{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

ידיעון נובמבר 2019                نشرةً إخبارية تشرين ثاني ٢٠١٩                 חשוון כסלו תש"פ

שלום

שנה מדינית קשה אוטוטו מסתיימת, שנה של שתי מערכות בחירות ואי ודאות לגבי השלישית. הממשלה לא מתפקדת, פעילות נשים במוקדי קבלת החלטות נמצאת בנסיגה, אבל אנחנו, נשים עושות שלום, ממשיכות לפעול גם בתקופה זו, כי אנחנו לא מתייאשות ולא מוותרות על דרישותינו לקדם הסכם מדיני ולשתף נשים בתהליך.

בידיעון נסקור מה עשינו החודש ומה מתוכנן לחודש הבא. אך לפני שנתחיל - החלטנו לפנות אליכן ואליכם, חברי וחברות נשים עושות שלום, בבקשה לסייע לנו להמשיך בפעילות האינטנסיבית ע"י תרומה חודשית במהלך שנת 2020.

פרויקט תרומה חודשית 2020 יוצא לדרך!
بداية مشروع تبرع شهري ٢٠٢٠

מדוע תרומה חודשית?

התנועה גדלה, בגרה והתפתחה ויש לה הוצאות שוטפת כגון: ביטוח, הנהלת חשבונות, הוצאות יח"צ, דיגיטל, משרד, שכר וכן הלאה. בשלב זה רוב התרומות התנדבויות, ארעיות ותלויות בפרויקט ספציפי או בהזדמנות חד פעמית (מתן פרס למשל). אנחנו רצות מרתון וצריכות אספקת חמצן שוטפת ויציבה שתאפשר לשמור על הפעילות הקבועה, תעביר מסר מעודד ומדרבן לתורמים הגדולים ותאפשר לאלו מכן שאינן פנויות, להשתתף באמצעות תמיכה בפעילויות הרבות שאנו מקיימות להשגת מטרות התנועה – הסכם מדיני תוך שיתוף נשים בתהליך.

אז מה אנו מבקשות?

  • תרומה קבועה בסכום צנוע (בין 10 ל-100 ₪ בחודש) – כוס קפה בחודש... אולי גם עוגה...
  • ההתחייבות היא ל-12 חודשים. ניתן לבטלה בכל עת. החידוש, לאחר שנה לא יהיה אוטומטי אלא באישור.
לתרומה חודשית הקישו כאן

נשים למען אחריות מדינית نساء ملتزمات سياسيا

כנסת נשים מיוחדת: יום שני 2.12 שעה 11:30

בימים אלו, כשמלחמת ההתשה בדרום ממשיכה - אנחנו דורשות אחריות מדינית, דורשות ממשלה יציבה שתטפל בדברים שחשובים באמת, ודורשות מעורבות של חברות הכנסת במשא ומתן הקואליציוני!

ביום שני 2.12 ניפגש ב-11:30 בכיכר קפלן וניכנס יחד לכנסת כדי להשמיע את הדרישה שלנו גם בתוך המשכן.

בואו בלבן וטורקיז! הסעה תצא מתחנת רכבת ארלוזורוב בתל אביב דרך לטרון.

להרשמה הקישו כאן.

♥שימו לב♥: יש להירשם גם אם מגיעות באופן עצמאי לטובת אישור הכניסה לכנסת! ההרשמה עד יום ראשון ב 9:00 בבקר.

למידע נוסף על הפרויקט נשים למען אחריות מדינית הקישו כאן.

1325 מהלכה למעשה
١٣٢٥ من التخطيط الى التنفيذ

 

סדרת המפגשים "1325 מהלכה למעשה" הסתיימה. 12 הרצאות של מיטב המומחיות בארץ על הקשר בין מיגדר לביטחון, העמיקו את הידע על החלטת האו"ם 1325 ונתנו כלים להסביר למה תנועת נשים, ואיך לקדם את מטרות התנועה.

לאחר ששמענו במפגש הפתיחה את פרופ׳ דפנה הקר, ואת ד״ר מירי רוזמרין על מיגדר והקשר שלו לשלום. הצפנו לחיפה ולמדנו מד״ר שרי אהרוני ומנאילה עוואד על פעילות נשים במציאות הפוליטית העכשווית. הדרמנו לשדרות כדי להקשיב לד״ר יופי תירוש על הדרת נשים, ולעו״ד אינסאף אבו שארב על מעמד הנשים הבדואיות. שבנו לת״א כדי להבין מאסתי רידר אינדורסקי על פמיניזם חרדי, ומפרופ׳ אורנה ששון-לוי על צבא ומגדר. אירחנו במפגש בירושלים את עו"ד נטע לוי שדיברה על יישום 1325 בכנסת, בממשלה וברשויות לאכיפת החוק ואת פרופ׳ רות הלפרין קדרי שסיפרה כיצד המאבק על דיני המשפחה בארץ ובעולם הוא מראה ומשל למאבק הפמיניסטי בשלטון הגברי. החודש סיימנו את סדרת ההרצאות בחיפה עם ד"ר יאלי השאש פמיניזם מזרחי - יש דבר כזה, ועם ח"כ עאידה תומא סלימאן על פרקטיקות של אפלייה בין המדינה לאשה.

מי שלא היתה במפגשים, ומי שהיתה ורוצה ללמוד לעומק, צוות 1325 שיזם והפיק את סדרת ההרצאות המרתקת, הכין לנו סרטוני יוטיוב וסיכומים של ההרצאות כאן באתר

ב-6.12 תיערך בתל אביב פגישה מצומצמת של שגרירות 1325 (קבוצת נשים שנכחו במירב הפגישות) ונציגות מהשטח, כדי להציע דרכי פעולה למימוש הכותרת: "1325 מהלכה למעשה".

כנס: התמודדות עם סכסוך מתמשך
مؤتمر - التعامل مع نزاع مستمر

כנס מרתק, פרי שיתוף פעולה של נשים עושת שלום עם התכנית לניהול סכסוכים וגישור על שם אוונס באוניברסיטה תל אביב, התקיים החודש באוניברסיטה באולם מלא עד אפס מקום.

נעמה שקד לוי מאחדות עם הדרום, גל בן ארי ותמיר יוגב משיח לוחמים צוק איתן, נאהידה עוקבי ועו"ד בתיה כהנא דרור פרסו בפנינו את המחירים הרבים והשונים של חיים בתוך סכסוך מתמשך; למדנו מד"ר נמרוד רוזלר מהתכנית ליישוב סכסוכים על המנגנונים הפסיכולוגיים שמאפיינים חברות בסכסוך; שמענו מאלוף בדימוס עמי איילון ומד"ר יעל אדמי על הכשלים בתהליכי קבלת ההחלטות לאורך השנים; עו"ד נטע לוי מעמותת איתך مَعَكِ (מעכי) - דיברה על חשיבות מעורבות נשים בפתרון סכסוכים; ופרופ' מרדכי קרמניצר הסביר על נחיצות וחשיבות חוק חלופות מדיניות תחילה, החוק שיכול למנוע מלחמה - חוק שזוכה לתמיכה ציבורית גורפת.

מידע על הכנס וקישור לסרטון הכנס + תוצאת של סקר מדד השלום מאוקטובר 2019 בקישור זה

נשים עושות שלום מקבלות פרס בינלאומי לשלום
نساء يصنعن السلام يحصلون على جائزة دولية للسلام

החודש הוענק לנשים עושות שלום פרס בינלאומי מטעם קרן Die Schwelle בטקס חגיגי שהתקיים בעיר Bremen בצפון מזרח גרמניה. הקרן מחלקת מידי שנתיים פרס עם ערך סימבולי וכספי (5,000€) לארגון שמקדיש פעילותיו למען השגת השלום. את התנועה ייצגו חברות התנועה ג׳ולט קהוג׳י ואתי לבני (בתמונה יחד עם אלכסנדרה סנפט שהציגה את התנועה בטקס).

יחד איתנו זכו גם ווילמה נונאז מניקורגואה ואולגה קראץ׳ מבלרוס שקיבלו פרס על אקטיביזם אישי למען זכויות אדם במדינותיהן.

חוויות מהביקור + נימוקי השופטים להענקת הפרס בכתבה הבאה


עליסה עשת מוזס - אשה עושה שלום
عليسا عشت موزيس - إمرأة صانعة سلام

כשעליסה אומרת: "אם את רוצה לעשות שינוי, תהיי את השינוי" היא מדברת מניסיון. ולא מדובר רק בפעילותה בנשים עושות שלום החל מהימים הראשונים של התנועה, כבר מגיל צעיר היא פעילה חברתית, כפי שהיא מספרת: "נושא 1325 הוא נושא קרוב מאוד לליבי. צמחתי בפריפריה, באשדוד, כנערה בסביבה שהיה ברור בה שנשים מקומן במטבח. הבטחתי לעצמי שאני אפעל למען שוויון מלא לנשים, להסרת תקרת הזכוכית. שכל אישה תוכל לבחור מה היא רוצה לעשות בחיים מבלי להתייחס ללחצים של החברה. ויש עוד הרבה מה לעשות!!!!"


עוד על עליסה ועל פעילותה בארץ ובעולם בטור זה

לתרומה חודשית קטנה וקבועה שתאפשר לנו להמשיך בפעילות יש להקיש על הכפתור הורוד

תרומה חודשית 2020

הצטרפו אלינו לפעילויות! יחד נצליח!

לרשימה המלאה של הפעילויות בתקופה הקרובה יש להקיש כאן

לרשימה המלאה של הכתבות עלינו בתקשורת יש להקיש כאן

פייסבוק

טוויטר

אינסטגרם


יוטיוב

פודקסט

לאתר שלנו


נשלח לכתובת מהכתובת info@womenwagepeace.org.il
שולח: נשים עושות שלום
כתובת השולח: ת.ד. 277 גבעת ברנר
הסרה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה