סיכום שבועי 1.11.2019

תושבים יקרים,

שותפים לדרך

ביום שני התקיים באקסלאב של ספיר אירוע פתיחת שנה של מרכז ח"י בספיר ע"ש יוסף בן לולו. האירוע כלל השקת תכנית אקדמית פורצת דרך, הכוללת 11 מעבדות חדשנות ויזמות, שיקדמו מיזמים של סטודנטים, מרצים ותושבי שער הנגב יחד עם שותפים מהתעשייה. המעבדות מנוהלות על ידי המחלקות האקדמיות וממוקדת בתחומי התוכן- מבריאות דיגיטלית, דרך פיתוח עולם העבודה העתידי ועד קהילות חכמות. מדובר בתוכנית יוקרתית שמחברת בין מכללת ספיר לתושבי שער הנגב דרך יזמות וטכנולוגיה משותפת ויוצאת דופן. פרויקט נוסף שהחל לפעול הסמסטר הוא שיתוף הפעולה של החט"ב שלנו עם המכללה. לראשונה יפתחו קורסים אקדמאים לתלמידי חטיבת הביניים שלנו. 74 (!!) תלמידים נרשמו לפרויקט וייחלו ללמוד קורסי מבוא לפסיכולוגיה ותקשורת. הקורסים יעניקו לתלמידים נקודות זכות בבואם ללמוד באקדמיה, בעוד מספר שנים. תודה לכל העוסקים במלאכה ובמיוחד ליעקב מנהל התיכון וזהר מנהלת החט"ב. מדובר בהישג אדיר לתלמידי שער הנגב ועדות נוספת לשותפות שלנו עם המכללה. ברכות לצוות מרכז ח"י על פתיחת התכנית היוקרתית, לתלמידי החטיבה וכמובן לכל הסטודנטיות והסטודנטים שמתחילים השבוע את שנת הלימודים האקדמאים.

צעיר ובן 70

ביום חמישי האחרון חגגה קהילת ארז את חג המשק לשנת ה70 במופע גדול ורב משתתפים. המופע שקיבל את השם "זה יהרוס את הקיבוץ" עסק בצורה הומוריסטית בכל הקשיים של קיבוץ ארז והתנועה הקיבוצית כולה, לאורך ההיסטוריה. מיותר כמובן לציין שאת כולם צלח הקיבוץ ברוב הוד והדר. ההתחדשות והצמיחה קיבלו ביטוי רב כשעל הבמה הופיעו יחד שלושה דורות שונים, תושבים וחברים, ותיקים וחברי גרעין צבר שהגיעו ממש לאחרונה לקיבוץ. לאירוע הגיעו מאות אנשים. בין היתר כיבדו אותנו בנוכחותם מזכ"ל התק"צ ניר מאיר ותת אלוף אליעזר טולדנו, מפקד אוגדת עזה. הגעתו של טולדנו מלמדת על הקשר ההדוק שיש לקהילת שער הנגב עם שומרינו ועל האחריות המשותפת שיש לנו על הצמיחה והשגשוג באזור. קהילת ארז היקרה- נהניתי מאוד באירוע שסימל יותר מהכל את החוסן והלכידות שלכם. לעוד הרבה שנים של חגיגות צבעוניות שכאלו. מזל טוב לשנת ה- 70!

שגרירינו בעולם

לפני כשבוע התקיימה בדיסלדורף גרמניה, תערוכת הפלסטיק הגדולה בעולם. בתערוכה מבקרים למעלה מרבע מיליון איש מ- 165 מדינות שונות בעולם. היא מתקיימת מדי שלוש שנים וכבר תקופה ארוכה שמפעל "כפרית" של קיבוץ כפר עזה משתתף בה. כפרית מארחת בביתן התערוכה שלה שותפים רבים מהארץ והעולם, כולל חברות נוספות משער הנגב כגון פולג וארז מוצרים תרמופלסטיים. השנה התערוכה עסקה באתגר שיפור מרכיב הקיימות של מוצרי הפלסטיק, כדי שלא יהפוך למטרד סביבתי. הדבר דורש חשיבה חדשנית ויזמית. כפרית עוסקת כבר זמן רב בהערכות העתידית ולהתאמות הנדרשות על מנת לקדם תעשיית מקיימת. חברים יקרים, מעבר להיותכם שגרירים נהדרים של שער הנגב בעולם בכלל ובעולם התעשייה בפרט, אתם מציגים חברה חדשנית ומובילה בתחומה הפועלת ממדינות שונות ומאיבה המון כבוד לישראל ולשער הנגב!

עוד בקצרה

ביום רביעי פתח מרכז הצעירים את השנה במופע מרתון סטנדאפ מטורף באולם דורות. באירוע הופיעו מיטב הסטדנאפיסטים מבית הקאמל קומדי קלאב. האירוע התקיים הובלת המתנ"ס ובעזרת שותפינו ברשות לפיתוח הנגב וסמי מחלב (על ההפקה).

תיקון- בספר "החיים בצל העימות" של ידידי יגאל צחור, נכתב כי ההתיישבות בנגב המערבי החלה בשנות ה- 40 כשקיבוץ ניר עם ורוחמה עלו על האדמה. למעשה, היה זה קיבוץ דורות שעלה לאדמה ראשון, כבר בשלהי 1941. עת הקמתו, דורות היה לישוב היהודי הדרומי ביותר. טעות זו תתוקן במהדורה השניה של הספר, עליו אני ממליץ בחום.

ביום חמישי הקרוב (7.11) יתקיים מרוץ הלילה של שדרות שער הנגב, שיתוף פעולה שלנו עם העיר שדרות באירוע מושקע ויוקרתי בו הולכים להשתתף מאות רצים מכל הארץ. בסיום המסלולים יתקיים הפנינג לילה למשפחות. אם עדיין לא נרשמתם, זה הזמן. ניתן להרשם כאן.

שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

01 נובמבר

יריד הודו- מכירת בגדים
בקיבוץ מפלסים

 קיבוץ מפלסים

 11:00

03 נובמבר

איך לפתוח שנה עסקית מדהימה

 חממת היזמות southup בקיבוץ ניר עם

 09:30

 

07 נובמבר

שער הנגב והסביבה

מירוץ שער הנגב שדרות

 00:00

 

 

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 21:00

 

 

 

21 נובמבר

1+1=4, אומנות שיתופי הפעולה

 חממת היזמות southup בקיבוץ ניר עם

 09:30

 

 

24 נובמבר

יזמות על הבר - ערב סיפורי
השראה מקומית בסגנון TED

 יפורסם בהמשך

 20:00

 

שתף בפייסבוק