סיכום שבועי 11.10.2019

תושבים יקרים,

אין כמו בבית

אין דרך טובה יותר לפתוח שנה מאשר להכניס רוחות של התחדשות ושינוי. במרכז הצעירים שלנו גיתית שלזינגר (כפר עזה) נכנסה רשמית לתפקיד מנהלת המרכז. גיתית החליפה את מזי איילון שהקימה את המרכז וביססה אותו במשך ארבע השנים האחרונות. אגב, ממזי לא נפרדנו עדיין והיא מחליפה לחופשת לידה (מזל טוב!) את דפנה סיבוני בניהול עמותת הספורט שלנו. במקביל, נדב צברי (נחל עוז) נכנס לנעליה של גיתית בתפקיד ניהול המעורבות החברתית. נדב גם הקים את התא הגאה של שער הנגב- שדרות, שנקרא "המקום", בהחלט הישג משמעותי לנו כקהילה מקבלת ומכילה. מרכז הצעירים שלנו מלווה את צעירי שער הנגב מרגע היציאה מכותלי בית הספר ועד הקמת משפחה חדשה באחד מיישובי המועצה. חיילים, ש"שינים, חיילים משוחררים, אחרי הטיול, בלימודים, קריירה, לידה, משפחה ובניית בית. בני 18-40, במרכז הצעירים שער הנגב מחכים לכם!

אם אין אני לי

לפני כחצי שנה הקמנו בשער הנגב את חממת המחקר והפיתוח היישומי. חממת המחקר פועלת בימים אלה במרץ להקמת התשתית של המרכז הבינלאומי למחקר, טיפול בטראומה ופיתוח חוסן אישי, משפחתי, מערכתי וקהילתי. השבוע קיימנו פגישה מיוחדת במינה של כל מנהלי המחלקות הרלוונטיות (חינוך, רווחה, שירות פסיכולוגי, מרכז החוסן שפ"ח ועוד) יחד עם נציגות הצבא בגזרתנו ועם הנהלת המועצה. יחד קיימנו שיח משמעותי על המטרות והיעדים של חממת המחקר שלנו. חממת המחקר תהפוך את שער הנגב למוקד מחקרי לאומי ובינלאומי של תחומי בריאות הנפש, חוסן ופסיכולוגיה חינוכית בעת חירום. אך חשוב מכך, לראשונה, נייצר מחקרים שעולים מן השטח למען השטח. שיטיבו בראש ובראשונה עם תושבי שער הנגב ועוטף עזה. יחד, בעבודה משותפת, נעשה היסטוריה.

מתכננים יחד

כפי שכבר סיפרתי לכם, אנו עובדים בימים אלו על תוכנית חומש לכלל מחלקות המועצה. תוכנית העבודה היא נגזרת של עקרונות ומטרות המועצה אותן ניסחנו בתהליך סדור, מדויק ועמוק. תוכנית החומש תקבע את היעדים של המועצה לחמש השנים הקרובות ותשמש אותנו בקביעת הפרויקטים לקידום ובבניית תוכניות עבודה חד שנתיות. השבוע הגיע צוות מטה המועצה לאור הנר, להציג את תכנית החומש ואת נגזרותיה על הישוב. בפגישה נכחו כל ממלאי התפקידים הרלוונטיים בקיבוץ, הוועדים וההנהלה. הפגישה היתה חיובית מאוד. בקרב כל העוסקים במלאכה קיימת ההבנה שהצרכים והיעדים של הישובים, הם חלק בלתי נפרד מהצרכים והיעדים של המועצה. במהלך התקופה הקרובה ננהל פגישות דומות בכל יישובי המועצה.

שנתחדש!

תקופת החגים היא תקופה של התחדשות. לשמחתי הרבה גם בשטחי הישובים המועצה ניתן כבר לשים לב למתיחות הפנים והחידושים. בקיבוץ אור הנר נהנו השבוע לראשונה מתאורה לאורך כביש הגישה לקיבוץ. מדובר בהישג של ממש, אחרי מאבק של שנתיים שהיה לי כפרויקט אישי כבר מיומי הראשון בתפקיד ראש המועצה. בגבים נפתח במרכז הקיבוץ גן שעשועים חדש וצבעוני לרווחת ילדי הקהילה (הרבים, יש לומר!), כמו גם ביכיני, שם נחנך גן שעשועים ממש לא מזמן. במפלסים אנו מקדמים בימים אלו את בניית גן הילדים החדש ורשימה עוד ארוכה. אני מתרגש כל פעם מחדש להגיע לישובים ולראות אותם משתנים כל הזמן. ירוקים יותר, צבעוניים יותר ומלאים יותר. נכון, יש עוד לא מעט עבודה אבל צעד אחר צעד, נגיע לכל מקום בשער הנגב.

חג שמח,
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

15 אוקטובר

אירועים חמים

Kיבוצית 360 לרכישת כרטיסים לחצו על התמונה

 אולם הספורט בקריית החינוך

 19:00

15 אוקטובר

אירועים חמים

Kיבוצית 360 לרכישת כרטיסים לחצו על התמונה

 אולם הספורט בקריית החינוך

 17:00

 

29 אוקטובר

הרשמה ופרטים

על פני האדמה- תכנית מפגשים בנושא ההתיישבות מאין ולאן

 אודיטוריום קרית החינוך

 16:00

 

30 אוקטובר

אירועים חמים

מרתון סטנד אפ

 אולם דורות

 20:30

 

07 נובמבר

שער הנגב והסביבה

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 

 

שתף בפייסבוק