האיגרת - עלון מידע מקוון לחינוך ולדורף ואנתרופוסופיה בישראל
 מופץ חינם | גיליון מספר 30, 14.01.13 | ליצירת קשר עם מערכת האיגרת: igeret@adamolam.com
קיבלת את האיגרת מחבר? להרשמה לאיגרת | למדיניות הפרסום באיגרת | שתף בפייסבוק

אם אינך רואה את התמונות, יש לאפשר זאת בתוכנת הדוא"ל שלך


האבולוציה של התודעה. העוקבים אחרי התפתחות חינוך ולדורף והאנתרופוסופיה בישראל, לא יכולים שלא לשים לב לכך שיותר ויותר אינדיבידואלים, וכתוצאה מכך יותר ויותר יוזמות, מתחילים לטפח בקרבם תודעה חדשה בכל הקשור לפעילות האנתרופוסופית בישראל – והיא התודעה הארצית.

הבה נסקור את התנועות המרכזיות בתחום הזה, רק בשנה האחרונה: הפורום הארצי לחינוך ולדורף, אשר החל 'להעלות הילוך' בפעילותו בשנה האחרונה, תוך שהוא יוצר ומסבסד לראשונה השתלמויות מקצועיות למורי ולדורף, ומארגן קבוצות מחקר בתחומים השונים של חינוך ולדורף (להרחבה ראו כתבה באיגרת מספר 6, 13.2.2012). עוד ראוי לציון הכנס הארצי שנערך בהרדוף בחנוכה, שאולי לא משך אליו המונים אך כן היווה קול קורא, לראשונה מזה שנים רבות, למפגש של פעילים מכל הארץ למטרת הכרות וחשיבה משותפת (סיקור נרחב של הכנס יהיה ניתן למצוא בגיליון החורף של אדם עולם). אפשר להזכיר גם פעילויות נוספות, כמו פורום המחנכים לגיל הרך. וכעת אנו מתבשרים על יוזמה ארצית נוספת, המתייחסת הפעם למגזר שקט אך מרכזי ביותר בחיי חינוך ולדורף: ההורים.

כאן שווה להתעכב לרגע בהסבר על המבנה הבסיסי של יוזמות חינוך ולדורף בישראל, לטובת אלה שלא מכירים את אותן יוזמות מבפנים. הגוף המשפטי שעליו נסמכת כל יוזמת חינוך ולדורף (למעט גנים פרטיים) היא עמותה שהקימו הורים לצורך הקמה וניהול הפעילות החינוכית שהם בחרו לילדיהם. אותה עמותה היא הגוף אשר מייצג את היוזמה החינוכית בפני הרשויות השונות, והיא גם זו אשר גובה את שכר הלימוד מההורים ואחראית לניהול התקין של הארגון מבחינה אדמיניסטרטיבית וכלכלית. מתוקף  תפקידה, אוצרת העמותה כוח רב, שבו היא יכולה להשתמש לטובת טיפוח חיי הקהילה, ברמה המקומית והארצית.

כיוון זה הוא שהוביל את גלעד אלון, פעיל אנתרופוסופי ותיק, ליזום מפגש ארצי ראשון של נציגי עמותות המפעילות את חינוך ולדורף בישראל. אלון הוא אחד ממייסדי עמותת שקד לחינוך ולדורף בקריית טבעון, המתייחדת בהיקף האנרגיה שהיא משקיעה בטיפוח יוזמות אנתרופוסופיות קהילתיות שאינן קשורות באופן ישיר ומיידי לילדים. פעילותו המרכזית של אלון היא ניהול "קרון הספרים", חנות הספרים שבה הוא שותף, ובמסגרת עבודתו הוא מסתובב עם דוכן ספרים נייד בין רבות מיוזמות חינוך ולדורף בישראל. נסיעות אלה והמפגשים שהביאו עימן, חידדו אצלו את ההכרה שבעוד שכל אחת מיוזמות חינוך ולדורף בישראל שונה בדרכה – הבעיות, האתגרים והשאלות שעימן הן מתמודדות הינם דומים במידה רבה, ואין סיבה שלא ישתפו ביניהן את הידע והניסיון שהצטבר אצל כל אחת מהן בנפרד.

אלון חבר אל ארבעה פעילים מאזור המרכז – עדי גוב ואיילה שני מבית ספר זומר ברמת גן, ודפי יואל וז'אק חן מבית ספר אורים שבכפר הירוק – ויחד הם הוציאו קול קורא לעמותות ברחבי הארץ לבוא אל המפגש. "עד היום, כל יוזמה פעלה מתוך הכוחות שלה", אומר אלון, "ועכשיו בשלים התנאים ליצור תודעה ארצית יותר מכילה ומשותפת. כפי שהמורים והגננים התארגנו בגופים ארציים, מן הראוי שגם ההורים והעמותות יפעלו בשיתוף פעולה שמכסה את תחומי העניין שלהם".

המפגש, שיתקיים בבית ספר אורים שבכפר הירוק ביום שישי ה-8.3 בשעה 9:30, יחולק לשני חלקים. "החלק הראשון יוקדש להיכרות מתוך שיתוף בנתונים, בעובדות, בשאלות שעימן מתמודדת כל יוזמה; החלק השני יוקדש לעבודה בקבוצות קטנות, שמטרתה לחשוב איך ניתן ליצור מהגוף המתהווה ישות פעילה ואפקטיבית". אלון מבקש לנצל את ההזדמנות ולהזמין את כל היוזמות שעדיין לא הבטיחו את השתתפותן בכנס ליצור עימו קשר, בטלפון 050-5356270 או בדוא"ל giladallon1@gmail.com

נועם שרון

 דבר המפרסם (דרושים, הודעות, ארועים, מוצרים)


 

 

 

 

טיפול כתהליך התערבות בקארמה

סדנת סופ"ש בהרדוף, 25-26.1.13

הסדנה היא השלישית בסדרת ששה מפגשי סופ"ש.

המורים: הגר דרור מליניאק, יפתח בן אהרון, דודו מליניאק, זכריה וולף, ליל גולד.

>>>לפרטים


 

 שומרי הגן


 

המסג' הריתמי וטיפולים חיצוניים

חברים יקרים שלום רב ,

אנו שמחים לבשר על הגעתה של אוניה לנדוויר קוק  Aonie Landweer Cooke  לישראל

בזמן שהותה של אוניה לנדוויר קוק, נעביר מספר סדנאות הן לאלו שמעוניינים להכיר ולהשתמש בבית לתמיכה בבני המשפחה הן במגע והן בטיפולים חיצוניים כגון קומפרסים, אמבטיות לרגלים ועוד (בדרך טבעית ובמגע אנושי חם) - על מנת להקל על מחלות כרונית או מחלות חולפות המגיעות מפעם לפעם אל בני המשפחה, והן למתעניינים בהכשרה בקורס המסג' הריתמי מלא.

אני מזמין אתכם להכנס לקישור לקבל מידע נוסף

דרור כהן

>>> למידע נוסף הכנסו 


 

 

 

 

  אדם עולם הוא בית הוצאה לאור הפועל לקידום התרבות, החינוך והחברה בישראל ברוח תפיסת העולם האנתרופוסופית. 

הוצאת אדם עולם פועלת מזה 5 שנים ומטרתה לשרת את קהילת חינוך ולדורף והאנתרופוסופיה בישראל באמצעות העמדת אמצעי תקשורת מודפסים ודיגיטאליים.

 

 
להזמנת אדם עולם להזמנת אדם צעיר להרשמה לאיגרת

למדיניות הפרסום באיגרת

לפרסום במגזין אדם עולם, אתר אנתרופוסופיה בישראל והאיגרת צרו קשר עם מערכת אדם עולם בטלפון 074-7011191, או info@adamolam.com 


הגיליון הבא של האיגרת ישלח ביום שני, 28.1.13, בשעות הערב

חומרים נא לשלוח עד השעה 12:00 של היום הקודם

com.להתראות בגיליון הבא.www