה רבה,

בוגי

 

בואו לבקר בפייסבוק החדש של תל"ם, שיציג את העשייה במפלגה והתארגנות במסגרת כחול לבן לניצחון בבחירות.

כנסו לדף, אל תשכחו לעשות לייק לעמוד והיו עוקבים פעילים שלנו.

 

למעבר לדף הפייסבוק הקליקו כאן!

נשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה