סיכום שבועי 4.10.2019

תושבים יקרים,

שותפות גורל
ביום שישי האחרון התארח בפאבלמנט בגבים חברינו וידידי הטוב- מפקד אוגדת עזה, תא"ל אליעזר טולדנו. כמו תמיד מועדון הקיבוץ היה מלא עד אפס מקום בתושבי המועצה שהגיעו לשמוע על הפעילות הצהל"ית באזורינו. טולדנו סיפר באריכות על ההערכות של כוחות הצבא באזור. הוא חלק איתנו בפתיחות לב את תפיסתו הביטחונית האישית ופרט את כלל הפעולות שצה"ל עושה באזור על מנת שכולנו נוכל לנהל שגרה ככל שניתן- להיות בטוחים ולהרגיש בטוחים. בין מועצה אזורית שער הנגב לצה"ל בגזרתנו קיימת ברית אמיתית של שותפות גורל. צה"ל מבין שהתיישבות אזרחית באזורינו קריטית לביטחון ישראל כמעט כמו השמירה על הגבול. אליעזר טולדנו, בעברו תושב עלומים שבעוטף עזה, מבין היטב את האתגרים הקיימים באזורינו ושם לעצמו למטרה לסייע ולהקל ככל שניתן בהתמודדות שלנו איתם. אני מודה מקרב לב לצלילה וחגי צח על ההפקה המרשימה ועל הנחישות שבתיאום המפגש המיוחל, וכמובן למפקד האוגדה על השיחה הפתוחה עם תושבי האזור.

השמיים הם לא הגבול!
לפני כשבוע התקיים באוניברסיטת תל אביב אירוע פתיחת השנה של פרוייקט תב"ל, בהובלת סוכנות החלל הישראלית ובהשתתפות שר המדע אופיר אקוניס. באירוע השתתפו גם תלמידי תיכון שער הנגב שמשתתפים בפרויקט זו שנתו השניה, במטרה לשגר 8 ננו לווינים לחלל. תלמידי פרויקט הלווין (כפי שנקרא אצלנו בשער הנגב) לומדים במסגרת הפרויקט- מדעי המחשב, שפות תוכנה, תקשורת ורדיו חובבים, חשמל ואלקטרוניקה, פיזיקה וסביבת החלל. הכל בהנחיית צוות מורים מבית הספר ובתמיכה של מנחים מסוכנות החלל ומרכז המדעים בהרצליה. שאפו גדול לצוות התלמידים והמורים. פרויקט הלווין הוא פרויקט שאנו גאים בו מאוד והוא מעשיר בצורה יוצאת דופן את הנוער שלנו.

יחד
באוירת ההתחדשות של החגים, יצאו השבוע תושבי יכיני ליום קהילתי ביוזמת קק"ל ובשיתוף החינוך החברתי בשער הנגב. היום הוקדש לשיפוצה וניקיונה של הגינה הקהילתית במושב. בגינה הקהילתית כל אחד מוצא מקום, מילדי הגיל הרך ועד מועדון הגיל השלישי. המקום שהוקם על ידי מרכז החוסן שער הנגב והנהגת מושב יכיני לפני מספר שנים, הפך עם הזמן להיות מוקד קהילתי משמעותי לכולם. לאירוע קהילתי שהתקיים השבוע הגיעו עשרות תושבים שפעלו בשיתוף פעולה בין דורי יוצא דופן. גם אני שהגעתי, לא יכולתי שלא להתרגש למראה המיוחד שבו חברי הקהילה, פועלים יחד במסירות ובמחויבות. את התמונה הנהדרת תשלים בקרוב קרן קיימת לישראל ותתרום לנו ספסלים, שולחנות ורשתות הצללה. תודה לקק"ל וכבוד גדול לקהילת יכיני על ההתגייסות והעשייה.

כוכבי שער הנגב
בית הספר "כוכבי המדבר" שברוחמה, פועל לפיתוח דור חדש של מנהיגות בדואית צעירה במרחב הנגב. מידי שנה ילדי בית הספר מאומצים על ידי משפחות מקומיות, רובן ככולן משפחות משער הנגב. עכשיו, בפתח שנת הלימודים, חסרות עדיין משפחות למחזור הנוכחי. אני מזמין אתכם להצטרף גם אתם להצלחה של הקהילה הבדואית ושל מרחב הנגב כולו. למעוניינים ניתן להרשם כאן.

חותמים
ביום רביעי האחרון השתתפתי במופע מיוחד, פרי שיתוף הפעולה של המועצה עם חברינו משדרות בהובלת הרב משה שחור. מדובר בהופעה מיוחדת של האמן שולי ראנד לקראת יום הכיפורים שהתקיים על הדשא של קיבוץ מפלסים. עשרות מתושבי המועצה הגיעו לצפות במופע ששילב שיחה ערה, פיוטים ואת להיטיו הגדולים של ראנד. לצד שירה מרגשת, המופע עסק ביום הכיפורים שעל פי היהדות אנו נבחנים בו לטובה או לשלילה. בעיני ככה אנחנו, תושבי שער הנגב, עומדים ביום הזה מול העולם ומול האתגרים הגדולים ביותר שלנו- מחובקים ביחד על הדשא.


גמר חתימה טובה לכל תושבי ובאי שער הנגב
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

06 אוקטובר

שער הנגב והסביבה

השבוע בסנימטק

 00:00

08 אוקטובר

הרשמה ופרטים

יום כיפור פלורליסטי- פעילות ערב

 בית התרבות אור הנר

 18:00

 

08 אוקטובר

הרשמה ופרטים

יום כיפור פלורליסטי- פעילות בוקר

 בית התרבות אור הנר

 09:30

 

10 אוקטובר

אירועים חמים

הרצאה - ציורי סגרפיטו באור הנר

 20:00

 

15 אוקטובר

אירועים חמים

K יבוצית 360 לרכישת כרטיסים לחצו על התמונה

 אולם הספורט בקריית החינוך

 19:00

 

15 אוקטובר

אירועים חמים

Kיבוצית 360 לרכישת כרטיסים לחצו על התמונה

 אולם הספורט בקריית החינוך

 17:00

 

29 אוקטובר

הרשמה ופרטים

על פני האדמה- תכנית מפגשים בנושא ההתיישבות מאין ולאן

 אודיטוריום קרית החינוך

 18:00

 

30 אוקטובר

אירועים חמים

מרתון סטנד אפ

 אולם דורות

 20:30

 

07 נובמבר

שער הנגב והסביבה

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

 

 

שתף בפייסבוק