סיכום שבועי 6.9.2019

תושבים יקרים,

ככה פותחים שנה
בתחילת השבוע פתחנו את שנת הלימודים תש"פ. לשמחתי הרבה חגיגות היום הראשון ללימודים עברו ללא אירועים חריגים וכך גם שאר השבוע הראשון של השנה. כיבדו אותנו בנוכחותם- מזכ"ל התנועה הקיבוצית ניר מאיר, תת אלוף אליעזר טולדנו מפקד אוגדת עזה וסא"ל איציק וקנין ראש ענף עורף באוגדת עזה. הטקס של בתי הספר היסודיים היה מרשים וניתן היה להרגיש את ההתרגשות של ילדי כיתות א' המקסימים. בצהריים חיכו לילדים מדריכי החינוך החברתי עם הפתעות קטנות, פעילות משחקים לפתיחת השנה, שיחה על היום הראשון ללימודים וזמן משותף. גם תנועות הנוער פתחו את השנה. ביום שלישי האחרון התקיימו פעולות ברוב יישובי המועצה. המד"צים החדשים קיבלו כבר את השיבוצים שלהם והובילו ימי פעילות חגיגיים ומרשימים. עוד ביום ראשון יצאו תלמידי כיתות י"ב לטיול השנתי ולמרות המתיחות הביטחונית בצפון הארץ, לו"ז הטיול לא נפגע. הילדים נהנו וחזרו הביתה מרוצים ומתרגשים לפתוח את שנתם האחרונה במערכת החינוך. השנה בהרבה מהישובים שלנו ישנם חניכים בשכבות י"א וי"ב שמלווים את ההדרכה יחד עם המדריכים הבוגרים, מרכזים פעילות ומנהיגים את תנועת הנוער. הנוער שלנו שמדריך, מתנדב ויוזם הוא בהחלט מקור לגאווה והשראה. תודה לכל הצוותים החינוכים על השבועות האחרונים- לצוותי בתי הספר, לחינוך החברתי, למחלקות החינוך, הביטחון, התחבורה ולמתנ"ס. עדיין יש אתגרים ושינויים, הן בהסעות והן בשיבוצים. לאט לאט המערכת תכנס לעבודה רציפה וחלקה. אני מודה על הסובלנות של ההורים ומאחל לכולנו שנת לימודים נהדרת.

יכיני הדור הבא
ביום חמישי פתחנו את קורס הדירקטורים לתושבי מושב יכיני במפגש ראשון שעסק במציאות החדשה של המושבים וביצירת שיתופי פעולה בתוך המציאות הזו. לקורס נרשמו כמעט 30 (!!) משתתפים. מדובר בקורס ייחודי וראשון מסוגו בארץ שנבנה בשיתוף פעולה של מועצה אזורית שער הנגב, מעברים נגב צפוני ותנועת המושבים במיוחד למושב יכיני. לא רק שהקורס הוא ייחודי ליכיני, מדובר בתוכנית משמעותית שעוסקת גם בפיתוח קהילה ומסגרת חברתית. קהילת יכיני נמצאת בתנופה אדירה. קורס הדירקטורים שנפתח אתמול, תפקידו לייצר הנהגה מקומית חזקה וטובה יותר, לצד הכשרה של הנהגת העתיד- מתוך יכיני ובשביל יכיני. כשקורס הדירקטורים הזה קרם עור וגידים התרגשנו כולנו. אתמול במפגש הראשון, אל מול חדר מלא במשתתפים, הלב כמעט התפוצץ מגאווה. אין ספק שהגענו אתמול לשיא חדש. שאפו גדול לקהילת יכיני ושיהיה לכל המשתתפים בהצלחה בקורס.

החבר שבא לבקר
ביום שלישי הגיע לבקר אותנו ד"ר כריסטוף שנאודיגל ראש המועצה האזורית קרלסרוהה שבגרמניה, שמלווה אותנו כבר שנים רבות. שער הנגב וקרלסרוהה מקיימות שותפות וחברות קרובה. שתי הרשויות לומדות האחת מהשניה, מקדמות האחת את השניה ומייצרות קשרי חברות איתנים ויציבים. בשלושת הימים הקצרים בהם התארח אצלנו, ביקר ד"ר שנאודיגל בחממת ההיי טק שלנו, סייר בקרית החינוך ובבתי הספר ואף סעד במגוון עסקי שער הנגב באזור. כמו תמיד, גם הפעם היה ביקור מעניין וחיובי. מהשותפות שלנו עם קרלסרוהה יוצאים רק דברים טובים ואני שמח שאנחנו מקפידים על חיזוק הקשר המצויין בינינו.

פורצים גבולות
בתחילת השבוע עלו על מטוס לבטומי שבגאורגיה קבוצה של 40 חברי מועדון יחדיו, בדרך לטיול בלתי נשכח של חמישה ימים מלאים ועשירים. הטיול הוא יוזמה של עמותת ותיקי שער הנגב- מועדון יחדיו. למעשה, בפעם הראשונה יצאו ותיקי שער הנגב לטיול מאורגן מחוץ לגבולות ישראל. טווח הגילאים של הקבוצה הוא מרשים- מגיל 68 ועד גיל 93. הטיול אורגן כולו על ידי צוות יחדיו וכלל מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות (אפילו אומגה!) לצד הכלה ונגישות לכל אחד ואחת מהמשתתפים. הטיול הוא עוד צעד בלקיחת האחריות שלנו על ותיקי שער הנגב ועל אלו שכבר אין ביכולותיהם הפיזיות לטוס לטיול לבדם. הקבוצה המרשימה הזו נחתה אתמול בישראל והטיול הוכרז כהצלחה גדולה. תודה רבה לחיה ברדמן ולכל צוות עמותת הותיקים שלנו שנתנו מכל הלב והפכו את הטיול לחוויה בלתי נשכחת. אני גאה בכם מאוד!

הורה שמש
השבוע נחתו מויאטנם להקת "הורה שמש"- להקת הריקוד של שער הנגב, הפועלת תחת המתנ"ס בניהולו של חזי בוצר (כפר עזה), מנהל מחלקת התרבות. הלהקה הוזמנה לרקוד בסיבוב הופעות בצפון ויאטנם (!!) שאורגן בשיתוף מדהים של שגריר ישראל בויטנאם נדב אשכר וצוות השגרירות, משרד התרבות בויטנאם בראשות שר הספורט והאמנות של וייטנאם ומונה טורס אשקלון. חברי הלהקה משער הנגב והסביבה יצגו אותנו בכבוד רב וחשפו את תושבי המדינה הרחוקה גם לסיפור המיוחד של קהילות שער הנגב וגם ליכולות המרשימות והרמה הגבוהה של הלהקה והחברים בה. כבוד גדול וגאווה גדולה לדעת ששמנו הולך לפנינו גם למקומות כמו ויאטנם. תודה רבה לחזי בוצר וכל הרקדנים והרקדניות של "הורה שמש" על שייצגתם אותנו בכבוד רב!

שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

09 ספטמבר

הרצאת הורים בנושא ויסות חושי

 בשירות הפסיכולוגי

 20:00

 

18 ספטמבר

הרשמה ופרטים

דיוקן עצמי- סדנה מיועדת לגברים

 מרכז החוסן

 00:00

 

19 ספטמבר

ההאקתון הקיבוצי השני בשער הנגב

 חממת southup

 14:00

 

22 ספטמבר

אירועים חמים

יום קידום וחוסן ביחדיו

 07:00

 

23 ספטמבר

אירועים חמים

3 עשורים ליחדיו-
מחלום למציאות! חגיגה לכל ותיקי שער הנגב

 אור הנר

 18:00

 

 

 

שתף בפייסבוק