סיכום שבועי 27.9.2019

תושבים יקרים,

ברוכים הבאים הביתה

אתמול התקבלו לחברות בקיבוץ מפלסים 26 חברים חדשים. מדובר ביום חג ממש לקהילת מפלסים ושער הנגב בכלל. למרות כל האתגרים ולצד ההתמודדויות, היכולת שלנו לקלוט ולהתרחב לא נפגעה והחגיגה של קיבוץ מפלסים מוכיחה זאת. ברכות חמות לקיבוץ מפלסים וכמובן לכל אחת ואחד מחברי הקיבוץ החדשים. אנו שמחים שאתם כאן איתנו. ברוכים הבאים הביתה.

צועדים יחדיו
השבוע ציינו במועדון יחדיו 28 שנה להנחת אבן היסוד של המועדון ו- 18 שנה להקמת עמותת יחדיו. שלושה עשורים עברו מאז שהמועצה הקימה מרכז למפגש ופעילות מותאמת לגיל השלישי. עשור אחר כך הוקמה עמותת יחדיו כפי שאנו מכירים אותה היום- מקום שמכבד ומוקיר את דור מקימי שער הנגב, דור ההתיישבות שבנה וביסס את יישובי המועצה. הדור הזה הוא גאווה גדולה לנו קהילה וכמועצה. היסודות שבנה היו חזקים ובעזרתם צלחנו כל משבר. אני רוצה להודות לכם, ותיקי שער הנגב- על הנחת היסודות האלו, על עשרות שנים של בניה בלתי פוסקת ועל שנים רבות שעוד יבואו. יגאל אלון אמר "עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל". העבר המפואר שלנו הוא הבסיס לשער הנגב כפי שאנחנו מכירים היום- מלוכדת, חזקה ופורחת. אני בטוח שעוד נמשיך לצמוח, לגדול ולהתחזק, ויחד אתכם גם נוכל לכל אתגר שיפגוש אותנו בעתיד.

קהילה וחברה דווקא בשער הנגב
השבוע התקיים באקסלב בקמפוס ספיר, כנס חברה וקהילה של התנועה הקיבוצית. לכנס הגיעו מאות אנשים מכל קיבוצי הארץ, ודנו בשאלות הנוגעות למאפייניה הייחודיים של הקהילה והחברה הקיבוצית במאה ה-21. במציאות בה מושג הקהילה מקבל משמעויות שונות- מרחבים מקוונים, מרחבים תעסוקתיים ועוד, יש בהחלט מקום לבחון את מקום הקיבוצים ואת המאפיינים הייחודיים להם. ישנה חשיבות לכך שהכנס הראשון בנושא חשוב זה, התקיים דווקא אצלנו במועצה. קהילת שער הנגב הינה הוכחה ניצחת שקהילות מלוכדות וחזקות מנצחות כל משבר- בטחוני או אחר. אני מברך את התנועה הקיבוצית ומודה להם על שבחרו לקיים את הכנס בשער הנגב ומקווה שכנס חשוב זה יהפוך למסורת.

מצויינים!
בחצי שנה האחרונה נמצאת המועצה תחת ביקורת של רח"ל (רשות חרום לאומית), בשיתוף משרדי הממשלה השונים וצה"ל. השבוע הוגשו ממצאי הביקורת מהם עולה כי מועצה אזורית שער הנגב הצטיינה בכל תחומי החירום השונים. מנהלי המחלקות הפועלות בעת בחירום קיבלו מחמאות רבות על אופן ההתנהלות שלהם והמוכנות הגבוהה. מתוך דבריה של מיטל מרציאנו, מנהלת מרחב לכיש ברח"ל: "ניכר כי נעשתה עבודה רצינית ומאומצת בכדי להביא את כלל הנהלים הכתובים לרמה גבוהה ועל כך יישר כוח. מסיכום הביקורת המשוכלל והממצאים של כלל משרדי הממשלה ופקע״ר, עולה כי רמת המוכנות לחירום של מוא״ז שער הנגב טובה מאוד". אני רוצה להודות מכל הלב לאייל חג'בי קבט המועצה, על טיפול מקצועי ומהיר ועל שהוביל את הביקורת בכל מחלקות המועצה בהצלחה גדולה. בנוסף אני מודה גם להדסה אטיאס על העבודה האינטנסיבית והמקצועית. אני מאחל לכולנו שלא נצטרך, אבל אם נצטרך- אנחנו מוכנים.

החקלאים שלנו
בשלישי האחרון התקיים במועצה פורום החקלאים של שער הנגב. הפורום מנוהל על ידי מעברים נגב צפוני והוא מאגד לקהילה אחת את החקלאים שלנו במטרה ללמוד ביחד, להתפתח ולהתמודד יחד עם האתרים הרבים שיש בתחום החקלאות. המפגש הראשון שהתקיים השבוע עסק בחשיבה המשותפת והמחודשת על תחום החקלאות. בהצלחה בהמשך!

נרים כוס יין
ביום ראש הקרוב נחגוג כולנו את ראש השנה. השנה שנגמרת בימים אלו היתה מורכבת ומאתגרת. אנחנו נמצאים כבר תקופה ארוכה באי יציבות ביטחונית שמשפיעה על כולנו. לצד ההתמודדויות, קהילת שער הנגב נשארה איתנה ומלוכדת. הקהילות צומחות, אסמינו מלאי בר ובתינו הומים מתינוקות. לקראת ראש השנה הבא עלינו לטובה, אני רוצה לאחל לכולנו שתהיה שנה של המשך צמיחה, התחדשות ופריחה. שנה של שקט ושגרה מבורכת.

שנה טובה ומתוקה לכל תושבי ובאי שער הנגב
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

ספטמבר 27

הפאבלמנט עם תא"ל
אליעזר טולדנו, מפקד אוגדת עזה

 מועדון קיבוץ גבים

 13:00

 

02 אוקטובר

לקראת יום הכיפורים- הופעה של שולי ראנד

 על הדשא במפלסים

 20:00

 

 

06 אוקטובר

השבוע בסנימטק

 00:00

 

08 אוקטובר

אירועים חמים

יום כיפור פלורליסטי

 אור הנר

 18:00

 

08 אוקטובר

יום כיפור פלורליסטי- פעילות ערב

 בית התרבות אור הנר

 18:00

 

08 אוקטובר

יום כיפור פלורליסטי- פעילות בוקר

 בית התרבות אור הנר

 09:30

 

30 אוקטובר

מרתון סטנד אפ

 אולם דורות

 20:30

 

07 נובמבר

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

 

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 21:00

 

 

שתף בפייסבוק