סיכום שבועי 8.11.2019

תושבים יקרים,

חירום, שוב

בסוף השבוע האחרון קיבלנו תזכורת נוספת למציאות המתוחה בה אנו מצויים כבר שנתיים. אחרי שקט יחסי של כמה חודשים, ספגו יישובי שער הנגב בליל שישי האחרון מספר מטחי ירי. לשמחתי הרבה, ולמרות הפגיעה הישירה בבית פרטי בשדרות, לא היו נפגעים בגוף. אחרי לילה ללא שינה קמנו לשגרה מתוחה ומבלבלת שרק חידדה את התסכול. זהו מצב בלתי נסבל שצריך שיפסק במיידי. אנו מצויים בתקופה מאתגרת בפוליטיקה הישראלית ואני קורא מכאן לכל חברי הכנסת והממשלה הזמנית – לא על החוסן לבדו תעמוד הצמיחה באזורינו. שגרה ביישובי עוטף עזה היא אינטרס לאומי וחיוני לשמירה על גבולות ישראל. יש לפעול במיידי להשגת שקט ארוך טווח, למען יישובי עוטף עזה והחברה הישראלית כולה.

המועצה באה אליכם

ביום שני האחרון הגיע צוות הנהגת המועצה למפגש עם תושבי קיבוץ ניר עם. המפגש הוא חלק מסבב שאנו עושים בימים אלו בכל יישובי המועצה והוא נועד לתת במה לכל תושבי שער הנגב, בשיח ישיר עם הנהגת מועצה. המפגש בניר עם עסק בעיקר סביב המתיחות הביטחונית וההשלכות שלה על הקהילה. בנוסף לאזעקות וקולות הנפץ, בניר עם סובלים גם מתופעות לוואי ייחודיות- שברי כיפת ברזל שנופלים על גגות הבתים אחרי כל יירוט מוצלח. "גשם" המתכות המסוכן, מונע מתושבי הקיבוץ לצאת מהבתים, הורס את פני הקיבוץ ומשאיר שברים גם ימים ארוכים אחרי כל הסלמה. באורך רוח ראויה להערצה, סיפרו לי חברי הקהילה על ההתמודדות שלהם עם המצב הייחודי. קהילת ניר עם היקרה, בהעדר פתרון ממשי, לא נותר לי אלא לחזק את ידיכם. ההתמודדות שלכם היא חוסן אמיתי, תעיד על כך הבניה המואצת והקליטה בקיבוצכם. בשבועות הקרובים נגיע לכלל יישובי המועצה. הקפידו להתעדכן.

נובמבר של יזמות

למקרה שעדיין לא שמעתם, בחודשים האחרונים אנו מגבשים קבוצה של יזמים ובעלי עסקים קטנים. יחד אנחנו חושבים וחולמים את ההקמה של קהילת העסקים בשער הנגב. מי כמונו יודע שלקהילה יש כוח- החשיבה המשותפת, הקשרים שנרקמים, שיתופי הפעולה העסקיים והשייכות. כשמדובר על קהילת עסקים באזורינו, הדבר נכון פי כמה וכמה. קהילת העסקים של שער הנגב הולכת וגדלה ואיתה גם הכוח שלנו ויכולת שלנו לעצב את עתידנו. חודש נובמבר הוכר בעולם כחודש היזמות ולכבודו קהילת העסקים נערכת במספר אירועים פתוחים לקהל הרחב ובמיוחד לבעלי עסקים קטנים או יזמים שרוצים להכיר ולהתרשם. איך לפתוח שנה עסקית מדהימה? אמנות שיתופי הפעולה העסקיים, יזמות על הבר ועוד. כל הפרטים בטבלת האירועים של המועצה ובדף הפייסבוק- 'קהילת העסקים שער הנגב'.

בשער הנגב מתנדבים זה כוח

בטקס חגיגי של משרד לביטחון פנים, קיבלה בשבוע יחידת מתנדבי הכיבוי של כפר עזה תעודת הצטיינות. הטקס שהתקיים בסוף שבוע שעבר במעמד השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, ביקש לציין לשבח את הפעילות של יחידת מתנדבי האש בקיבוץ, על עבודתה המסורה לאורך השנים, מתוך אחריות ונחישות לשמור על הבית ועל העוטף. היחידה הוקמה לפני מספר שנים בלווי של יחידת המתנדבים בשער הנגב ובשיתוף פעולה עם שירותי כיבוי והצלה. יחידת המתנדבים שפועלת תחת מחלקת הרווחה שלנו, דואגת למנף ולחזק את רוח ההתנדבות במועצה. בין אם בשגרה- במערכות החינוך, במרכז ההידרותרפי ובמועדון יחדיו, ובין אם בחירום- בצוותי הצח"י, ביחידות כיבוי האש ובחמ"ל המועצתי. המתנדבים של קהילת שער הנגב, בחירום ובשגרה, הם הרוח מאחורי העשייה בקהילות. אני גאה בחברי מכפר עזה ובכל מתנדבות ומתנדבי שער הנגב.

לסיום

אמש התקיים מירוץ שדרות- שער הנגב. אלפים הגיעו לאירוע שהוכרז כהצלחה כבירה. כיבדו אותנו בנוכחותם אלוף פיקוד דרום, הרצי לוי וחברי ניצן פלג, ראש המועצה האזורית גליל תחתון. איזה ערב מדהים! חגיגה ספורטיבית במיטבה! כמו שאלון דוידי ואני אומרים- לבד אולי אפשר לרוץ מהר, אבל ביחד רצים למרחקים ארוכים. פרטים נוספים בשבוע הבא...

שבת שלום,
אופיר

 

 

 


עוד מאירועי החודש הקרוב במועצה:

08 נובמבר

אירועים חמים

קהל יוצר עם תמר קפסוטו

 בית תרבות אור הנר

 20:30

 

08 נובמבר

אירועים חמים

אירועי החודש בפאב קיבוץ ניר עם

 21:00

09 נובמבר

אירועים חמים

קהל יוצר עם תמר קפסוטו

 ספריית ארז

 20:30

11 נובמבר

הרשמה ופרטים

הרצאה להורים: הויסות החושי

 20:00

15 נובמבר

הרשמה ופרטים

יום בנושא סליחה (מהמבט הבודהיסטי) לקהל הרחב

 09:00

 

16 נובמבר

אירועים חמים

טורניר כדורסל

 00:00

 

 

 

20 נובמבר

אירועים חמים

צליל אברהם בGREENPUB

 גריןפאב ניר עם

 20:00

 

21 נובמבר

אירועים חמים

אברהם טל

 21:00

 

 

 

21 נובמבר

1+1=4, אומנות שיתופי הפעולה

 חממת היזמות southup בקיבוץ ניר עם

 09:30

23 נובמבר

אירועים חמים

טורניר כדורסל

 00:00

 

24 נובמבר

יזמות על הבר - ערב סיפורי השראה מקומית
בסגנוןTED

 יפורסם בהמשך

 20:00

01 דצמבר

הרשמה ופרטים

מנהלים מחוץ לקופסא

 סאוטאפ שער הנגב

 00:00

 

שתף בפייסבוק