{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

  ניוזלטר מס' 15
תל"ם - כחול לבן
מידעון תל"ם אחת לשבועיים על הנעשה במפלגה


"ושוב איתכם"!

הניוזלטר של מפלגת תל"ם חוזר לפעילות אחרי הפסקת החגים, ואנחנו שוב איתכם!

הח"כים שלנו פועלים כל הזמן למענכם, למען החינוך והבריאות, למען שוויון ודאגה לחלש, למען שמירה על רשויות החוק וחיזוק הדמוקרטיה.

אנחנו כאן עבור כל אחת ואחד מכם וכדי להחזיר את התקווה למדינת ישראל!

לא היינו יכולים לנצח (שוב) בלעדיכם, ואנחנו זקוקים לכם איתנו גם בתקופה הזו.

הירשמו לניוזלטר תל"ם וקבלו מנבחרת הח"כים שלנו עדכונים שוטפים...

להרשמה!

www.telem-il.org

מבוגי אליכם - 5 נקודות על המצב
מזווית הראיה של בוגי

 

<< ההסלמה בעזה >>

ביטחון מדינת ישראל ואזרחיה לפני הכל. כשנלחמים על הבית, האויב, כל אויב, ימצא אותנו נחושים, חזקים ומאוחדים. בשעות בהן אזרחי ישראל תחת אש אנו מחזקים ומגבים את הממשלה וכוחות הביטחון. אני מברך את צה״ל והשב״כ על מודיעין וביצוע מדוייקים, ומחזק את התושבים. יחד, נוכל לכל אויב.

לצפייה בציוץ

 

<< המצב הפוליטי ה"מעורפל" >>

אנו בתקופה של חוסר וודאות פוליטית, שגורמת, ובצדק, לדאגה רבה בקרב אזרחי ישראל. ממשלת המיעוט והמעבר הזמנית בראשות ראש הממשלה היוצא נתניהו, נמשכת יותר מדי זמן ועם ישראל דורש הנהגה חדשה - הנהגה שדוגלת בדוגמא אישית, בניקיון כפיים וביושרה. לנו נותר רק לבקש מכם: סבלנות! אנו יודעים שזה לא קל, אבל כעת כשהמנדט להרכבת הממשלה מצוי בידיו של יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, אנחנו בהנהגה מבקשים מכם לסמוך עלינו, ולא להפסיק להאמין שיש תקווה אמיתית לשינוי!

כי ישראל לפני הכל!

 

<< מערכת הבריאות בקטסטרופה - אנחנו נתקן את המצב >>

מצב הבריאות בישראל מזעזע. בתי החולים בארץ קורסים והחורף, ואיתו השפעת, עוד לפנינו. במדינת ישראל כרגע אין ממשלה שתדאג לאזרחים, אין ממשלה שאכפת לה. כש"כחול לבן" תיקח את השלטון אנחנו ניקח אחריות על המצב, אנחנו נתכנן תוכניות ארוכות טווח להבראת מערכת הבריאות החולה, אנחנו נדאג לאזרחים.

 

<< הסכנה המוחשית ביותר לדמוקרטיה הישראלית - המתקפה על שומרי הסף >>

שר משפטים מטעם, בממשלת מיעוט זמנית, תוקף באופן מופקר, את משרתי הציבור במערכת המשפטית הממלכתית, ומסית נגדם. שליחיו של נתניהו הטרידו והפעילו לחצים על עד מדינה, ושריו מגינים על התנהגות עבריינית זו!

לאן עוד נתדרדר בגלל הסתבכויותיו של נתניהו? עיתונאי כבר הותקף בגלל ההסתה - תורם של הפרקליטים? הוא מדבר על אחדות וממשיך בשיסוי ובהסתה. הוא מוכיח, שאיתו זה לא ילך!

לצפיה בציוץ

<< אסור לנו לשכוח את חללי ואזרחי ישראל המוחזקים בשבי חמאס בעזה >>

שני חללי צה"ל: סגן הדר גולדין וסמ"ר אורון שאול ז״ל, ושני אזרחי ישראל: אברה מנגיסטו והישאם שעבאן א-סייד, עדיין מוחזקים בשבי חמאס, ועל מדינת ישראל לעשות כל שביכולתה כדי להשיבם הביתה.פגשתי בכנסת את אלמנש, אחותו של אברה מנגיסטו המוחזק בעזה, שפועלת ככל יכולתה כדי להשיב את אחיה הביתה. הבטחתי לה לתת כתף, להוות אוזן קשבת ולסייע ככל שאוכל. זו האחריות שלנו!

לצפייה בציוץ

 


הח"כים שלנו פועלים בכנסת
החוקים שבדרך
והפעם החוקים שמובילים ח"כ משה (בוגי) יעלון וח"כ אורלי פרומן

חה"כ משה (בוגי) יעלון

שמירה על הדמוקרטיה

הגשנו את הצעת החוק החשובה להגבלת הקדנציה, כך שלא יכהן חבר כנסת כראש הממשלה, במשך יותר משתי תקופות כהונה רצופות, או במשך יותר מ-8 שנים (הקצר מבין השניים). אנו מבינים, ואף רואים לנגד עינינו את כוחה ההרסני של השררה. הכוח יכול להשחית ולעוור כל אדם, ולכן אנו מאמינים שנכון להגביל את כהונת ראש הממשלה, ואנו נילחם על כך!
הצעת חוק חשובה לא פחות שהגשנו בכנסת הנוכחית, היא הצעת חוק הקלון, לפיה מי שהורשע בעבירה שבית המשפט קבע שיש עמה קלון, לא יוכל להתמנות לתפקיד ראש ממשלה, שר או סגן שר. אנחנו מאמינים שמנהיגות היא קודם כל דוגמא אישית וניקיון כפיים.

לעם ישראל מגיעה מנהיגות כזו!


חה"כ אורלי פרומן

חובת המדינה לגיל הרך

הגשתי את הצעת החוק לחינוך חינם לגיל הרך (מגיל לידה עד 3). מדינת ישראל מפקירה כיום את חינוך הפעוטות. המדינה אינה מתקצבת ואינה מפקחת על מסגרות החינוך לגיל הרך, וזו פגיעה קשה בפעוטות ובהוריהם. אנחנו נפעל בנחישות לחינוך איכותי ומפוקח!

החוק יבטיח מסגרות חינוכיות מקצועיות ומפוקחות תחת משרד החינוך ויביא לחיסכון משמעותי בהוצאה המשפחתית. החוק יאפשר כניסת הורים צעירים למעגל העבודה, וכך יתרום להגדלת ההכנסה המשפחתית.

והחשוב מכל -ניתן הזדמנות שווה לכל ילדה וילד בחברה הישראלית!

הזכות לחינוך נתונה לכל אדם!

''אדם הוא אדם, לא משנה כמה קטן הוא'' (ד''ר סוס)


ראיון קצר עם ח"כ שלנו

והפעם אנחנו פותחים עם יו"ר תל"ם
חה"כ משה (בוגי) יעלון

מהו האיום ממנו בוגי הכי חושש? מה תפקידה החשוב של מפלגת תל"ם בתוך סיעת "כחול לבן"? מה תעשה "כחול לבן" כעת, כשהמנדט להרכבת הממשלה בידינו? ועל מה ולמי בוגי מבקש לומר תודה?

תפסנו אותו לכמה דקות פנויות בלשכתו שבמשכן הכנסת, והנה התוצאה לפניכם.

מוזמנים לצפות!

 


תל"ם בשטח וברשתות החברתיות

ביקור הזדהות בשדרות
חה"כ יועז הנדל


במסגרת סיור בשדרות נפגש ח"כ יועז הנדל עם ראש העיר מר אלון דוידי ושמע על הקשיים והדרישות של יישובי העוטף בכלל ושדרות בפרט.

בהמשך נפגש עם פעילים לארוחת צהריים ב"חומוס של טחינה" המפורסם. בנוסף, ביקר במכינת נחשון בעיר, וסיפר לחניכים, בין השאר, על בוגר המכינה שאותו הכיר - מורן ורדי, שנהרג בפעולת השייטת.

לסטורי המלא - הקליקו כאן

-------------


היציאה הבלתי נתפסת
מהשטחים בנהריים ובצופר
חה"כ צבי האוזר

 

חה"כ צבי האוזר מגיב על היציאה מהמובלעות צופר ונהריים: מתרחש כאן דבר בלתי נתפס שבו במשמרת של ממשלת "כאילו ימין", ממשלה בהובלת נתניהו, ישראל יוצאת משטח שבו מימשה את הזכויות שהיו לה במשך השנים האחרונות. בהמשך לבקשה לקיים דיון דחוף בכנסת, האזינו לדברי:

 

להאזנה לדברי - הקליקו כאן

-------------


דיון חירום על מצב מערכת הבריאות
חה"כ אורלי פרומן

 

אני קוראת לכינון ועדת בריאות!

בעת הזו, לנוכח המציאות הפוליטית, ובכדי להתמודד עם בעיות המערכת, יש לכנס את ועדת הבריאות ולקדם תוכנית ארוכת טווח לשיקום מערכת הבריאות.
צפו בדבריי מדיון חירום על מצב מערכת הבריאות.

 

לוידאו המלא - הקליקו כאן

-------------


אחריות המדינה לילדים הנמצאים בסיכון
חה"כ גדי יברקן

 

הגשתי הצעה דחופה לסדר היום של הכנסת בנושא ההוסטלים, ולשמחתי היא התקבלה!

14 הוסטלים נסגרו השנה בישראל. במקביל, כ-200 נערים ונערות עדיין מחכים למיטה פנויה בהוסטל, אך משרד הרווחה ממשיך לסגור עוד ועוד הוסטלים. עבור חלק מהנערים והנערות שנפלטו, מדובר בגזר דין מוות, או בחיים בצל הפשע, הסמים, האלכוהול והזנות, באין להם באין מוצא אחר.

כאן לא מדובר במשחקים פוליטיים של אופוזיציה או קואליציה. מדובר בעתיד של ילדים הנמצאים בסיכון והמדינה חייבת לקחת עליהם אחריות מיידית!

אני מתחייב בפניכם שאמשיך לעקוב אחר נושא ההוסטלים עד שהמצב יתוקן. זוהי שליחות מהמעלה הראשונה!

צפו בדברים שנשאתי היום במליאת הכנסת:

לנאום המלא - הקליקו כאן

-------------


הזמנה לכל עם ישראל להשתתף
באירועי חג הסיגד!
חה"כ גדי יברקן

 

חג הסגד הוא חג לאומי, בו כל הציבור מתפלל יחד כקהילה, בכדי לכפר על עוונותיו. זהו חג שעם ישראל החל לחגוג עוד בימי עזרא ונחמיה, ונשמר לאורך הדורות על ידי קהילת ביתא ישראל, עד ששבו ועלו לארץ ישראל וירושלים. כיום יש חשיבות גדולה לשימור מסורת חג הסגד, החגיגות והתפילות, כדי לחזק את הקשר של הצעירים בני העדה האתיופית אל המורשת והשורשים שלהם מבית אבא. אל לנו לשכוח, כי חג הסגד נקבע בחוק כחג לאומי וכחלק מחגי ישראל! זו הזדמנות נהדרת לא רק עבור בני העדה האתיופית, אלא עבור עם ישראל כולו, להכיר את המורשת, ההיסטוריה והתרבות האתיופית, כצוהר למסורת של ביתא ישראל.

השנה נחגוג את חג הסגד ב- 27.11.2019 בטיילת ארמון הנציב בירושלים.

אני מזמין את כל עם ישראל לבוא ולקחת חלק בארועי החג! מחכה ומצפה לראותכם!

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

הצטרפו אלינו!

ניוזלטר

20,000 תומכים כבר קוראים את הניוזלטר של תל"ם, ומה איתכם? אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת הפעילים והתומכים של מפלגת תל"ם וסיעת 'כחול לבן'.

 

הצטרפו אלינו! השלימו את הרשמתכם בקישור הבא, והיו מעודכנים.

לצפייה בגיליונות קודמים הקליקו כאן

 

להצטרפות אלינו הקליקו כאן!

עקבו אחרינו ברשתות החברתיותנשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה