{{preheader}}

יום שישי | 29.11.2019

היום לפני שבועיים

לפני כשבועיים הסתיים מבצע חגורה שחורה. בשלושת הימים בהם התנהל המבצע, הגעתי לישובים, פגשתי בחמ"ל את צוות מתנדבי החירום המסורים ושמעתי על ההתמודדות של כל ישוב עם המצב הבטחוני בשנתיים האחרונות ובכלל. מאז המבצע חווינו עוד כמה לילות קשים של אזעקות ובעיקר חוסר וודאות ובלבול. ההתמודדות שלנו עם המצב הבטחוני בתוך הקהילות וכקהילה אחת, היא מורכבת וכואבת. בתור אב לארבעה ילדים, אני מכיר את ההתמודדות מקרוב. אני משמיע את קולנו בכל מקום- בתקשורת, בישיבות עם הדרג המדיני ובשיחות סגורות עם הצבא. המועצה דואגת להיות בכל הפורומים הנכונים ובכל הישיבות, על מנת לקבל מהמדינה את כל הכלים והמשאבים להצליח להתמודד עם התקופה האחרונה. למרות כל אלו, אנחנו לא נאיביים. בתוך הפלונטר הפוליטי הנוכחי, כשאין ממשלה יציבה ואין מדיניות ברורה לניהול המצב מול עזה, קשה להבטיח שמאמצינו הרבים יישאו פרי. על מנת להצליח לכונן שינוי אמיתי הקמנו החודש את פורום ראשי רשויות עוטף עזה ושדרות. יחד אנו פועלים בכל הכיוונים ובכל המישורים לפתח את האזור ולחזק את החוסן האישי והקהילתי. במקביל שער הנגב מקיימת שותפות אמיצה עם כוחות הצבא באזור. אני מבטיח לכם שמפקדי וחיילי צה"ל רואים לנגד עיניהם בכל זמן נתון, לא רק את הביטחון שלנו אלא גם את תחושת הביטחון והחוסן. אני אמשיך לדרוש ולצפות ממדינת ישראל להעמיד פיתרון מיידי לבעיית הירי מעזה- או הכרעה צבאית או הסדרה מדינית. אני גאה בכל אחת ואחד מכם על אורך הרוח ועמידתכם הראויה להערכה. מרכז החוסן, העו"סיות היישוביות, מחלקות המועצה, הנהלתה ואני עומדים לרשותכם בכל זמן נתון. בתקווה לימים שקטים יותר.

כוחה של קהילה (1)

בראשון האחרון התקיים ערב משמעותי מאוד לקהילת העסקים של שער הנגב. עשרות תושבים מכל הגילאים ומתחומי עיסוק שונים, הגיעו להקשיב לבעלי העסקים שלנו שסיפרו את סיפור היזמות מאחורי העסק שלהם. גם אני הגעתי להתרשם, ויצאתי כמו כל הקהל בחדר, עם תובנות והשראות רבות. מלבד שמדובר היה בערב מרשים ומושקע באופן יוצא דופן, מדובר גם בצעד משמעותי בביסוס קהילת העסקים שלנו. החזון שגיבשנו יחד קורם עור וגידים ומתגבש לכדי קהילה אינטימית, מלאת עשייה והשראה. בנוסף, זו הייתה תצוגת תכלית של עוצמת הכוח שיש לקהילה. הן קהילת העסקים והן קהילת שער הנגב. הקהל המגוון לא נשאר אדיש לסיפורים המרגשים, המצחיקים והמעשירים. קהילת העסקים של שער הנגב היא כלי אדיר לבעלי העסקים באזור ומשאב של כוח לקהילת שער הנגב כולה.

כוחה של קהילה (2)

למי שעדיין לא התעדכן- בחצי הגמר של טורניר שער הנגב בכדורסל תתמודדנה הנבחרות של כפר עזה מול נבחרת דורות ונבחרת ניר עם מול נבחרת ארז. החגיגה בשבת האחרונה היתה יוצאת דופן. משפחות שלמות הגיעו לעודד את נבחרות הישובים בשלב הבתים. בטריבונות ניתן היה לראות קהל מכל סוג הדורות ומכל המינים. אפילו בערוץ 5 (ערוץ הספורט) לא נשארו אדישים לטורניר הנהדר שלנו (את הדיווח ניתן לראות בדף הפייסבוק של טורניר שער הנגב, אם לא נכנסתם עד כה, כנסו כאן להתעדכן). בשבת הקרובה יערכו משחקי חצי הגמר. אחריהם יערך משחק הוקרה לוותיקי השחקנים של שער הנגב וב- 16:00 יתקיים הגמר הגדול. אני אהיה שם, נפגש על הטריבונות.

כוחה של קהילה (3)

בקרוב יתקיים טקס חלוקת המלגות המסורתי של קרן גרשוני. המלגות של קרן גרשוני ניתנות לתושבי שער הנגב שתורמים במיזמים שלהם להעשרת התרבות, החינוך והחקלאות בשער הנגב. חלוקת המלגות הינה חלק מהאזכרה לחנה וצבי גרשוני ז"ל, יוזמי ומקימי הקרן. השנה עשה הועד המנהל של הקרן, מתיחת פנים משמעותית. הוחלט להפוך את חלוקת המלגות לזוכים, לאירוע קהילתי שהוא חגיגה אמיתית של כל קהילת שער הנגב. באירוע אף ישולבו קטעי תרבות ויצירה מקומית. השנה יארח את הטקס קיבוץ כפר עזה, כאשר בשנים הבאות יזכו לארח שאר הישובים בשער הנגב. אני מצרף כאן את ההזמנה, ומזמין את כולם להגיע לקחת חלק באירוע המרגש של זוכי המלגה ושל כל הקהילה שלנו.

אם אינכם מצליחים לצפות במסר לחצו כאן

30 בנובמבר

סאוטאפ שער הנגב | לפרטים ולהרשמה

טורניר כדורסל- חצי גמר וחצי גמר

1 בדצמבר

סאוטאפ שער הנגב | לפרטים ולהרשמה

מנהלים מחוץ לקופסא

8 בדצמבר

Game On

11 בדצמבר

19:45 | מתנ"ס איבים

להציל את יורם - ערב להעלאת המודעות לתרומת כליה והצלת חיים

13 בדצמבר

ימסר בהמשך

טורניר כדורעף שער הנגב

16 בדצמבר

10:00 | מרכז מיינדפולנס שער הנגב

סדנה ייחודית: להיות אמא עצמאית
בהריון / בחופשת לידה

20 בדצמבר

ימסר בהמשך

טורניר כדורעף שער הנגב

24-25 בדצמבר

בכל רחבי שער הנגב

מְאִירִים ומַכִּירִים את שער הנגב

נשלח לכתובת מהכתובת doveret@sng.org.il
שולח: מועצה אזורית שער הנגב
כתובת השולח: ד.נ. חוף אשקלון 78100
הסרה מהרשימה | עדכון פרטים | דיווח דיוור לא מורשה

רב מסר מערכת דיוור ודפי נחיתה