{{preheader}}

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

  ניוזלטר מס' 16
תל"ם - כחול לבן
מידעון תל"ם אחת לשבועיים על הנעשה במפלגה


גם בעת הזו ובתקופות קשות אחרות לדמוקרטיה הישראלית, אנחנו לא מוותרים! נמשיך יחד, בדרך הארוכה הזו עד שנצליח להעמיד מנהיגות חדשה למדינת ישראל, מנהיגות שהיא דוגמה לדרך הישר ושמירה על הערכים הבסיסיים שלנו. כי למדינת ישראל מגיע הטוב ביותר. לא היינו יכולים לנצח (שוב) בלעדיכם, ואנחנו זקוקים לכם אתנו גם בתקופה הזו. הירשמו לניוזלטר תל"ם וקבלו מנבחרת הח"כים שלנו עדכונים שוטפים...

להרשמה!

www.telem-il.org

מבוגי אליכם - 5 נקודות על המצב
מזווית הראיה של בוגי

 

<< על כתבי האישום נגד בנימין נתניהו >>

זהו רגע גורלי וכואב לדמוקרטיה הישראלית, כזה שלא דמיינו שניאלץ לחוות. אחרי שנים של מסע הכפשות כנגד מערכת אכיפת החוק, המשטרה, הפרקליטות, ובתי המשפט, אומר היועץ המשפטי לממשלה באופן רשמי, קבל עם ועדה - ראש ממשלת ישראל מואשם בשוחד, מרמה, והפרת אמונים - לא פחות!
אדם כזה אינו ראוי להנהיג את ישראל. אינו ראוי לשמש דוגמא לכל ילד וילדה במדינה. אינו ראוי לכהן בתפקיד ראש הממשלה.

 

<< הזדמנות אחרונה למנוע בחירות שלישיות >>

ישראל קיבלה הזדמנות אחרונה לפני מערכת בחירות נוספת. ימים אחרונים בהם נוכל להראות לאזרחי המדינה שישראל באמת לפני הכל. אימת הדין משלושה כתבי אישום תוביל את נתניהו לקמפיין הבחירות המכוער והמשסע ביותר שידעה ישראל. עלינו החובה להימנע מכך, לגלות מנהיגות, ולהראות לעם שיש אלטרנטיבה שפויה, שומרת חוק, וממלכתית. על כל אחת ממפלגות הכנסת להכיר במציאות החדשה שנכפתה עלינו, ולהבין שהזמנים השתנו. עוד לא מאוחר. אפשר עוד לשנות ולהציג לעם חלופה ראויה, לפני שניגרר לבחירות מיותרות. נעשה הכול כדי להיות ראויים להובלת המדינה.

תקוותנו לבטח לא אבדה!

 

<< פניה אישית לחברי בליכוד >>

חבריי בליכוד, מה עוד צריך לקרות כדי שתעזו? כתבי שוחד חמורים, עדויות קשות על היעדר נורמות של הנאשם נתניהו ובני משפחתו – כל אלה מעידים על כך שהוא נטל. וזאת לפני חקירת פרשת 3,000, פרשת השחיתות הביטחונית החמורה ביותר מקום המדינה.

גם אני יכולתי לשתוק, אך בחרתי בדרך אחרת. כשהבנתי את חומרת הסתבכויותיו של נתניהו, לפני למעלה משנתיים, וטרם השלמת ההליכים המשפטיים – קראתי לו להתפטר, משום שחששתי שהוא יעשה הכל, ואף ישעבד אינטרסים של מדינת ישראל, כדי להחלץ מספסל הנאשמים. אנחנו כבר שם!

לצפיה בפוסט

 

<< נגבה מחיר מכל מי שיאיים על ריבונותינו >>

פעולת צה״ל בסוריה בשבוע שעבר, בתגובה לירי הרקטות האיראניות לשטחנו - נכונה. זו מדיניות נכונה, שננקטת בשנים האחרונות: גביית מחיר על כל הפרת ריבונות. חבל שמדיניות זו לא ננקטה ברצועת עזה מאפריל 2018, עם תחילת השימוש בעפיפונים ובלונים להצתת שדותינו. אי התגובה אז, הביאה להפרת השקט בדרום.

לצפיה בציוץ

<< ותודה אחרונה - לחברינו מעבר לים! >>

אני מברך על הצהרת הממשל האמריקני וההבהרה ההיסטורית, כי ההתיישבות ביו״ש אינה מהווה הפרה של החוק הבינלאומי. טוב שמה שהיה ברור לנו מאז ומתמיד, מקבל גושפנקא שכזו. אין עם כובש בארצו!

לצפייה בציוץ

 


הח"כים שלנו פועלים בכנסת
החוקים שבדרך
והפעם החוק שמוביל חה"כ יועז הנדל

שמירה על החוסן הלאומי

הגשתי הצעת חוק ל"חילופי מידע בין גופי הביטחון, המודיעין והאכיפה ובין נפגעי טרור".

מטרתו של החוק היא להקים יחידה שתאפשר לכל מי שנפגע או נפצע באירוע טרור, לקבל מגופי הביטחון של מדינת ישראל את המידע החסר לו על המפגעים שפגעו בו או ביקיריו, לצורך תביעת המפגעים בבית המשפט. המידע החשוב הזה מצוי כיום רק בידי כוחות הביטחון.

אנו נפעל להקמת יחידה, שתעוגן בחוק, ותתווך בין הנפגעים לבין הרשויות. נטיל חובה על הרשויות לחלוק את המידע שברשותם עם נפגעי הטרור, על מנת שהנפגעים יוכלו לתבוע בבית המשפט את מי שפגע בהם ואף לקבל פיצוי על הנזק שנגרם להם. עלינו למצות את הדין ולהילחם בטרור בכל החזיתות, גם במישור הפלילי והביטחוני, אך לא פחות חשוב מכך – גם בתחום הנזיקין. לא נפסיק להיאבק על חוסנה הלאומי של מדינת ישראל.

"צדק צדק תרדוף"!

 

נאום הכבשים של חה"כ יועז הנדל בכנסת


ראיון קצר עם ח"כ שלנו
והפעם אנחנו עם חה"כ צבי האוזר

האם נתניהו יכול לכהן כראש ממשלת ישראל תחת שלושה כתבי אישום? מה חושב חה"כ צבי האוזר על אופציית ממשלת המיעוט ואיך לדעתו אפשר לקדם את הצעת החוק לסיפוח בקעת הירדן? תפסנו את חה"כ האוזר לכמה דקות מעניינות... 

מוזמנים לצפות!

 

לראיון המלא - הקליקו כאן

תל"ם בשטח וברשתות החברתיות

השתלבות ערביי ישראל - הכיצד?
חה"כ יועז הנדל

חה"כ יועז הנדל בכניסה לאולם בית המשפט, במשפטו של מוחמד בכרי, כתמיכה במשפחות הנופלים והלוחמים מחטיבה 5. היו שם מפקדים לשעבר, דיכטר והמח"ט בהווה.

 

"... בימים האחרונים סביב הקמת הממשלה עלה שוב הנושא החשוב של השתלבות ערביי ישראל. בעיני זו חובה לשלב אותם הן בחובות והן בזכויות. אין פתרון אחר מלבד דו קיום. אני רוצה לראות שרים ערבים, חברי כנסת ערבים בדיוק כפי שיש רופאים ורוקחים ערבים. אלא שלשם כך הם חייבים להזדהות עם מדינת ישראל. זו המדינה שבה הכי טוב להיות יהודי, נוצרי או מוסלמי במזרח התיכון. יש להעמיק את תהליך הישראליזציה שתגביר את ההשתלבות. אינני מבקש שיהפכו לציונים, אלא שיכירו ביתרונות הגדולים של הדמוקרטיה הישראלית. אין ולא יהיו להם זכויות לאום, אבל זכויות פרט שוות לחלוטין. וכן, דמוקרטיה פירושה סובלנות של הרוב כלפי המיעוט אבל לא פחות חשוב מכך – התחשבות המיעוט ברוב.

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


דיון מיוחד בנושא מצב הבטיחות בדרכים
חה"כ אורלי פרומן

 

"...אכיפה ותשתיות אינן מספיקות בכדי למנוע תאונות דרכים- על הנהג הישראלי ועל בני הנוער הישראלים לעבור שינוי תרבותי. אי אפשר לשתות בפאב ואז לעלות על קורקינט חשמלי. זו נהיגה בכלי רכב בשכרות ואלו החיים של כולנו! צפו בדברי בכנסת במהלך היום הלאומי לבטיחות בדרכים"

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


שחיקת ההרתעה בחזית הצפון מול איראן וחיזבאללה
חה"כ צבי האוזר

 

"אובדן ההרתעה בדרום משליך באופן ישיר על שחיקת ההרתעה בחזית הצפון מול איראן והחיזבאללה. הבוקר קיבלנו בגולן הוכחה נוספת כי אסור לישראל להמשיך ולהשלים עם שגרת ירי רקטי על אזרחיה. אני מתריע על כך כבר זמן רב".

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


די לאלימות נגד נשים
חה"כ גדי יברקן

אורלי וגדי בכנס מיגור אלימות נגד נשים בכנסת ביחד עם ארגוני הנשים בישראל ב 27.11.19


מדברי חה"כ גדי יברקן בכנסת: "לאלימות, אין צבע או מגדר. נשים סופגות אלימות לרוב מהאנשים שהן אוהבות או מאנשים שטענו בפני אותן הנשים שאוהבים אותן. בן זוג, חבר, אח, אבא. אחותי, אתקלט אשטה ז"ל נרצחה לפני 24 שנים על ידי בעלה. הוא עשה את זה בנוכחות ילדיהם. אחריה נרצחו עוד מאות נשים. בכדי למנוע את הרצח הבא אנחנו חייבים לשנות גישה. חינוך נגד אלימות מתחיל מהבית. מהשיחה בסלון, בגישה לנשים. להגיד "אלימות נגד נשים" זה מגדרי ויוצר מרחק. אולי אם נתחיל להגיד "אלימות נגד אחיותינו ואימהותנו" נרגיש סימפטיה אישית. את נאומי במליאה הקדשתי לאחותי אטקלט אשטיה ז"ל ולמאות הנשים שנרצחו ז"ל."

 

לפוסט המלא - הקליקו כאן

-------------


ומשהו קטן וטוב - מברכים את ביתא ישראל לקראת חג הסיגד!
חה"כ משה (בוגי) יעלון וחה"כ גדי יברקן

 

אחינו ואחיותינו בני העדה האתיופית,

 

היום אנו מצדיעים לכם שוב לכבוד יום הסיגד, שמצויין מאז ימי עזרה ונחמיה.

מצדיעים לכם על חיזוק האחדות בעם ישראל.

מצדיעים לכם על התנאים הקשים לאורך השנים בהם שמרתם על אמונת ישראל.

מצדיעים לכם על המסורת והערכים היהודיים שהשכלתם להעביר מדור לדור באמונה ובאהבת ישראל.

מצדיעים לכם על המנהגים והתרבות שהבאתם עמכם עבור כולנו.

מצדיעים לכם ולבנות ובני העדה העושים חיל ונוסכים בנו גאווה.

מצדיעים לכם!

 

שיהיה לכולנו יום סיגד משמעותי, אמן!

 


הצטרפו אלינו!

מחזקים את תל"ם

מפלגת תל"ם מחזקת את שורות התומכים והפעילים שלה. אתם מוזמנים להכיר את שלושת מנהלי המחוזות שלנו. כל מי שמוכן לתמוך, להתנדב ולפעול בצורה כלשהי מוזמן להיכנס לקישור ולהירשם.

רק ביחד נוכל לייצר כאן מנהיגות אחרת, אמינה, ישרה ואמיצה

   


 

הצטרפו אלינו! השלימו את הרשמתכם בקישור הבא, והיו מעודכנים.

לצפייה בגיליונות קודמים הקליקו כאן

 

להצטרפות

עקבו אחרינו ברשתות החברתיותנשלח לכתובת מהכתובת telem@telem.co.il
שולח: תל"ם כחול לבן
כתובת השולח: תל אביב
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה