סיכום שבועי 15.11.2019

תושבים יקרים,

השבוע חווינו הסלמה נוספת, 12 במספר בשנתיים האחרונות. במהלך ההסלמה ביקרתי בחמ"לים היישוביים, פגשתי רבש"צים, ראש צח"י ומתנדבים רבים. אי אפשר לתאר את תחושת הגאווה שמילאה אותי. בכל ישוב פגשתי אנשים מסורים שהשאירו בבית בני זוג וילדים ויצאו לעבוד למען הקהילה וחוסנה. לכל ישוב אליו הגעתי פגשתי מתנדבים מחייכים ונעימים שלמרות העייפות, הבלבול וחוסר הוודאות, תפקדו בצורה מקצועית. תושבי שער הנגב כולם, התנהגו באחריות גדולה, תוך שמירה על הנחיות ההתגוננות. אני מודה לכם על כך. לעמוד בהנחיות מחמירות שכאלו במהלך זמן רב, זה אינו דבר מובן מאליו. רק ההתנהגות הנכונה שלנו מנעה אסון גדול של פגיעות בגוף.

ביום חמישי בבוקר הוכרזה הפסקת אש. לקח עוד כמה שעות אך לבסוף הוסרו המגבלות על מרחב שער הנגב. בשעות שלאחר הכרזת הפסקת האש נורו עוד מספר רקטות אל עבר עוטף עזה. בהחלטה משותפת של פורום ראשי רשויות העוטף, הוחלט לדחות את החזרה למערכות החינוך בעוד יממה. אמש קיבלתי מספר פניות של תושבים שהביעו מחאה על ההחלטה. גם הבוקר אני חושב שההחלטה שהתקבלה היא ההחלטה הנכונה, גם בטחונית וגם תאפשר התארגנות מיטבית של צוותי החינוך. עם זאת, נוסח פרסום ההודעה יצר אי בהירות. נלמד מזה לפעם הבאה (בתקווה שלא נצטרך..).

אני מודה לחיילי ומפקדי צה"ל שעושים לילות כימים כדי להגן עלינו. הקשר ושותפות הגורל שלנו עם כוחות הצבא בגזרה היא מרכיב משמעותי בחוסן של תושבי שער הנגב. תודה לאנשי הדרג הצבאי הבכיר והדרג המדיני שהגיעו לבקר אותנו ולשמוע את צרכינו- בחירום ובשגרה. שר הפנים אריה דרעי, סגן שר הביטחון אבי דיכטר, בני גנץ, מנכ"ל משרד רוה"מ רונן פרץ ואלוף פיקוד דרום הרצי לוי הם רק חלק מהרשימה. תודה גם לעובדי ומתנדבי המועצה והישובים. המקצועיות והמסירות של צוותי החירום מאפשרות לנו להתנהל באחריות בחירום ובשגרת החירום של השנתיים האחרונות בכלל.

אנחנו בוחרים כל יום מחדש לגור במרחב היפיפה הזה וזוהי בחירה מתוך חוסן. כולנו נהיה כאן לאמוד את תוצאות סבב הלחימה הנוכחי. כולי תקווה שנוכל סוף סוף לחוות שקט אמיתי, אחרי שנתיים מתישות במיוחד. אבל גם אם לא יהיה לגמרי שקט, אני סמוך ובטוח שביחד כקהילה נמשיך לבנות ולהבנות .

שבת שלום,
אופיר

 

 

 

 

שתף בפייסבוק