סיכום שבועי 20.9.2019

תושבים יקרים,

שומרים על קשרים
השבוע חזרתי מהוועידה השנתית של jnf ארה"ב, שהתקיימה בוושינגטון. למי שעדיין לא מכיר, jnf הוא ארגון פילנטרופי ששם לו למטרה להביא לנגב חצי מיליון תושבים ומתוך כך הוא פועל לחיזוק כלכלי של ישובי הנגב המערבי ואף חיזוק קשרי הקהילה- בתוך כל ישוב וכמועצה. לוועידה נסעתי יחד עם חברי- אלון דוידי ראש עיריית שדרות, גדי ירקוני ראש מועצת אשכול ופרופ' שי פלדמן נשיא מכללת ספיר. סיפרתי לחברי הועידה על החיים בעוטף, על ההצלחות שלנו ועל האתגרים. ארגון jnf ארה"ב צועדים איתנו בשער הנגב כבר שנים רבות. הם מלווים אותנו בעתות שגרה וחירום. הידידות בינינו הולידה בעבר הצלחות רבות כגון מיגון המרכז הפסיכולוגי שער הנגב וצביעת המיגוניות במרחבי המועצה. הידידות שלנו רק הולכת ומתחזקת ועל הפרק נמצאים כיום המון פרויקטים חדשים.

שומרים על כשירות
השבוע קיים מרכז החוסן שלנו שני מפגשים חשובים שתפקידם לחזק את צוותי הצח"י והישובים בכלל ובעת חירום. מכלול אוכלוסייה שלנו (שפ"ח, חוסן, חינוך ורווחה), עבר פעילות גיבוש מיוחדת וחברי המכלול פתרו יחד חידות באמצעות חדרי בריחה מיוחדים, שמכוונים לסיטואציות בעוטף עזה. הידוק הקשרים בצוות והעבודה המשותפת מחזקת את היכולת של המכלול לתת מענה איכותי ביציאה לאירועים ובליווי המערכות בניהול החירום. באירוע השני יצא צח"י כפר עזה ליום גיבוש וארגון ביוזמה והפקה של מרכז החוסן שער הנגב. הצוות נפגש במושב כוכב מיכאל, במשק ספוטה השייך לאביבה וארנון אפרת (בנו של ראש המועצה הראשון שלנו- אריה אפרת). מלבד פעילויות הפגה וגיבוש, דנו חברי הצח"י באופן העבודה הסדורה, פתיחת נהלים וחידוד תפקידים. מפגשים אלה נותנים כוח לכלל המתנדבים בצוותים להמשיך בעבודתם המורכבת והברוכה בעת הצורך. במהלך הזמן הקרוב יצאו כל צוותי החירום של יישובי שער הנגב למפגש, שבו יחזקו גם את העבודה וגם את הנשמה.

הדור הבא שלנו
צעירי ברור חיל ניצלו היטב את יום החופש של הבחירות. בשעות הערב (אחרי שהצביעו) התכנסו כל צעירי הקיבוץ למפגש התנעה של קהילת צעירי ברור חיל. המפגש הוא יוזמה שהגיעה מתוך הקיבוץ ונערך בשיתוף מרכז הצעירים שער הנגב. יותר משלושים צעירים הגיעו ושוחחו על התהליכים הקהילתיים בקיבוץ. בנוסף הם דנו בשאלת המקום של הצעירים בתוך הקיבוץ וגם במקומם במועצה. המפגש כלל כמובן גם הכרות של כל צעירי הקיבוץ את עצמם ואת הנהגת הקיבוץ ואפילו סדנת קוקטיילים מקצועית מטעם מרכז הצעירים. מפגשים דומים נערכים בימים אלו בכל יישובי המועצה, במטרה לחזק עוד יותר את הזיקה של צעירי המועצה לקהילות. בשנים האחרונות צעירי שער הנגב משתלבים יותר ויותר בתוך הקהילות והנהגתן. זוהי תעודת ההצטיינות שלנו, בו בעת גם תעודת ביטוח שנמשיך להיות מלוכדים וחזקים גם בעתיד. אני גאה בצעירי המועצה וברור חיל בפרט, על האחריות הרבה שהם לוקחים על עצמם. ישר כוח.

קהילה 2.0
ברגעים אלו ממש מתקיים בחממת הטכנולוגיה שער הנגב, ההאקתון השני של התנועה הקיבוצית. מדובר במרתון בניה של מיזמים בנושא כלכלה, קהילה, תרבות ופנאי בקיבוצים. כמעט מחצית מהיזמים שנרשמו להאקתון הם משער הנגב בנוסף לשני מיזמים קבוצתיים בהם משתתפים גם תושבים משער הנגב. מדובר בהישג גדול לנו כקהילה. מכל יוזמה כזאת יצמח פרויקט כשכל אחד מהפרויקטים מקדם, מפתח ומחזק את הקהילה בדרך שונה. היזמים ויזמיות התחילו את מרתון הפיתוח כבר אתמול ובמהלך ה- 24 שעות האחרונות שוקדים על בנייתו בלווי של מיטב המנטורים והמומחים בתחום. בעוד כמה שעות יסתיים האירוע ויהיו לנו בשער הנגב מספר פרויקטים חדשים מוכנים לצאת לדרך. אני רוצה להודות לתנועה הקיבוצית שבחרה לקיים את ההאקתון דווקא אצלנו. מרחב החדשנות של שער הנגב הוא בהחלט המקום לקיים אירועים מסוג זה.

חיוך לקראת סופ"ש
בעוד מספר שעות יתחיל בגבעות חביבה הפנינג מיוחד במינו- הפאראגרוטראלי. מדובר באירוע מיוחד לילדים עם צרכים מיוחדים מטעם מועדון גרוטראלי- מועדון של חובבי נסיעה אתגרית וטבע שמארגן בשנתיים האחרונות מירוצי קולונעיות המותאמים לילדים עם צרכים מיוחדים. במירוץ השנה משתתף גם נועם סאבג מנחל עוז, ילד מיוחד במינו ואוהד מושבע של המשטרה ושל יהודה אהרוני, השוטר הקהילתי שלנו. בעוד שכל הילדים ביקשו להתחרות ברכבי חלל או מירוצים, נועם התעקש להיכנס רק לרכב משטרתי. למשימה התגייס מיד יהודה אהרוני השוטר הקהילתי שלנו. בשבועות האחרונים עמלו במחלקת הביטחון של המועצה על הגשמת המשאלה של נועם והינה השבוע הגיע לנחל עוז האופנוע המשטרתי, כולל צ'קלקה לתפארת במיוחד לנועם. אני רוצה להודות מכל הלב ליהודה, למג"ב ולמחלקת הביטחון שלנו. אלו האנשים הנהדרים שלנו ואלו הערכים לאורם המועצה מתנהלת. המון בהצלחה לנועם במרוץ. אנחנו איתך!

שבת שלום,
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

22 ספטמבר

אירועים חמים

יום קידום וחוסן ביחדיו

 07:00

 

23 ספטמבר

אירועים חמים

3 עשורים ליחדיו- מחלום למציאות!
חגיגה לכל ותיקי שער הנגב

 אור הנר

 18:00

 

23 ספטמבר

מעגל נשי של שירה והשראה

 ספריית קיבוץ רוחמה

 20:00

 

26 ספטמבר

יובל הס מגיע לשער הנגב

 מתנ"ס שער הנגב

 17:00

 

07 נובמבר

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

 

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 

 

שתף בפייסבוק