{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ניוזלטר מס' 8 - תל"ם
עדכון שבועי - כל סוף שבוע

הצטרפו לתל"ם!
רוצים לקבל עדכונים? רוצים להשתתף ולעזור?

מוזמנים להרשם באתר שלנו
www.telem-il.org/join

קצת על השבוע שחלף -
משה (בוגי) יעלון

 

< על השחיתות הפושה >

ריקבון השחיתות הגיע למוסד מבקר המדינה. אם עוד מישהו חשב שמונה מבקר מדינה, שיחזק את שלטון החוק והמינהל התקין, קיבל תשובה ברורה, בהחלטת ד״ר מתניהו אנגלמן להפסיק להילחם בשחיתות, ולסייע לנתניהו להימלט מאימת הדין, ולהיות מעל החוק. מבקר המדינה אמור להיות משרת ציבור, ולא משרתו של אדונו. ב-17.9 מחליטים אם ממשיכים להשחית את המדינה עם נתניהו, או בוחרים בשינוי ותקווה עם בני גנץ!

 

< על הרצח הנורא ועל גבורתם של חיילי צה"ל >

מחזק את ידי כוחות צה״ל, שסיכלו אמש פיגוע בגבול רצועת עזה, ואת ידי כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ שהביאו ללכידתם של רוצחי החייל דביר שורק ז"ל. הכוחות הפגינו מקצועיות ונחישות, והוכיחו לאזרחי ישראל, שיש על מי לסמוך! אויבינו ימשיכו לנסות להרוס, ואנחנו נמשיך לבנות ולהיבנות!

 

< על הסכסוך הישראלי פלסטיני >

בסכסוך הישראלי פלשתיני, איני מרגיש אשם, לא בשם אבותיי ולא בשם עצמי. כל ניסיון לחלק את הארץ נענה בסירוב שלהם ובפתיחה באלימות. לכן, לא צריך להפנות את האצבע המאשימה אלינו.

אנו ב'כחול לבן' אומרים דברים ברורים: אין סיכוי להסדר שלום בטווח הנראה לעין, אבל גם איננו רוצים מדינה דו לאומית. אין פתרון זבנג וגמרנו ומי שמשלה את עצמו שיש יגיע למצב בטחוני בלתי נסבל של מאות הרוגים, כמו שקרה אחרי אוסלו. הסרבנות הפלסטינית להכיר בזכותנו לחיות במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי באיזה שהם גבולות, הביאה את מנהיגיהם לסרב לכל פשרה טריטוריאלית, ולהפעיל אלימות לנוכח כל הצעת חלוקה. מאחר והם תלויים בנו כלכלית, תשתיתית וביטחונית, כמו תאום סיאמי שלא ניתן לנתקו מחבל הטבור, עלינו לחזק את ההפרדות הפוליטית והטריטוריאלית, ולקדם את הכלכלה, התשתיות (מים, חשמל, תחבורה) והביטחון.

 

< על צום תשעה באב >

בית המקדש השני נחרב על שנאת חינם על רקע של שחיתות, בשל התנהלותם של מי שאמורים היו להנהיג את הציבור, ואהבת הממון הביאה אותם לשנאת אחיהם.

מדי שנה, בצום תשעה באב, אנחנו מקבלים תזכורת לסיבה שבגללה חווינו אלפיים שנים של גלות מארצנו. זה הזמן לחשבון נפש. על העבר ועל ההיסטוריה של עמנו, אך גם חשבון נפש על העם שאנחנו רוצים להיות. לפנינו עוד אתגרים פנימיים רבים, למען עתידנו. בבניין ירושלים ננוחם.

 

< ברכת חג הקורבן לאחינו המוסלמים >

לכל אזרחי ישראל הדרוזים והערבים, החוגגים את עיד אלאצ'חא, ברצוני לאחל לכם:

עיד אלאצ'חא מובארכ!

כל עאם ואינתום בח'ייר!

عيد مبارك

كل عام وانتم بخير!

חג קורבן שמח!

 

ושנדע ימים טובים יותר!

הכירו את בוגי יותר!

מה בוער...
ח"כים שלנו על החברה הישראלית

חה"כ משה (בוגי) יעלון

העדר מנהיגות של דוגמא אישית – נציב מחדש עבור עם ישראל, מנהיגים שמשרתים את הציבור, המונעים מטובת העם ולא מטובתם האישית, המאמינים ביושרה, צניעות וניקיון כפיים. בן גוריון, בגין, ז'בוטינסקי וטרומפלדור- יש לנו ממי ללמוד!


חה"כ יועז הנדל

אובדן הממלכתיות וההתנהגות הגלותית - אזרחי המדינה, ובראשם ראש הממשלה תוקפים את מוסדות המדינה ופוגעים בממלכתיות ובאחדות של כולנו. עלינו להחזיר את הממלכתיות המאחדת!


חה"כ צביקה האוזר

לכידות חברתית כליבת החוסן הישראלי - בימים שבהם שוליים הופכים למרכז והמרכז לשוליים, הלכידות החברתית מקפלת בתוכה אחדות בין רכיבי החברה, אמון במערכות בירור האמת והחזרת אמון הציבור בנבחריו.


חה"כ אורלי פרומן

אנשי החינוך שלנו ומעמדם בחברה הישראלית - עלינו לדאוג שלמקצוע החינוך יגיעו האנשים הנכונים ביותר, ויקבלו את ההכשרה והכלים הנכונים. החברה הישראלית, התלמידים וההורים, צריכים לרכוש להם כבוד והערכה.


חה"כ גדי יברקן

מאבק באפליה ובהדרה דרך צמצום פערים חברתיים וקידום האחדות בעם - כדי לפרק את האפליה וההדרה בחברה הישראלית כלפי אוכלוסיות מופלות, מודרות ומוחלשות, צריך להתחיל בייצוב מעמדן של כלל הקהילות בחברה בצורה שווה. חוקית חברתית, כלכלית וחינוכית, עם חלוקת משאבים שווה!


להחזיר את המדינה לתלם
כחול לבן לשלטון!
בכל שבוע נציג נושא אחר מתוך המצע המשותף של כחול לבן
 

פריפריה - ליבה הפועם של מדינת ישראל!

למרות השקעות כספים גדולות בעשורים האחרונים, הפער בין הפריפריה למרכז בישראל הוא אחת הרעות החולות של החברה הישראלית. במרחק של פחות מ-100 ק"מ צפונית לנתניה או דרומית לראשון לציון חיים אנשים שיש בינם לבין תושבי המרכז פערים בלתי נסבלים בשכר, בתוחלת החיים ואף בשירותים הממשלתיים שהם מקבלים. הפריפריה בישראל אינה "האחות החלשה" של המרכז.

כחול-לבן מאמינה שצריך לשנות מן היסוד את התפיסה ביחס לפריפריה. הפריפריה היא העתיד של הצמיחה, של העוצמה הכלכלית ושל הלכידות החברתית בישראל. לשם שינוי התפיסה יש להסתמך על שני יסודות: יצירת אזורי פריפריה שלכל אחד מהם "סיפור" שלם, המאגד משאבי ממשלה, רגולציה, שלטון מקומי, אקדמיה וקהילה תוססת; ושלטון מקומי חזק ויעיל – השלטון המקומי הוא לב הפתרון ולא תסמין לבעיה.

 

 • ניצור אופי אזורי, המבוסס על תעשייה עיקרית משולבת חדשנות, בכל אזור בצפון ובדרום
 • נשנה את טבלת מחירי הקרקעות
 • נאחד את חישוב הארנונה
 • נחזק יישובים קיימים
 • נעודד עסקים קטנים בפריפריה
 • נקדם חיבור מפעלים לגז הטבעי
 • ניצור רגולציה שתחייב חברות ממשלתיות להעביר חלק מהפעילות והרכש שלהן לפריפריה
 • נחזק את תשתיות הבריאות בפריפריה
 • נקים את "אוניברסיטת הגליל המזרחי"
 • נשקיע בפרויקטים של התחדשות עירונית
 • נקיים את הבטחות "תוכנית הצפון" ואת החלטת הממשלה 922 לחיזוק הצפון ולהשקעות דרושות במגזר הערבי

למצע המלא של כחול לבן הקליקו כאן


תל"ם בפעילות

חה"כ בוגי יעלון
כנס פעילים בקריית ביאליק

כנס פעילים #כחולבן בקרית ביאליק עם חברי הכנסת פנינה תמנו שטה וגדי יברקן.

ממשיכים להגיע לכל מקום בארץ!

 

לפוסט המלא ותמונות נוספות - הקליקו כאן

-------------


כנס בירושלים

 

"לא ניכנס לקואליציה בראשותו של בנימין נתניהו. אנחנו לא מאמינים בדרך הרעה שהוא מוביל את המדינה. אזרחי מדינת ישראל הבינו מזמן שחייבים להחליף את השלטון כדי להחזיר את ישראל למסילה!
הערב בכנס ירושלים #כחולבן עם יועז הנדל ומירב כהן"

 

לפוסט המלא ולוידאו מהכנס - הקליקו כאן

-------------


חה"כ אורלי פרומן
השקת מטה כחול לבן בכפר סבא

 
"השקנו באירוע חגיגי ובערב מיוחד את מטה כחול לבן בכפר סבא.

הגיעו עשרות אנשים שצמאים לשינוי.

הייתה שמחה על ההזדמנות השנייה שניתנה לנו, על הכוחות הרבים שהגיעו לחזק אותנו ועל רוח הקרב וההתנדבות של פעילינו הרבים. ועצב, עצב על כך שנגררנו לבחירות נוספות רק בגלל אדם אחד שדואג רק לעצמו. שמחפש חסינות לעצמו ולא חוסן לעמו.

את הכוחות האלה, את השאיפה לשינוי, את הנחישות והתקווה נביא אל רחובות כפר סבא. בעזרתכם, נדאג שכל קול לכחול לבן ימצא את דרכו אל הקלפי.

ב-17.9 מצביעים ''פה'' בקלפי.
מצביעים כחול לבן!"

 

לפוסט המלא הקליקו כאן

הצטרפו אלינו

לצפיה בסרטון הקליקו כאן
חברים יקרים!

 מזמין אתכם להפשיל שרוולים ולהצטרף אלי, לתל"ם, וביחד עם 'כחול לבן' נלחם להחזיר את מדינת ישראל למסילה, כי זו שעת חירום ועזרתכם חשובה וגורלית.

 

יחד ננצח! 

מוזמנים לצפות בסרטון הפונה אליכם, ולהירשם באתר שלנו

 

בהערכה רבה,

בוגי

 

למעבר לאתר הקליקו כאן!

נשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה