סיכום שבועי 30.8.2019

תושבים יקרים,

פתיחת שנת הלימודים
ביום ראשון נפתח ברוב הוד והדר את שנת הלימודים תש"פ. בחודש האחרון עמלנו במרץ על מנת שהראשון לספטמבר יעבור לא רק ללא אירועים חריגים אלא גם שכל ילד וילדה, בין אם נכנסים למערכת הגיל הרך ובין אם זו שנתם האחרונה בכיתה י"ב, ימצאו את מקומם וירגישו בטוחים ועטופים. בשנה האחרונה השגרה באזורינו הפכה שברירית יותר מתמיד. כולנו כמהים לשגרה ויודעים כי היא גם היא, סוג של חוסן. פתיחת שנת הלימודים בצורה בטוחה ונכונה מאפשרת לנו שגרה מבורכת. אני גאה לומר שאת הצד שלנו ב"עסקה" הזאת- כרשות, כקהילה וכאזרחים, מילאנו על הצד הטוב ביותר.

עד הבית
השבוע הפצנו את חוברת המידע לקראת שנת הלימודים תש"פ. החוברת היא פרי עמלם של כל המחלקות שעניינן חינוך ילדינו. בחוברת תוכלו לקרוא על כל התוכניות הפועלות בגני הילדים בשער הנגב (מפולח על פי גילאים), תוכלו להכיר את התפיסה החינוכית של מנהלי בתי הספר במועצה, תכירו את האפשרויות העומדות לפניכם בכל הקשור לפעילות אחר הצהרים ועוד מידע רב ומגוון. בשער הנגב כל ילד או ילדה יכולים למצוא את מקומם, אי לכך גם בחוברת תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי לילדים שלכם- בין אם הם אוהבים לרקוד, לשחות, מחוננים או עם צרכים מיוחדים. החוברת נמצאת באתר המועצה, זמינה לקריאה ולהורדה וניתן להתרשם ממנה כאן.
בנוסף לחוברת ובמסגרת המאמץ שלנו להנגיש את כל המידע הרלוונטי לקראת שנת הלימודים תש"פ, אני מזמין את כולם לקרוא את האיגרת לקראת השנה החדשה של מנהל מחלקת החינוך שלנו, אורי מלול. ניתן לקרוא כאן.

אלוני שער הנגב
בשנה האחרונה נכנסה קהילת שער הנגב לתהליך נפלא ודמוקרטי של בחירת שמות לבתי הספר היסודיים המועצה. תחילה הוקמה ועדת היגוי לכל בית ספר (ישן וצומח), אחר כך התלמידים\ות וההורים התבקשו לעלות שמות שלדעתם מתאימים. הועדה דנה ארוכות בכל שם שהתקבל. ההצעות היו מקסימות. בהצעות (המנומקות היטב) שהעבירו הילדים\ות, ניתן היה לזהות את תחושת השייכות שלהם\ן לקהילת שער הנגב, ניתן היה להבין איך הם תופסים\ות את בית הספר ואת הרצינות שהם מייחסים\ות לתהליך בחירת השם. לפני מספר חודשים דיווחנו באופן רשמי על השם הנבחר לבית הספר הצומח- בית הספר קשת. היום אני גאה לספר לכולכם כי קיבלנו אישור רשמי גם לשמו של בית הספר הוותיק- בית ספר אלוני שער הנגב. השם מבטא בצורה הטובה ביותר את השורשים העמוקים שלנו כקהילה, את הגובה אליו אנו צומחים ואת איתנותנו. אני גאה במיוחד לאור הידיעה כי את השם הציעו לראשונה הילדים והילדות שלנו.

איתכם ובשבילכם
זמן החזרה ללימודים ותקופת החגים שאחריו, הינם זמנים מורכבים ומלאי שאלות לנו ההורים. לכן, היום אני גאה לבשר על הקמת מוקד מועצתי חדש לפניות של תושבים הקשורות לפתיחת שנת הלימודים תש"פ. למוקד ניתן לפנות עם כל שאלה, נושא או עניין הקשורים לילדינו, למערכת החינוך בה הם נמצאים, למערך ההסעות ועוד. מועצה אזורית שער הנגב פועלת בחודשים האחרונים על מנת לשדרג ולשפר את מערך השירות לתושב. הקמת מוקד זה הוא חלק מהעבודה שלנו והמאמץ לתת שירות יעיל, אדיב ומקצועי בכל נושא- על אחת כמה וכמה בנושאים הנוגעים לילדינו. אני מזמין אתכם לפנות למוקד.
ניתן לפנות בכל זמן גם בוואטאפ, גם במייל וגם בשיחת טלפון למוקד שמספרו- 052-3388999 או לכתובת המייל moked@sng.org.il.
הפניות תועברנה לגורם המטפל המתאים, כך שכל פונה יקבל מענה מהיר ויעיל ככל שניתן.

מילה לסיום
הורים יקרים- כל פתיחה של שנה חדשה מביאה עימה הרבה חששות ודאגות אך גם התרגשות רבה, גאווה ושמחה גדולה. גם אני כאבא, כל שנה מחדש, מתרגש ודואג לילדי. השנה עשינו מאמצים רבים כדי לנסות ולהוריד את מפלס הדאגה. אני יודע, יש גם הרבה שלא תלוי בנו ולא תמיד אפשר שלא לדאוג (זהו טבעם של הורים), אבל פתיחת שנת לימודים היא בראש ובראשונה, לפני כל החששות, מסע משמח. מועצה אזורית שער הנגב עושה הכל כדי ללוות אתכם יד ביד במסע הזה. אל תהססו לספר, להגיד, לשאול וגם לבקר.
ולכם ילדים נפלאים- תנצלו את השנה הזו לגדול טיפה יותר, לשאול שאלות ולצמוח. תהיו חברים אחד של השניה. צאו בשלום וחזרו בשלום. קהילת שער הנגב כאן בשבילכם.

שתהיה לכולנו שנת לימודים פוריה, משמעותית ומוצלחת.
שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

30 אוגוסט

פאבלמנט עם ניצן הורוביץ

 מועדון גבים

 13:00

 

30 אוגוסט

טורניר קיץ כדורעף חופים עוטף עזה

 חוף דלילה אשקלון

 08:00

 

30 אוגוסט

קבלת שבת מוזיקלית לכבוד החזרה ללימודים

 לחדר אוכל ברור חיל

 17:00

 

09 ספטמבר

הרצאת הורים בנושא ויסות חושי

 בשירות הפסיכולוגי

 20:00

 

18 ספטמבר

הרשמה ופרטים

דיוקן עצמי- סדנה מיועדת לגברים

 מרכז החוסן

 00:00

 

19 ספטמבר

ההאקתון הקיבוצי השני בשער הנגב

 חממת southup

 14:00

 

 

שתף בפייסבוק