סיכום שבועי 13.9.2019

תושבים יקרים,

חברינו מעבר לים
השבוע שהיתי בארה"ב והתארחתי אצל חברינו הטובים מפדרציית סן דיאגו. פדרציית סן דיאגו מלווה אותנו בשער הנגב כבר שנים ארוכות והקהילה היהודית שם, היא חברת אמת של המועצה. מדובר בחברים קרובים שצועדים איתנו ואנו איתם בימים טובים ובימים טובים פחות. יחד עשינו לא מעט- מלמידת עמיתים משמעותית, דרך משלחות בני נוער משני הצדדים ועד קידום פרויקטים משותפים. פדרציית סן דיאגו היו גם אלו שסייעו לנו רבות בבנייתו של תיכון שער הנגב- בית הספר הראשון בעולם שהוא ממוגן כולו. אותם חברי אמת צועדים איתנו בדרך חדשה ובימים אלו מסייעים לנו בהקמת מרכז הצעירים והספורט החדש שיבנה בקרית החינוך ואף שותפים בחממה הטכנולוגית של שער הנגב. שמחתי להתארח אצלם, ללמוד מהם ולהודות להם פנים מול פנים על כל מה שהיה, יהיה וקורה גם עכשיו.

החיים פה שווים
במסגרת המאבק של הנהגת ההורים הארצית למען החינוך המיוחד במדינת ישראל יושבתו בתי הספר היסודיים בכל מדינת ישראל במהלך יום הלימודים הנוכחי, לשעה. אנחנו בשער הנגב שמים את החינוך המיוחד בראש סדר העדיפות ורואים בו נושא שחשוב להילחם עליו. לצד הרצון לקדם את החינוך המיוחד בישראל, בשער הנגב ישנם גם שיקולים ביטחוניים רבים וכמיהה לשגרת לימודים. בשל המצב הרגיש של עוטף עזה ובהתייעצות עם גורמי החינוך וגורמי הביטחון השונים במועצה, הוחלט שלא להשבית היום את הלימודים לשעה אלא להקדיש אותה ללימוד מותאם גיל בנושא קבלת האחר, קבלת השונה והכלתו. בתי הספר היסודיים נערכו בהתאם כך שגם נוכל לעלות את חשיבות הנושא בקרב הילדים והצוותים החינוכיים וגם נוכל לקיים יום לימודים מבלי לסכן את הילדים.

יום הבוחר
ביום שלישי הקרוב תתקיימנה הבחירות לכנסת ה- 22. בחירות הן תמיד אירוע מכונן במדינת ישראל, ללא שום קשר לתוצאות. ההליכה לקלפי היא הצהרה של כל אחד ואחת מאיתנו. הצהרה של לקיחת אחריות של כל אדם ואיך שהוא רואה את עתידו. אני קורא מכאן לכל התושבים לצאת ולממש את זכותכם הדמוקרטית על פי ראות עיניכם. עצם הבחירה היא העיקר וזה מה שחשוב. ביום שלישי תוצבנה קלפיות (גם נגישות) בכל אחד מיישובי שער הנגב. יום הבחירות הוא יסוד חשוב בהיותנו מדינה דמוקרטית ולכן עלינו לצאת ולתת את החלק שלנו בעיצוב עתידה של החברה הישראלית. צאו להצביע ולהשפיע כראות עיניכם. את הנחיות המועצה הנוגעות למיקום שלטי בחירות בישובים ניתן לקרוא כאן

לומדים מהטוב ביותר
לקראת סוף החודש יתקיים באולם איבים הרצאה יוצאת דופן של אדם יוצא דופן. יובל הס, המכונה "ילד הפלא של עולם השיווק" מעביר כנסים והרצאות לאלפי בעלי עסקים בארץ, חי ונושם את עולם השיווק בוידאו, מביא שיווק שונה וחדשני. בלי להשקיע שקל בציוד ותוכנות יקרות, בלי להיות "טכנולוגי" ומבלי להיראות מכירתי. כיום יובל פועל בשיתוף פעולה עם האקדמיה לפיננסים של BDO, תחת החטיבה העסקית. יובל מגיע אלינו ביוזמה של מחלקה לפיתוח כלכלי והיחידה ללווי עסקים קטנים במועצה. ההרצאה היא חלק מהמעטפת שאנו מציעים לקהילת העסקים של שער הנגב, שבימים אלו חווה צמיחה מחודשת ומבורכת. אנו מקיימים בשער הנגב מרחב של חדשנות בכל תחום ותחום, ומשתדלים להנגיש לכם את כל הכלים הדרושים על מנת לחשוב מחוץ לקופסה. לפרטים נוספים על האירוע ולהרשמה, מוזמנים להיכנס לכאן.

חירום שגרה
השבוע קיבלנו תזכורת נוספת (כאילו היינו צריכים) למתיחות הביטחונית שאנו מצויים בה בשבועות האחרונים. למזלנו אין נפגעים בגוף. למרות שכולנו מותשים וכולנו מייחלים לשקט ארוך טווח, הצלחנו לקיים שגרה תוך הפגנת חוסן קהילתי ואישי. אני מזכיר לכולם כי מרכז החוסן שער הנגב תמיד זמין לכל מי שמרגיש צורך. פרטי הקשר של מרכז החוסן נמצאים באתר המועצה. חשוב לציין שגם מכנס jnf בוושינגטון הרחוקה, אני נמצא בקשר ישיר עם גורמי הביטחון והצבא באזור ואני מעודכן במצב על בסיס יום יומי. למרות התדירות הגבוהה והניסיון הרב שיש לכל אחת ואחד מאיתנו, לא נסכים להתרגל למצב הנוכחי ולאיום המתמיד על חיינו וחיי ילדינו. את עמדתנו הנחרצת אני מביע בכל הזדמנות ובראשית כל דיון המתנהל בנושא, הן בדרג המדיני והן הצבאי. זהו המקום להודות לחיילי, קציני ומפקדי צה"ל בגזרתנו שפועלים ללא לאות על מנת לאפשר לנו שגרה ככל שניתן. כולי תקווה שבקרוב נוכל לחזור לשגרה מלאה ואמיתית.

שבת שלום ממעבר לים,
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

13 ספטמבר

חגיגות 80 לקיבוץ נגבה
בשיתוף תושבי שער הנגב ועוטף עזה

 אולם דורות

 00:00

 

18 ספטמבר

הרשמה ופרטים

דיוקן עצמי- סדנה מיועדת לגברים

 מרכז החוסן

 00:00

 

19 ספטמבר

ההאקתון הקיבוצי השני בשער הנגב

 חממת southup

 14:00

 

19 ספטמבר

תערוכת צילומים- שלושה עשורים ליחדיו

 מועדון יחדיו

 10:00

 

19 ספטמבר

הטלפון הראשון שלי- הרצאה
להורי שער הנגב על שימוש נכון בנייד אישי אצל ילדים ומתבגרים

 אודיטוריום קרית החינוך

 20:15

 

22 ספטמבר

אירועים חמים

יום קידום וחוסן ביחדיו

 07:00

 

23 ספטמבר

אירועים חמים

3 עשורים ליחדיו- מחלום למציאות! חגיגה לכל ותיקי
שער הנגב

 אור הנר

 18:00

 

26 ספטמבר

יובל הס מגיע לשער הנגב

 מתנ"ס שער הנגב

 17:00

 

 

 

שתף בפייסבוק