סיכום שבועי 25.10.2019

תושבים יקרים,

שבר

בבוקרו של יום חמישי לפני כשבוע, התרחשה בצומת איבים (כביש 232 ו- 334) תאונת דרכים מחרידה. בתאונה איבדנו את חגי זבלבסקי ז"ל, נער עם צרכים מיוחדים מאור הנר ואת ציון פרץ ז"ל המלווה של חגי בהסעות מטעם המועצה. חגי ז"ל היה נער מקסים, מלא שמחת חיים שבדרכו הייחודית הצליח להיכנס ללבבות כל מי שהכיר אותו. ציון ז"ל, אחיו אבנר פרץ מהמועצה ואביו של אלעד פרץ, לשעבר סגן גזבר המועצה, היה עובד מסור ואהוב על ידי כולם. הוא ליווה את חגי כל בוקר, דאג לו ואהב אותו כבן. אין מילים שיכולות לנחם אבדות שכאלו. כל קהילת שער הנגב כואבת את האובדן הגדול ומחזקת את ידי המשפחות בשעתן הקשה. לפני כשנה שמתי לעצמי כמטרה אישית לדאוג להסדיר את כלל הכבישים והצמתים המסוכנים במרחב שלנו ובראשם כביש 232 וכביש 34. הצמתים על כבישים אלו מהווים סכנה אמיתית לתושבי שער הנגב והאזור כולו. אני מבטיח לעדכן בקרוב על התפתחויות בנושא. משפחות פרץ וזבלבסקי היקרות- ליבנו איתכן. יהי זכרם של חגי וציון ברוך.

היסטוריה בדורות

ביום שלישי האחרון הגיעה לשיאו תהליך שיוך נכסים שהחל בקיבוץ דורות בהחלטת השיוך בשנת 2006. תהליך שיוך נכסים הוא תהליך מורכב. קיבוץ דורות שם לעצמו מטרה כמעט בלתי אפשרית- להגיש תיק שיוך עד סוף 2018. הקיבוץ פנה אליי ונרתמתי לסייע בעזרתו של דניאל סנרמן מהנדס המועצה ויוסי קרן נציג המועצה בוועדה לתכנון. יחד עם תמיכה אדירה של הנהלת קהילת דורות הצליח קיבוץ דורות להגיש את תיק השיוך ב31 לדצמבר 2018. השבוע הגיע לשיאו התהליך בהגשת רשימה של 140 בתי אב למינהל מקרקעי ישראל. המשמעות האדירה של הגשת הרשימה בעיתוי זה, היא חיסכון של מיליוני שקלים לחברי קיבוץ דורות. העבודה עדיין לא הושלמה וחסרים מספר בתי אב שעדיין לא הוגשו, אך אלו יושלמו בזמן הקרוב והמלאכה תסתיים. ברכותיי לכל בית דורות על הצלחת המשימה. תודתי ליוסי קרן ודניאל סנרמן שסייעו, להנהלת הקהילה, ליעל פרוז'ן ולכל העוסקים במלאכה.

יכיני הדור הבא

ממש לפני תחילת חג הסוכות, הסתיים קורס הדירקטורים של יכיני- אבן דרך משמעותית למושב ולמועצה. הקורס, שנולד ונבנה על ידי תנועת המושבים והמועצה, הינו ראשון וייחודי מסוגו בישראל. הצלחתו האדירה הכתה גלים ועכשיו עומלים בתנועת המושבים על שכפול ההצלחה במושבים נוספים בארץ. במפגשים לקחו חלק כ 30 משתתפים ומשתתפות, צעירים וותיקים, בעלי תפקידים ומתנדבים. הם למדו ורכשו כלים רבים עם דגש על הרצאות ולמידה מעולמות הגישור, המשפט, הכלכלה והעולם המוניציפלי/ציבורי. במהלך ההכשרה העבירו הרצאות גם מנכ"לית המועצה וגזבר המועצה, כך שהמשתתפים הכירו גם את המבנה הארגוני של המועצה ואת תוכניות העתיד של המרחב כולו. מלבד הרווח האדיר של כל משתתפת ומשתתף, הקורס היה לצעד משמעותי ביכולת שלנו לחלום ביחד ולבצע ביחד עם הנהלות המושב, התושבים והמועצה והכל מתוך התהליך לבנייה של עתיד טוב ואיכותי לתושבי וילדי יכיני. תודה מיוחדת למעברים נגב צפוני ובפרט לאלה רסקין האמונה על העבודה הקהילתית בשער הנגב על תכלול החלקים הלוגיסטיים. היה מדהים, נפגש במחזור הבא.

יום הולדת שמח

השבוע חגג קיבוץ נחל עוז 66 שנה ליום התאזרחותו. חג משק מרשים ביותר לקהילה נפלאה שידעה תלאות רבות ועל כולן התגברה ויצאה חזקה ומלוכדת יותר. לכל מי שלא יודע, נחל עוד היתה היאחזות הנחל הראשונה בישראל. שנתיים אחר כך היא אוזרחה והפכה לקיבוץ. השבוע הקיבוץ כולו חגג. ילדים רבים רצו על הדשא, הדורות התערבבו וניתן היה להרגיש באויר את האוירה המיוחדת ואת האהבה. קפצו לבקר גם בני גנץ יו"ר מפלגת כחול לבן ורעייתו וכמובן חברי והאיש שלנו בכנסת ישראל, אלון שוסטר. את החגיגות קינחו כולם עם בירות וגלידות. קהילת נחל עוז- אתם מקור השראה לכולנו. בשמי ובשם כל תושבי שער הנגב אני מאחל לכם עוד עשורים רבים של צמיחה ובניה, גנים מלאי ילדים וגשם לחקלאים. מזל טוב.

 

לסיום, מצורפת איגרת של מנהל מחלקת חינוך, אורי מלול, שמסכמת ביקורו בניו יורק, במסגרת משלחת מנהלי מחלקות חינוך שהוזמנה ע"י מנהיגות פדרציית יהודי ניו יורק. לקריאה ולהורדה לחצו כאן.

 

שבת שלום,
אופיר

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

28 אוקטובר

קול קורא! free school נעים להכיר

 00:00

 

29 אוקטובר

הרשמה ופרטים

על פני האדמה- תכנית מפגשים
בנושא ההתיישבות מאין ולאן

 אודיטוריום קרית החינוך

 16:00

 

30 אוקטובר

אירועים חמים

מרתון סטנד   אפ

 אולם דורות

 20:30

 

01 נובמבר

יריד הודו- מכירת בגדים

בקיבוץ מפלסים

 קיבוץ מפלסים

 11:00

 

07 נובמבר

שער הנגב והסביבה

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

 

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 21:00

 

 

שתף בפייסבוק